Site Beyaz Sayfa Hatası

Başlatan mkucuksari, 01 Ağu 2017, 16:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mkucuksari

Nerede ise 2 yıldır ara ara ortaya çıkan şu "Beyaz Sayfa" hatasını bir türlü çözemedim.

Buradaki şu konu dahil denemedim şey kalmadı ama kesin çözüm bulamadım.

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=455.0

NOT: FTP içindeki "Cache" klasöründe bulunan "htaccess" ve "index.php" hariç tüm dosyaları sildim ama çözüm olmadı.
Diğer öneri olan panelden phpmyadmin üzerinden "Bakım" işleminden tam emin değil. Bu işlemi nasıl yapılıyoruz ??

Belli aralıklar yani kafasına göre hata oluşuyor ve o sıra foruma erişim yapamıyorum. Tahmin edeceğiniz üzere allahtan Cpanel ve FTP çalışmaya devam ediyor ama.

Ben de gecici çözüm olarak hemen Cpanel üzerinden "Giriş Dizinin Yedeği" geri yüklüyorum ve sorun çözülmüş oluyor.

Fakat bazen bu sorun çok sık tekrar ediyor. Mesela bugün 2 defa ortaya çıktı. Bazense aylarca hiç bir sorun yaşamıyorum.

Konu hakkında değerli yorumlarını ve önerileriniz bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.
Bağımlılık Yapan Modelci Platformu : www.rckolik.com

tarantula901

Tüm çözümleri uygulamışsınız test için klasor oluşturarak bir site kurun asıl sitenizde sorun olduğunda bu sitedede sorun varmı kontrol edin bir tanede sub domain oluşturup deneyin onlardada sorun çıkarsa hoating kaynaklı olabilir.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 01 Ağu 2017, 20:37Tüm çözümleri uygulamışsınız test için klasor oluşturarak bir site kurun asıl sitenizde sorun olduğunda bu sitedede sorun varmı kontrol edin bir tanede sub domain oluşturup deneyin onlardada sorun çıkarsa hoating kaynaklı olabilir.
Phpadmin bakım işlemini Nasıl yapıyorduk, o kısımdan çok emin olamadım.

Olmadı müsait bir Zamanda senden destek alayım hocam. Bu dediğin kısımlar beni biraz aşıyordu :)

tarantula901

Phpmyadmine girip tum tabloları seçip onar tıklayın hiç bilmiyorsanız dokunmayın hostinginize yazın yardımcı olsunlar.

Diğerleri normal bir site kuracaksınız okadar
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 02 Ağu 2017, 09:32Phpmyadmine girip tum tabloları seçip onar tıklayın hiç bilmiyorsanız dokunmayın hostinginize yazın yardımcı olsunlar.

Bakım dediğimiz tablo onarma işi ise onu biliyorum.

Az önce yine aynı sorunu yaptı. Birazdan hemen bunu da bir deneyeyim

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 02 Ağu 2017, 09:32Phpmyadmine girip tum tabloları seçip onar tıklayın hiç bilmiyorsanız dokunmayın hostinginize yazın yardımcı olsunlar.

Evet ne yazık ki Tabloları Onarmak ve Cache içini temizlemek sorunu çözmedi. Mecburen Ftp dosyalarını yedekten geri dönüş yaptım.

Fakat site beyaz sayfa hatası verip açmazken,  alternatif SQL yedekleme yazılımın "Mysqldumper"'in arayüzü sorunsuz çalıştı (http://www.rckolik.com/xxxx/ yyyy.php) ve yedek alabildim.Bunu bir anlamı var mı emin olamadığım için paylaşayım dedim.

Üstad diğer taraftan hosting ile temasa geçmeden önce şu bahsettiklerini yapsak güzel olacak. Konu ile ilgili olarak birazdan özel mesaj gönderiyorum.

tarantula901

Cache klasorun izinleri kaç

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 02 Ağu 2017, 18:03Cache klasorun izinleri kaç
Müsait bir zamanda hemen bakıp dönüyorum  ;)

tarantula901

Takipteyim durumunuzu size kolay gelsin.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 02 Ağu 2017, 18:03Cache klasorun izinleri kaç
/public_html/cache  klasör izni 755 imiş. Olması gereken bu mu ?

tarantula901

777 yapın ve sorun tekrar ortaya çıkacakmı bekleyin. admin panelden cache temızlem kısmından bakımını çalıştırın.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 02 Ağu 2017, 21:15777 yapın ve sorun tekrar ortaya çıkacakmı bekleyin. admin panelden cache temızlem kısmından bakımını çalıştırın.
Yaklaşık 2 saat önce yine aynı hatayı verdi. Yedekten geri döndüm ve sonra :

-- /public_html/cache  klasör izni 777 yaptım. Fakat "Alt klasörlere de uygulayı" seçmedim. Seçmeli miydim acaba ?

-- Admin panele girip, "Dosya Önbelleğini Temizle", "Gereksiz Kayıtları Temizle" ve "Tüm tabloları iyileştir" çalıştırdım.

Bakalım hayırlısını bu sefer ne kadar sorunsuz devam edecek. İnşallah çözüm olur.

tarantula901

777 yaptiysan tamam bakalim durumu bekliyorum.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 03 Ağu 2017, 07:41777 yaptiysan tamam bakalim durumu bekliyorum.
Gelişmelerden haberdar ederim.

mkucuksari

36 saat geçti çok şükür şu an her şey normal  :)

tarantula901

Ftp klasor izinleri ile alakalı gözüküyor ve admın paneldeki bakımlardan

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 04 Ağu 2017, 16:00Ftp klasor izinleri ile alakalı gözüküyor ve admın paneldeki bakımlardan
İnşallah üstad. Sayende bu baş ağrısından da kurtulduk galiba.

Admin tarafında haftalık olarak period bakım yapıyordum.Sadece CACHE temizlemiyordum. Bundan sonra bunu da yapacağım.

tarantula901

Umarım artık sorun çözülmüştür.  Demekki admın panelden bakımlar yapılması gerekıyormu klasor izninin de katkııs olmuşmudur test etmeden bılemeyeceğm eğer sorun çıkmazsa klasor iznini eski haline getirerek test edin hata cıkarsa anlayınkı sorun ondan mış

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 04 Ağu 2017, 20:28Umarım artık sorun çözülmüştür.  Demekki admın panelden bakımlar yapılması gerekıyormu klasor izninin de katkııs olmuşmudur test etmeden bılemeyeceğm eğer sorun çıkmazsa klasor iznini eski haline getirerek test edin hata cıkarsa anlayınkı sorun ondan mış
Biraz böyle gitsin, onu da test edeyim en yakın zamanda

mkucuksari

Nerede ise 1 hafta sonra yine sorun ortaya çıktı. Hem de 15 dakika ara ile üst üste. Yani backup geri döndüm, 15 dak sonra forum yine beyaz sayfa verdi.

Üstelik Admin konsol bakımları hem dün gece hem de bugün sabah yeniden yapmama rağmen.

5 günlük zamanda tek değişen dün gece foruma kurduğum "GoogAd Mod v.1.4" modu. Başka da bir değişlik yapmadım :(

Bu arada hosting firmasına sorun ile ilgili çağrı açtırdım. Pek ümitli değilim ama bakalım onlardan nasıl bir geri dönüş olacak.

Muhtemelen bizle ilgili değil, forumla ilgili deyip işin içinden çıkmaya çalışacaklar. O zaman da @Tarantula hocam önerisi ile onları sıkıştırmaya çalışacağız gibi geliyor bana

mkucuksari

Bir de şunu fark ettim. Henüz dosya dosya kıyaslama fırsatım olmadı ama tuhaf bir şey var sanki.

Şimdi beyaz sayfa sorununu çözümlemek için 8 ay önce aldığım yedeği CPANEL üzerinden geri yüklüyorum. Admin üzerinden forum bakımlarını yapıp yeni bir yedek almak isteyince, aldığım yedeğin büyüklüğü 2.5 GB olmuş !!!

Bu nasıl iş anlamadım. Akşama her iki yedeği klasör klasör kıyaslayıp, farkın sebebini bulmaya çalışacağım.

Yedekler arasında zamana bağlı makul artışlar elbette oluyordu ama daha önce böyle saçma ve anormal bir artış ile karşılaşmamıştım.

mkucuksari

Şaşırtıcı bir şekilde hosting firmasında şöyle bir cevap geldi.

Merhabalar,

PHP sürümünüzü 5.6 olarak set ettik. Şuan için genel bir error log kaydı ve problem görünmüyor. Tekrar bir problem yaşanması durumunda herhangi bir işlem sağlamadan bilgi verirseniz eğer güvenlik kuralları ile ilgili bir takım inceleme ve işlem sağlanacaktır.

Saygılarımızla,

Bakalım bir daha olursa, bir şeye dönünmeden kendileri ile temasa geçelim ki inşallah PHP sürüm set edilmesi sorunu çözer ??

Siz ne dersiniz bu duruma arkadaşlar

tarantula901

5.6 almmadan once hangi surumdeydi

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 07 Ağu 2017, 18:285.6 almmadan once hangi surumdeydi
Onu hatırlamıyorum ama bır sorayım ustad

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 07 Ağu 2017, 18:285.6 almmadan once hangi surumdeydi
Gelen cevap :

Default olarak php7.0 sürümü aktif olarak gelmektedir.

tarantula901

Eger hata alirsaniz php surumunu 5.4 yapin oyle kontrol edin.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 07 Ağu 2017, 22:48Eger hata alirsaniz php surumunu 5.4 yapin oyle kontrol edin.
Tamam üstad.

uyanangenclik

Bu sorunla ne zaman karşılaşsam benzer konular modifikasyonu (related topic)
aklıma geliyor. Bendeki hatalrın % 99'u oydu. Kaldırdımı sorun kalmıyordu.
Artık bir şeyle çakışıyor ama bir türlü çözemedim bende.
Benimde acizane tavsiyem yüküyse sizdede kaldırın bir bakın bakalım?  ;)
Bir Damlasıyım Okyanusun... Ama Okyanusum. Uyanan Gençlik

tarantula901

Bende kullanoyorum o modu herhangi bir sorun yok

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Bugün yine hata verdi. Hemen hosting firmasına mesaj attım. Gerçi bu sefer hata önce "HTTP ERROR 500" şeklinde idi sonradan "Beyaz Sayfa" hatasına döndü.

Hosting firması şu şekilde dönüş yaptı.

Cache klasörünüzdeki dosyaları kaldırdığımızda siteniz erişim sağlandı.
Ayrıca ayar dosyanızdaki cache path yolu hatalı görünüyordu.Düzenleme sağladık.

Sonra elimdeki son backup dosyasına baktim.

Inanılıe gibi değil ama "/public_html" içindeki "settings. php" dosyasında CACHE path gerçekten yanlışmış !! :(

$cachedir = '/home/rck8007/public_html/cache'; # Path to the cache directory.
olması gerekirken

$cachedir = '/home/rck8007/httpdocs/cache'; # Path to the cache directory.
Notebook 2 yıllık yedekler var. Diğerlerini harici belleğe taşımıştım bakamadım şu an için.

2 yıldır bu yanlış ile devam ediyormuşum meğer..

Bakalım bundan sonra ne olacak.

Gelişmelerden haberdar edeceğim.

Selamlar

tarantula901

Cache dizini yanlis ise bu hata ihtimali var duzgin calismiyordu umarim bundandir

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Ağu 2017, 20:12Cache dizini yanlis ise bu hata ihtimali var duzgin calismiyordu umarim bundandir
İnşallah üstad, izlemeye devam.

mkucuksari

Bir haftadan fazladır sorunsuz devam ederken bugün yine Beyaz hata ile karşılaştık. Konuyu Hosting firması ile paylaşınca şu cevap geldi.

Alıntı YapMerhaba Mehmet Bey,

Cache klasörünüzdeki dosyaları kaldırdığımızda siteniz erişim sağlandı.Uygulamanızın cache sistemini ayrıntılı olarak kontrol etmelisiniz.
Hata almanızın nedeni bu servis görünüyor.

Ben yine de ne olur ne olmaz diye Tarantula hocamın şu hatırlatmasını da yaptırdım. Bugün itibari ile PPH versiyonumuz 5.6'dan 5.4 düşürüldü.

Alıntı yapılan: tarantula901 - 07 Ağu 2017, 22:48Eger hata alirsaniz php surumunu 5.4 yapin oyle kontrol edin.

Valla tam olarak ne yapacağımı şu aşamada bilmiyorum. Ama belki faydası olur, bir şey fark edersiniz diye de şu bilgileri paylaşmak istedim.

Yine belki faydası olur diye "/public_html/cache"  klasörü içindeki "index.php" ve ".htaccess.php" dosyalarında ekliyorum.

tarantula901

Öbellekleme için hızlandırıcılar yüklümü ikinci resimdeki alanda bir kırmızı uyarı varmı kontrol edin. Önbellek ayarlarını kapatın sonra bekleyin.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 18 Ağu 2017, 15:25Öbellekleme için hızlandırıcılar yüklümü ikinci resimdeki alanda bir kırmızı uyarı varmı kontrol edin. Önbellek ayarlarını kapatın sonra bekleyin.
Herhangi bir hızlandırıcı yüklü degil.

Acaba önbellek seviyesini 1'den farklı bir şey yapsam mi ?

tarantula901

Kapalı yapın zaten hızlandırıcı yok sitede birşey olmaz ondan isterseniz benim şuan ki işlerimi bitireyim ftp kontrol edeyim isterseniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 18 Ağu 2017, 16:35Kapalı yapın zaten hızlandırıcı yok sitede birşey olmaz ondan isterseniz benim şuan ki işlerimi bitireyim ftp kontrol edeyim isterseniz.
Önbellekte seviyesini kapalı hala getirdim.

Valla çok iyi olur. Sen ne zaman müsait olursan FTP bir göz atarsan sevinirim, çok makbule geçer üstad

tarantula901

Bugun izin günüm  oyuzden buradayım sen bana pmden at bilgileri  ve admın panel bılgısıde at bakalım kontroıl edeyim fırsat bulduğum anda ok.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 18 Ağu 2017, 19:34Bugun izin günüm  oyuzden buradayım sen bana pmden at bilgileri  ve admın panel bılgısıde at bakalım kontroıl edeyim fırsat bulduğum anda ok.
Az önce PM attım üstad  :)

mkucuksari

Durum gittikçe çıkmaza giriyor. Son 2 gündür bu sefer beyaz sayfa yerine "www.rckolik.com şu anda bu isteği işleme alamıyor. HTTP ERROR 500" hatası alıyorum.

Belli bir süre sonra kendiliğinden düzeliyor. Hosting sorduğumda Yazılımsal bir hata alıyorsunuz, detaylı bir inceleme yapın diyorlar.

Ne yapacağımı şaşırdım valla....

Bu konuya göre hosting değiştirmekte başka bir çare yok gibi.

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=541.15

mkucuksari

public_html klasör izni ne olmalı. Ben de 750. Nette 755 olmalı diye okudum hangisi doğru arkadaşlar ?

mkucuksari

Host firmasından şöyle bir cevap geldi

Alıntı YapMerhabalar ;

Yaşadığınız sorun sunucu taraflı olmamaktadır.Diğer müşterilerimizin web siteleri sorunsuz yayın almaktadır.
Web siteniz aşağıdaki gibi hata veriyor gözükmektedir.
İlettiğimiz gibi yazılım tarafında incelemeler sağlamanız gerekmektedir.
Yedekten dönüş bu tür problemlerde kesin çözüm olmamaktadır.
Hata kodlarını inceleyerek işlem sağlayabilirsiniz.

[21-Aug-2017 12:26:01 Europe/Istanbul] PHP Warning: strpos(): Empty needle in /home/rck8007/public_html/Sources/Aeva-Embed.php on line 254
[21-Aug-2017 12:26:45 Europe/Istanbul] PHP Notice: Undefined index: page_title_html_safe in /home/rck8007/public_html/Sources/Subs.php on line 1361
[21-Aug-2017 12:26:45 Europe/Istanbul] PHP Notice: Undefined index: website in /home/rck8007/public_html/Sources/Aeva-Embed.php on line 254
[21-Aug-2017 12:26:45 Europe/Istanbul] PHP Warning: strpos(): Empty needle in /home/rck8007/public_html/Sources/Aeva-Embed.php on line 254
[21-Aug-2017 12:59:07 Europe/Istanbul] PHP Notice: Undefined index: page_title_html_safe in /home/rck8007/public_html/Sources/Subs.php on line 1361
[21-Aug-2017 12:59:07 Europe/Istanbul] PHP Notice: Undefined index: website in /home/rck8007/public_html/Sources/Aeva-Embed.php on line 254
[21-Aug-2017 12:59:07 Europe/Istanbul] PHP Warning: strpos(): Empty needle in /home/rck8007/public_html/Sources/Aeva-Embed.php on line 254
[21-Aug-2017 13:00:53 Europe/Istanbul] PHP Notice: Undefined index: page_title_html_safe in /home/rck8007/public_html/Sources/Subs.php on line 1361
[21-Aug-2017 13:00:53 Europe/Istanbul] PHP Notice: Undefined index: website in /home/rck8007/public_html/Sources/Aeva-Embed.php on line 254
[21-Aug-2017 13:00:53 Europe/Istanbul] PHP Warning: strpos(): Empty needle in /home/rck8007/public_html/Sources/Aeva-Embed.php on line 254

Ben de şunu dedim bakalım ne olacak.

Alıntı YapBu hatalardan özellikle "Aeva-Embed.php" (SMF Album modu) hatası yıllardır olan bir hata. Forumu erişimi engelleyecek bir hata değil arkadaşlar.

Burada her ne oluyorsa SMF ile hosting server arasında bir uyuşmazlık ortaya çıktığını düşünüyorum son zamanlarda.

Test amaçlı olarak benim forumu başka bir host üzerine taşımanız mümkün mü ?

mkucuksari

Son durum :

Başka bir server'a taşıyorlar ama hala bunun çözüm olmadığını, sorunun forumdaki yazılımdan kaynaklandığını ısrarla vurguluyorlar.

Bu durumda taşıma işlemi sonrası test amaçlı bir alt dizine sıfır bir smf forumu kurup (ki bunu Tarantula hocam baştan beri öneriyor) kontrol etme konusunda hem fikir olduk.

Tarantula hocam müsait bir zamanda alt dizine SMF kurulumu ile ilgili olarak yardımcı olabilir misin lütfen.

mkucuksari

Tarantula hocama bir kez daha teşekkür ederim arkadaşlar. Ne zaman başımız sıkışsa imdadımıza yetişiyor.

Sayesinde inşallah bu sorunun da üstesinden geleceğiz.

Üstad iyi ki varsın, allah senden razı olsun.

tarantula901

Alıntı yapılan: mkucuksari - 23 Ağu 2017, 01:43Tarantula hocama bir kez daha teşekkür ederim arkadaşlar. Ne zaman başımız sıkışsa imdadımıza yetişiyor.

Sayesinde inşallah bu sorunun da üstesinden geleceğiz.

Üstad iyi ki varsın, allah senden razı olsun.

Sorunu tekrar yaşadınız mı acaba?

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 25 Ağu 2017, 15:31Sorunu tekrar yaşadınız mı acaba?
Üstad en son versiyon güncellemesi sırasında senin müdahalen sonrasında çok şükür bir sıkıntı yaşamadık. Yani yaklaşıl 3 gündür bir sorunumuz yok. İnşallah böyle gider de bu can sıkıcı sorundan sayende kurtulmuş oluruz.

tarantula901

Alıntı yapılan: mkucuksari - 25 Ağu 2017, 15:47Üstad en son versiyon güncellemesi sırasında senin müdahalen sonrasında çok şükür bir sıkıntı yaşamadık. Yani yaklaşıl 3 gündür bir sorunumuz yok. İnşallah böyle gider de bu can sıkıcı sorundan sayende kurtulmuş oluruz.

Son sürüm 2.0.14 sürümünde şimdilik takipteyim güncelleyeceğim ufak tefek sıkıntılar var ondan sonra doğru anı bekliyorum  aslında şuanda hata olmadığını söylemeniz güncellemem için bir adım oldu.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 25 Ağu 2017, 16:20Son sürüm 2.0.14 sürümünde şimdilik takipteyim güncelleyeceğim ufak tefek sıkıntılar var ondan sonra doğru anı bekliyorum  aslında şuanda hata olmadığını söylemeniz güncellemem için bir adım oldu.
Sen ne zaman uygun görürsen üstad.

Sıkıntı dediğin kısım su olsa gerek.

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=1781.15

tarantula901

Sadece o değil bir çok sorun çıkma ihtimali var onların hepsinin çözümünü bilmek ve sitene kurulu modlarında ona göre uyumlu olması lazım yoksa site kafayı yıyor anlayacağın.

şuanda sorun yok gibi  3 gün için yedek alarak 2 0 14 test edeceğim artık o sorunları yaşadığımızda çözeceğim.

Ücretli Smf Destek İçin

uyanangenclik

2.0.14 bana göre sorunlu. Defalarca geçtim.
Birkç gün sonra sorunlar başlıyor.
Elbette kullandığımız modlarla alakalı ama o modlarsızda olmuyor.
Ben hala 2.0.13 teyim  ;)

Bir Damlasıyım Okyanusun... Ama Okyanusum. Uyanan Gençlik

Sosyal Öğretmeni

Alıntı yapılan: uyanangenclik - 25 Ağu 2017, 16:462.0.14 bana göre sorunlu. Defalarca geçtim.
Ben hala 2.0.13 teyim  ;)

Ben de bugün tüm siteleri güncelledim. Giriş yapamıyordum. Hepsini tekrardan 2.0.13 e geri döndürdüm. Sorunlar çözüldü. Anlayacağınız 2.0.14 sorunlu. Yada bizlerdeki modlar vb ile çakışma yapıyordur...
Kolay gelsin...
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Alıntı yapılan: uyanangenclik - 25 Ağu 2017, 16:462.0.14 bana göre sorunlu. Defalarca geçtim.
Ben hala 2.0.13 teyim  ;)

Aslında sorunlu değil sadece en son güncel sürümler kullanılıyor oyuzden takipteyim tüm sorunları çözüme ulaştırıp 14 geçmek yoksa sorunlar oldukça siteyi kullanmak imkansızlaştırıyor

oyuzden yaşadığınız sorunları bizimle paylaşmanız önemli.

Ücretli Smf Destek İçin

efendim

Bu sorunun iki sebebi var :

1. eksik dosyalar

2. smf settings dosyasını notepad++ ile açıp boomsuz kaydedin sorun çözülecektir.