Sitenin Kenar Boşluklarını Ayarlama

Başlatan Sosyal Öğretmeni, 15 Tem 2014, 22:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sosyal Öğretmeni

Sitenin Kenar Boşluklarını Ayarlama
Sitenin genişlik ayarlanırın yaparken sağ ve boşluklarının sıfırlanması konusunda neleri nasıl yapacağımı bulamadım.
Daha fazla karıştırmayalım diye konu açmaya karar verdim.
Aşağıdaki görsel ne demek istedğimi açıklıyor. Yada İnşallah açıklayabilmişimdir.
Bu kenarları gösterdiğim yerlere nasıl sıfırlarım yardımcı olursanız çok ama çok memnun olurum.

Herkes göründüğü gibi değil.

Sosyal Öğretmeni

güncel bir çalışma olcak ve ilk defa böyle bir isteği galiba ben istiyorum ondandır sorunun cevabının olmayışı.
Aslında index.css de bazı kodları yedek alarak değiştirdim sonucu değiştiremedim.
Kelimelerin ingilizcelerini tercüme ettirdim bölüm, ana gövde, tablo, vb üzerinde değiştirdim. Ama sonuç hiç değişmedi....
Yardımcı olacak kardeşim olursa memnun olurum........

tarantula901

Şunu css de ara

#sp_main {
width: 100%;
border-spacing: 5px;
table-layout: fixed;
}

şununla değiştir.

#sp_main {
width: 104.4%;
border-spacing: 5px;
table-layout: fixed;
margin-left: -26px;
}
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Yok Hocam bu kodlar ne default temanın index.css içinde ne de kullanıdğım temenın index.css ve diğer renk css içerisinde bu kodlar yok

tarantula901

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

tarantula901

bu kodları temanızdaki index.css dosyasına uygulayın

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Hocam buyrun index.css yi ekte verdim ben aradım bulamadım.
Bunlar kullandığım temanın css dosyaları....

tarantula901

portal.css dosyasında arama yaparak deneyin

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Çok güzel Alah razı olsun. Tam istediğim gibi
Yalnız şunu soracağım bu sayılar üzerinde değişiklik yapsam sıkıntı olur mu?
Örneğin: 104.4% sayı üzerinde değişklik yapabilir miyim.
Değiştirip ne yapacaksınız demeyin  hani hangi sayı hangi bölümü  nereyi ne kadar değiştiriyor bunu öğremnek için.
İlginiz ve anlayışınız içn sonsuz teşekkür ederim.

. . . : Allah razı olsun : . . .

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 21 Tem 2014, 16:24
Çok güzel Alah razı olsun. Tam istediğim gibi
Yalnız şunu soracağım bu sayılar üzerinde değişiklik yapsam sıkıntı olur mu?
Örneğin: 104.4% sayı üzerinde değişklik yapabilir miyim.
Değiştirip ne yapacaksınız demeyin  hani hangi sayı hangi bölümü  nereyi ne kadar değiştiriyor bunu öğremnek için.
İlginiz ve anlayışınız içn sonsuz teşekkür ederim.

. . . : Allah razı olsun : . . .

Değiştirebilirsiniz neyin neresini duzenliyor görerek öğrenebilirsiniz. bir sıkıntı olmaz sonrasında bir sorun olursa sitede mevcut var kodları

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

portalı güncelleyince bu değişiklikleri tekrar yapmam gerekti.
Paylaşım için tekrar teşekkür ederim.