Haberdar Et Bildirimi

Başlatan mucan54, 27 Mar 2015, 22:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mucan54

Arkadaşlar, Haberdar edilmek istediğimiz konularda değişiklik olduğu zaman email gönderme dışında, ana sayfada bildirimi belli edecek
Bunu nasıl yapabiliriz acaba ?
Şekildeki gibi olacak:

tarantula901

Okunmamış İletiler -  Değişiklik Olmuş Konular diye alanlar var uste yorum yada yenı konu acıldıgı zaman 1 2 gosterılıyor bu işinize yaramazmı
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

Haberdar edilmeyi seçtiği konularda da oluyo mu. Konuya cevap yazmamış olsa bile.

mucan54

require_once('Profile-Modify.php');
makeNotificationChanges();
echo '
<li><a href="', $scripturl, '?action=unread">', $txt['unread_since_visit'], '</a></li>
<li><a href="', $scripturl, '?action=unreadreplies">', $txt['show_unread_replies'], '</a></li>';
                   if (isset($_POST['edit_notify_boards']) && !empty($_POST['notify_boards']))
{ echo '<li><a href="', $scripturl, '?action=profile;area=notification"><strong><span style="color: #ff0000;">(*)Haberdar Et</span></strong></a></li>';}
else {echo '<li><a href="', $scripturl, '?action=profile;area=notification">Haberdar Et</a></li>';}   

Ben temanın index.template sinde şu kodu denedim ama çalışmadı

tarantula901

sadece anasayfd bir bağlantı eklenmiş durumda kodları incelediğimde siz bu sekıldemı ıstıyorsunuz yoksa kendı profilinize girip ayarını yapabilirsiniz

siteadi.com//index.php?action=profile;area=notification sayfasına gırerek ayarlayabılırsınız
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

Ana Sayfada haberdar edilmek istediği konuya mesaj yazıldığı belli olsun istiyorum.

Normal Temaya eklediğim kodlar şunlar, temadan farklı olarak :
require_once('Profile-Modify.php');
makeNotificationChanges();

if (isset($_POST['edit_notify_boards']) && !empty($_POST['notify_boards']))
{ echo '<li><a href="', $scripturl, '?action=profile;area=notification"><strong><span style="color: #ff0000;">(*)Haberdar Et</span></strong></a></li>';}
else
{echo '<li><a href="', $scripturl, '?action=profile;area=notification">Haberdar Et</a></li>';}   

Temada normail böyle:
echo '
<li><a href="', $scripturl, '?action=unread">', $txt['unread_since_visit'], '</a></li>
<li><a href="', $scripturl, '?action=unreadreplies">', $txt['show_unread_replies'], '</a></li>';

tarantula901

konu içerisinde haberdar etme butonu var zaten görmediniz mi yada izinlerinimi ayarlamadınız

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

;D  Yanlış anladınız, orda haberdar et linki zaten siteadi.com//index.php?action=profile;area=notification  adresine yönlendiriyor, ancak demek istediğim haberdar et butonuna tıkladığım konularda değişiklik olduğu zaman temaya eklediğim Haberdar Et yazısının kırmızı hale çevirebilmek eklediğim kodlara bakarsanız. Haberdar Et yazısı siteadi.com//index.php?action=profile;area=notification  adresine kısayoldan erişmek için ana sayfaya eklendi.

tarantula901

anladım yani haberdar edilen bir konuda bir değişiklik olduğunda haberdar et butonu kırmızı olsun yani değilmi ona benzer birşey yapmaya çalışıyorum

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

Evet böylece başka konularda dolaşırken, takip ettiği konuda değişiklik olduğu zaman kaçırmayacak, aslında bu iletilerime yazılan yeni yanıtlar yeni konular içinde yapılabilirse kullanışlı olabilir. Siz ne aşamadasınız, ben birkaç gündür uğraşıyorum ama çalışır bir kod elde edemedim, çok yoruldum.

tarantula901

sizin dediğiniz özellik üste kırmızı sayı var aynı şey  Son ziyaretinizden bu yana 1 mesaj gönderildi.. Sizin mesajlarınıza 1 yeni cevap yazıldı.  ama siz farklı bırsey ıstıyorsunuz sanırsam

şu kodu deneyin bakalım

if ($context['user']['unread_replies'] < 1)
{
echo '<li><a href="', $scripturl, '?action=profile;area=notification"><strong><span style="color: #ff0000;">(*)Haberdar Et</span></strong></a></li>';}
else

{
echo '<li><a href="', $scripturl, '?action=profile;area=notification">Haberdar Et</a></li>';}

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

Hocam ekledim kodu ancak, haberdar et dediğim konulara girdim ama değişmedi kırmızı olarak kaldı. Yeni konu olmamasına rağmen.

tarantula901

ters olarak çalışıyor olabilir şu kodu deneyin bakalım.

if ($context['user']['unread_replies'] < 1)
{
echo '<li><a href="', $scripturl, '?action=profile;area=notification">Haberdar Et</a></li>';}
else

{
echo '<li><a href="', $scripturl, '?action=profile;area=notification"><strong><span style="color: #ff0000;">(*)Haberdar Et</span></strong></a></li>';}

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

Hocam sanırım notify ile ilgili birşeyler de olması lazım konuda, bizim kod sadece unreadları alıyo, bize lazım olan unread olup notifyed de olması gerek. Yani hem okunmamış hem de haberdar et olarak seçilmiş olması gerek.

tarantula901

kendi sitenizdeki konu içerisine girip konu da haberdar et butonu var olup olmadığını bakın varsa haber et ise normal renk değilse kırmızı renge dönüştürebiliriz. bi bakın buraya yazın

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

Var hocam, örneğin ben Phtoshop konusundaki bir konuyu takip ediyorum, başka deneme hesabıylada oraya yorum yapıyorum, deneyebilmek için.

tarantula901

renk istersen

index turkish php dosyasında şunları ara aşağıdaki renk kodlarıyla değiştirebilirsin

$txt['notify'] = 'Haberdar Et';
$txt['unnotify'] = 'Haberdar Etme';

$txt['notify'] = '<b style="color: rgb(206, 141, 141);">Haberdar Et';
$txt['unnotify'] = '<b style="color:red;">Haberdar Etme</b>';

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

Hocam benim anlatmak istediğim şey renkle ilgili değil, benim aradığım şey haberdar et dediğim konuda bir değişiklik olduğu zaman ana sayfaya eklediğim kısayolda bildirim geldiğini anlamak. Takip ettiğim konularda değişiklik olduğunu anlamak. Haberdar et dediğim konularda değişiklik olduğu zaman bunu takip etmek. Haberdar et dediğim konulara cevap yazıldığı zaman ana sayfaya eklediğim kısayol yazısını kırmızıya çevirmek. Haberdar et olabilir bu takip ettiğim konular olabilir, oraya ne yazdığım çok önemli değil, haberdar et dediğim konulardaki değişikliği tespit edip, yazının rengini değiştirebilmek.

tarantula901

tamam işte bende size o söylediğiniz şey Son ziyaretinizden bu yana 0 mesaj gönderildi.. Sizin mesajlarınıza 0 yeni cevap yazıldı.. aynı işi görüyor sizin takip ettiğiniz konularda değişiklik olduğunda gösteriyor

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

O zaman tamam onun kodlarını inceleyip benim istediğim şekilde ayarlayabilirim sanırım. Eğer takip ettiğim, ama cevap yazmamış olduğum konulara yazılan cevapları da algılıyorsa.

tarantula901

index.php?action=profile;area=notification şu linkte istediğiniz takip etmediğiniz neleri takip edebilirsiniz ayarlayabilirsiniz orada acıklamları var

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

Ana sayfada nasıl gösterecem peki, takip ettiğim konularda değişiklik olduğunu ?

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

tarantula901

ne yaptınız ki gitti biryerde yanlış mı yaptınız yada hata verirkendemı kurdunuz

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

hata verirken kurdum, çok hatası var, hallederim bi şekilde, hocam yazılan özelliklerinde haberdar etmeyle ilgili bir bölüm yok, eminsiniz değil mi haberdar edilmeyi seçilen konularıda kapsadığından.

"Yeni gönderilen iletileri göster.
İletilerime yazılan yeni yanıtları göster."

tarantula901

şu bolume girince üste index.php?action=profile;area=notification

Yeni konulardan ve mesajlardan bu bölüm yardımı ile haberdar edilebilirsiniz

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

biliyorum onu ancak ben forumda gezinirken, takip ettiğim konularda bir yenilik olduğunu farkedebilmem için, ana sayfada da belirli olmasını istiyorum, bunuda yazının rengini değiştirerek yapmak istiyroum.

tarantula901

bu sitedekini görmüyormusunuz farkettirmiyormu :D Son ziyaretinizden bu yana 1 mesaj gönderildi.. Sizin mesajlarınıza 1 yeni cevap yazıldı..

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

Hocam nolur anlayın artık :D  benim mesajlarıma yazılan cevaplar umrumda değil. Beni ilgilendiren takip ettiğim, yani haberdar et butonuna tıkladığım konular...

tarantula901

Takip ettiğiniz bir konuda bu konu eğer güncellendiyse yazı eklendıyse gibi  renk kırmızıyamı dönsün istiyorsunuz

Ücretli Smf Destek İçin

mucan54

mucan54

Hocam aslında, dediğiniz plugin tarzıda olabilir yani, Haberdar Et(0)  Haberdar Et(3)  tarzı yapılması daha kolay sanırım.

zulfu

Merhaba Sayın Tarantula .

Ayni sıkıntı bende de var. 

Bu sorun sadece bende var , diğer arkadaşlarda normal çalışıyor. 

Haberdar etme izinlerini açtım ama yinede ,  Son ziyaretinizden bu yana 1 mesaj gönderildi.. Sizin mesajlarınıza 1 yeni cevap yazıldı.    Ana sayfamda çıkmıyor.

tarantula901

O kısım haberdart et ile alakası farklı olay

Son ziyaretinizden bu yana 1 mesaj gönderildi kısma tıkladığınızda son mesaja tıklayınca kaybolmuyor mu.

Admin panelden bakım ayarları kısmındakı bakımları yapın düzelecektir.

Ücretli Smf Destek İçin

zulfu

Haberdar et var evet.

Sn.Tarantula şimdi yukarıda okunmamış konular ve yanında bu mesaja cevap yazıldığını gördüğüm kutucuk yok bende.  Diğer arkadaşlarda var , forumda çalışıyor ama ben hesabı açarken bir yanlışlık mı yaptım bilmiyorum.  Aradım ama bulamadım.

zulfu

Son ziyaretinizden bu yana 1 mesaj gönderildi kısmı yok bende. Nasıl çıkarabilirim. Diğer yönetici Arkadaşlarda var.

tarantula901

Diğer arkadaşlarda olupda sen olmaması ilginç çünkü herkeste görünmesi gerekiyor normalde.

Diğer arkadaşlarla yetkiniz aynı mı?

Ücretli Smf Destek İçin

zulfu

Evet aynı.

Bende anlam veremedim..

tarantula901

Farklı bir üyelik oluşturup kontrol edin. sizde olan yetkiyi verin öyle kontrol edin.

Ücretli Smf Destek İçin