birkaç soru

Başlatan garfieald, 06 Mar 2018, 01:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

garfieald

1)
Yukarıda ki resimde bulunan tarih ve bakım bilgilerinin kaldırılmasını istiyorum.
site adı yazan yerin soluna fa-fa home iconu istiyorum..

2)
Yukarıda ki resimde PM kısmının [1] yazan bölümü kırmızı ve belirgin olsun. (PM gelince orda sayı oluyor okuyunca sayı gidiyor okuduktan sonra renk vs de gidecek.)

3)
Resimde ki 3 madde ve ikonu kaldırılsın.
Merhaba admin yerine sadece üyenin adı yazsın.
Avatar aynı boyutta yuvarlak olsun

4) Forumda genel font ve renk ayararını nasıl değişirim örneğin yazılar sarı olsun

garfieald

ULTİMATE MENU EKLEDİM FAKAT MENUDEKİ LİNKLERE GİTMYOR SİTEME GİRERMİSİN.

tarantula901

1: index template php eke ekleyin. home kodunu eklemesine eklersinizde sadece tek icon ıcın bır tane css dosyasını eklemenız gerekıyor yinede eklemek istermisiniz.

2: Dosyayı ekledıkten sonra bakılacak

3: Resimde ki 3 madde ve ikonu kaldırılsın. bu kısmı anlamadım
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Luess

Font değiştirmek için index.css'de

body {
    background: #5f5e5e;
    font: 12px/150% Tahoma,sans-serif;
    margin: 0;
    padding: 0;
}

kodunu kullanabilirsiniz, Tahoma sans-serif yerine dilediğiniz herhangi bir yazı fontu ekleyebiliyorsunuz.

Temanızın yine index.css'de
/* Normal, standard links. */
a:link, a:visited
{
   color: #8e8e8e;
   text-decoration: none;
}

Şeklinde en üstte bir kod olacak, bu 8e8e8e renk kodu yerine temanızda "son ileti gönderen" kısmındaki yazı rengi olacaktır. Bunu değişerek son ileti gönderen yazı rengini değişebilirsiniz.

Bölüm rengi için;

temanızın index.css;
/* the board title! */
.table_list tbody.content td.info a.subject
{
   font-weight: bold;
   font-size: 110%;
   color: #8e8e8e;

yine 8e8e8e yerine bölüm adı renginin kodu olacaktır düzenleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar dilerim.

garfieald

Konuyla alakası yok fakat siteye giriş  yaparken hata alıyorum

Oturum doğrulaması başarısız oldu. Lütfen oturumunuzu kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyin. bazen bu çıkıyor

İletinizi yollarken aşıma uğradı. Lütfen geri gidip tekrar deneyin. bazen bu çıkıyor :D

çok kez deneyince giriyor

Luess

login.template'de bir problem olmalı, login template'nin orjinal dosyasını kullanarak sitede ctrl f5 yapıp tekrar deneyin

garfieald

nasıl kullanıcaz :D

garfieald

Yeni gönderilen iletileri göster.
İletilerime yazılan yeni yanıtları göster.
Toplam Mesaj: 1 (0 Yeni)

BU YAZILAR KALDIRILACAK..........
YANLARINDA Kİ İKON GİBİ BİR ŞEY VAR O DA KALDIRILACAK....
MERHABA ADMİN YAZISI YERİNE  SADECE ÜYENİN KULLANICI ADI YAZACAK VE TIKLANDIGINDA PROFİLİNE GİDECEK

index.template php eke eklendi... 1 ve 2. sorunu çözersiniz .D

Luess

Temanızdaki login.template. Eğer orada yoksa default temanızda login.template.php olacaktır. Kullandığınız smf sürümü internetten indirerek içindeki login.template'yi kullanabilirsiniz.

Ek olarak, talep ettiğiniz şeyler hakkında istekte bulunurken lütfen emir kipi ile istemeyin. Tabii bu seçim size kalmış ancak burada sizin için birileri çalışıyormuşcasına talep ediyorsunuz. Yardım edenler olacaktır ancak bu emir kipi konuşması olduğu sürece yardım etmeyenlerde olacaktır.

İyi çalışmalar.

garfieald

Soru 1 : Saati Kaldıramadım.
Güncel.

tarantula901

saati kaldırmak için index.template.php de şu kodu kaldırın.

<span>', $context['current_time'],'</span>';
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

garfieald

Ben denemiştim bunu ama bu hatayı alıyoru m Tema Ayrıştırma Hatası!

tarantula901

pardon sadece şu kodu kaldır

<span>', $context['current_time'],'</span>

Ücretli Smf Destek İçin

garfieald

Konu çözülmüştür. Teşekkürler.

tarantula901

sorunun çözülmesine sevindim iyi forumlar.

Ücretli Smf Destek İçin