üye giriş sorunu yardım lütfen

Başlatan esudur, 25 Ara 2017, 01:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esudur

slm 2.015 uyumlu startaza tema kullanmaktayım bu tema ile ilgili birtakım sorunlarım var 

1. sorunum altta resim de işaretli 1 nolu bölümden giriş yapılmaya çalışıldığında diğer resimdeki gibi hata almaktayım 2 nolu işaretli yerde hiçbir sorun yok  denemek için link http://forum.diyabetrehberim.com/index.php

2. sorunum tema %90 türkçe ama bazı kısımlar ingilice konu -yorum-profil kısmı nı düzenle gibi bunları nereden düzelte bilirim biraz denedim ya yazı hep gidiyor yada olmuyor

1.resim

2. resim

tarantula901

Bu tur sorunları ilgili tema yapanlara bildirmeniz gerekli  temayı indirdiğiniz sayfadan bildirim alanı mevcut.

1 Sorunun cevabı

index.template.php dosyasında ara

<form class="searchbox" action="', $scripturl, '?action=search2" method="post" accept-charset="', $context['character_set'], '">
şu kodla değiştir.

<form id="guest_form" action="', $scripturl, '?action=login2" method="post" accept-charset="', $context['character_set'], '" ', empty($context['disable_login_hashing']) ? ' onsubmit="hashLoginPassword(this, \'' . $context['session_id'] . '\');"' : '', '>
2.sorunun cevabı:

kullanmış olduğunuz temanın içinde bulunan languages klasorune girin.

ThemeStrings.english.php içindeki dil dosya kodlarını alıp

ThemeStrings.turkish.php eğer utf8 kullanıyorsanız ThemeStrings.turkish-utf8.php olarak yeni dosya oluşturun kodları içine yapıştırın sonra içindeki dil karşılıklarını türkçe yapın.

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

esudur

Hocam Teşekkürler bilgi için ThemeStrings.english.php  dosyasını silip  ThemeStrings.turkish-utf8.php bu dosyayı mı ekliyim orası biraz karıştı yoksa ikiside kalsınmı

esudur

Hocam
Alıntı yapılan: tarantula901 - 25 Ara 2017, 17:15Bu tur sorunları ilgili tema yapanlara bildirmeniz gerekli  temayı indirdiğiniz sayfadan bildirim alanı mevcut.

1 Sorunun cevabı

index.template.php dosyasında ara

<form class="searchbox" action="', $scripturl, '?action=search2" method="post" accept-charset="', $context['character_set'], '">
şu kodla değiştir.

<form id="guest_form" action="', $scripturl, '?action=login2" method="post" accept-charset="', $context['character_set'], '" ', empty($context['disable_login_hashing']) ? ' onsubmit="hashLoginPassword(this, \'' . $context['session_id'] . '\');"' : '', '>

Hocam malesef dediğiniz kısımda dediğiniz kodları değiştirdim ama sorun hala devam ediyor

esudur

İngilizce kelimeleri değiştirdim teşekkürler fakat giriş sorunum hal olmadı

tarantula901

Kodları düzgün eklediğinize emin olun kodları ekledikten sonra dosyayı eke  ekleyin bakayım dosyaya
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

esudur

ben kodu online direk yapılandırma kısmından ekledim dosyadan ekleyip FileZilla FTP ile göndermedim

esudur

Alıntı yapılan: tarantula901 - 26 Ara 2017, 03:39Kodları düzgün eklediğinize emin olun kodları ekledikten sonra dosyayı eke  ekleyin bakayım dosyaya

Hoacam yeni fark ettim sizin verdiğiniz bul dediğiniz kod alttaki dizin içindeydi ve verdiğiniz koduda buraya ekledim fakat dizine bakdığımda search ile ilgili görünüyor kırmızı kod sizin verdiğiniz

echo'
            <ul class="nav-notification navbar-right">   
               <li class="search-list">
                  <div class="search-input-wrapper">   
                             <input type="search" placeholder="Konu Arama..." name="search" class="searchbox-input" onkeyup="buttonUp();" required>
                             <input type="submit" class="searchbox-submit" value="Git">
                             <span class="searchbox-icon"><i class="fa fa-search icon-large"></i></span>';
                        // Search within current topic?
                        if (!empty($context['current_topic']))
                           echo '

tarantula901

Sitenize uye oldum ilgili kodları temada değil malesef kodları ekleyin ki kontrol edeyim.

arama sorunu yok şuanda sitenizde

Ücretli Smf Destek İçin

esudur

dosyayı ekledim arama ve giriş bölümleri ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum

tarantula901

sunu kullan bakalım.

Ücretli Smf Destek İçin

esudur

malesef dosyayı yükledim fakat yukardaki resimlerde gösterdiğim yerden giriş yaptığımda aynı hatayı alıyorum

birde arama yapmak istediğimde ''Arama yaptığınız kelime yeterince uzun değildi, daha büyük kelimeler kullanın. hatasını alıyorum

tarantula901

Ektekini kullanın

Alıntı Yap"Arama yaptığınız kelime yeterince uzun değildi, daha büyük kelimeler kullanın"

admin panelde arama ayarlarından ayarlayabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

esudur

Arama  sorununu çözdüm teşekkürler

tarantula901

Giriş sorunu çözüldümü verdiğim dosyaylao dosya ekli olsun kontrol edecem

Ücretli Smf Destek İçin