Resimdeki bölümleri orantılı hale getirme

Başlatan aybars, 19 Şub 2021, 17:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aybars

Üstad derdimi anlatmak için resim ekledim ve işaretleme yaptım :)

-- 2 nolu yeri 1 nolu soldaki yer gibi nasıl yaparız? hafif kayma var. çok ugratım olmadı.

--a ve b yazdığım yerde c deki gibi boşluk nasıl oluştururum? Umarım anlatabilmişimdir. :)

son olarak ta üstad menüdeki Üyeler kısmını nasıl kaldırabilirim? normal üye veya yönetici fark etmez.

tarantula901

index.cssde ara

.navigate_section {
    padding: 0.5em;
    margin: 0px 0;
    border: 1px solid #ffff;
    border-radius: 2px;
    background: #5A9A80;
}

değiştir.

.navigate_section {
    padding: 6px;
    margin: 0px 0px 0px 2px;
    border: 1px solid #ffff;
}
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

sağ taraf için onlar olmadı ben de

#main_menu {
    padding: 7px 0.0em;
    float: left;
    margin: 3px 0;
    width: 99.4%;
    border: 0px solid #5A9A80;

width: 99.4% bunu oynadım kısmen oldu.

aybars

üstad sorunun kaynağını çizdim. arka rengi kaldırınca aşağıdan gelen çizgi yukarıya çıkamıyor. sorun burdan sanırım. aşağıdaki çizgiyi en yukarıya kadar çıkarmak için ne yapabiliriz. kılavuz çizgisi olacak.
Yani bu hatalı sağ tarafı sitenin sol tarafı gibi nasıl yaparım.

tarantula901

index.cssde ara.

#header {
    background: #fff;
    padding-left: 1px;
}

değiştir.

#header {
    padding-left: 1px;
    background: url(../images/theme/frame_repeat.png) repeat-y top right;
    padding: 0 3px 0 0;
}

ara

#main_menu {
    padding: 7px 0.0em;
    margin: 3px 0;
    width: 99.4%;
}

değiştir.

#main_menu {
    padding: 7px 0em;
    margin: 3px 1px;
    width: 100%;
}

sitenizi emek veriyorsunuz sitenizi ssl geçirin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

ellerine sağlık üstad güzel doldu. :)

"sitenizi emek veriyorsunuz sitenizi ssl geçirin." daha öncede tavsiyenizi söylemiştiniz. çok sağ olun. host bunun için para istiyor. en düşüğü 50 tl civarı. başka hostinge geçince bakayım ona demiştim ama siz böyle diyince önemli olduğunu hissettim. yaptırayım mı?

tarantula901

Alıntı yapılan: aybars - 20 Şub 2021, 16:24ellerine sağlık üstad güzel doldu. :)

"sitenizi emek veriyorsunuz sitenizi ssl geçirin." daha öncede tavsiyenizi söylemiştiniz. çok sağ olun. host bunun için para istiyor. en düşüğü 50 tl civarı. başka hostinge geçince bakayım ona demiştim ama siz böyle diyince önemli olduğunu hissettim. yaptırayım mı?

Tabiki yaptırın yaptırın diyorsam demekki çok önemli bir durum googlenin artık optimizasyonlardan bir tanesi.

sitenize gelen ziyaretçilere ssl olmayanlara bu site güvenli değil uyarısı çıkartıyor.

Bazı hostinglerde ssl sertifikası ücretsizdir, sizin kullandığınız hostinge sorun sizde ücretsiz var mı diye.

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

yaptırdım üstad.vardır senin bir bildiğin. :D