Silinen Modifikasyonun Hala Çalışıyor Olması

Başlatan Tunafloyd, 25 Nis 2019, 02:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tunafloyd

Merhaba. Hayırlı günler dilerim. Ekte ki linkten bir modifikasyon yükledim ve beklediğim gibi çıkmadı (yedek almadan yükledim) ve bu modifikasyonu geri sildim ama hala konu içerisinde ona ait kısım duruyor. FTP'den sourceden languagesten dosyalarını da sildim hala var. Bu modifikasyonun daha güncelini buldum onu yükleyeceğim ama buradan kaldıramadığım için büyük bir engel teşkil ediyor. Başka bir modifikasyonda aynı bu şekilde silmeme rağmen hala çalışıyor ve yeni konu açarken özellikleri de aktif olarak gözüküyor.

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=212.0

tarantula901

Modu yükle tıklayın ama yüklemeyin orada manuel olarak kodları görebilirsiniz manuel olarak kodları kaldırın.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Tunafloyd

Alıntı yapılan: tarantula901 - 25 Nis 2019, 03:40Modu yükle tıklayın ama yüklemeyin orada manuel olarak kodları görebilirsiniz manuel olarak kodları kaldırın.

Dediğinizi sırasıyla yaptım sonrasında admin paneline giremiyorum. Yaptığım dosyaların eskileri vardı onları attım yine değiştirdim hata aynı. Belirli bir kod da yazmıyor şu dosyada şu satırda gibi şimdi de bu sorun çıktı.

tarantula901

Kodları kaldırırken hatalı ve esksik kaldırdınız dikkatli bir şekilde kaldırmanız lazım nokta dahi ne eksik olmalı nede fazla olmalı
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Tunafloyd

Alıntı yapılan: tarantula901 - 25 Nis 2019, 17:07Kodları kaldırırken hatalı ve esksik kaldırdınız dikkatli bir şekilde kaldırmanız lazım nokta dahi ne eksik olmalı nede fazla olmalı

Eksik kaldırdığımı düşünmüyorum. Ara > değiştir kısmında ne yazıyorsa onları kaldırdım ve sonuç bu.  Galiba düzeltilmeyecek bir sorun bu çünkü kaynağı bilinmiyor. Yeniden smf kurmam gerekiyor yaptığım o kadar ayar boşa gitti galiba. Şuanki haliyle tekrardan smf kurabilir miyim peki? Bu özellikleri ile yine sitede ki son konular ayarları yedek ama gibi durumum var mı? Veya nasıl yedek alırım forumda aradım bulamadım. Yedek alırken neleri yedek almam gerekiyor. Off :S ara değiştir kısmında yazanları sildim yanlış mı yaptım bilmiyorum. Yeniden kurarsam 3. kez yeniden kurmam olacak buda yoruyor.

tarantula901

Alıntı yapılan: Tunafloyd - 25 Nis 2019, 17:21Eksik kaldırdığımı düşünmüyorum. Ara > değiştir kısmında ne yazıyorsa onları kaldırdım ve sonuç bu.  Galiba düzeltilmeyecek bir sorun bu çünkü kaynağı bilinmiyor. Yeniden smf kurmam gerekiyor yaptığım o kadar ayar boşa gitti galiba. Şuanki haliyle tekrardan smf kurabilir miyim peki? Bu özellikleri ile yine sitede ki son konular ayarları yedek ama gibi durumum var mı? Veya nasıl yedek alırım forumda aradım bulamadım. Yedek alırken neleri yedek almam gerekiyor. Off :S ara değiştir kısmında yazanları sildim yanlış mı yaptım bilmiyorum. Yeniden kurarsam 3. kez yeniden kurmam olacak buda yoruyor.

Eksik kaldırdın ondan dolayı eksik yapmadım deme çünkü eksik olmasa  bir sorun olmazdı.

Bir işlem yapmadan önce yedek almayı unutmayın. İmzamdada bu uyarı yapıyorum zaten.

Paket kurarken eski dosyaları şu şekilde yedekleme yapıyor ~ modun yaptığı dosyaları bularak hangisınde değişiklik yapılmış ise o dosyayı normal dosya adı olarak duzeltip kaydedin ondan önce yedek almayı unutmayın.

Ücretli Smf Destek İçin

Tunafloyd

Alıntı yapılan: tarantula901 - 25 Nis 2019, 18:28Eksik kaldırdın ondan dolayı eksik yapmadım deme çünkü eksik olmasa  bir sorun olmazdı.

Bir işlem yapmadan önce yedek almayı unutmayın. İmzamdada bu uyarı yapıyorum zaten.

Paket kurarken eski dosyaları şu şekilde yedekleme yapıyor ~ modun yaptığı dosyaları bularak hangisınde değişiklik yapılmış ise o dosyayı normal dosya adı olarak duzeltip kaydedin ondan önce yedek almayı unutmayın.

Modifikasyonu sil demek eksik işlem oluyorsa eksik yapmış olayım ne diyeyim. İstediğim cevabı da alamadım yine uzun bir uğraş çıktı bana. Cevabınız için teşekkür ederim.

tarantula901

Şu dosyaları eke ekle bakalım. nerede hata yaptığını bulayım.

./index.php

./Sources/ManagePermissions.php

./Sources/Post.php

./Themes/default/Post.template.php

./Sources/Admin.php

Ücretli Smf Destek İçin

Tunafloyd

Alıntı yapılan: tarantula901 - 25 Nis 2019, 18:51Şu dosyaları eke ekle bakalım. nerede hata yaptığını bulayım.

./index.php

./Sources/ManagePermissions.php

./Sources/Post.php

./Themes/default/Post.template.php

./Sources/Admin.php

Paket yöneticisinden sil dedim sonra yükle dedim ve değiştir kısmından yazan yerleri sildim güncelleyip attım. Hatamı bilirsem dikkat ederim diğer düzenlemelerime ama nerede hata yaptığımı kestiremedim.

Siz deyince "~" bu olan dosyalardakileri orjinalleri ile değiştirdim içeriklerini index, default/post.template değiştirince düzelmedi admin.php ~ bunda ki içeriği atınca düzeldi.

tarantula901

eklediğin dosyalar smf sıfır dosyaları değil değil mi çünkü hiç bir kalıntı yok dosyalarda temadaki post.template.php varmı onuda ekle

Ücretli Smf Destek İçin

Tunafloyd

Alıntı yapılan: tarantula901 - 25 Nis 2019, 20:37eklediğin dosyalar smf sıfır dosyaları değil değil mi çünkü hiç bir kalıntı yok dosyalarda temadaki post.template.php varmı onuda ekle

Yok sıfır dosyaları değil. Ekleyeyim onu da. Default temada var dediğiniz kullandığım outline temasında yok.

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

Tunafloyd

Alıntı yapılan: tarantula901 - 25 Nis 2019, 21:46Paket kalkmış sanırım.

Konuya gönderdiğim 5 dosya sorun çözülmeden önce ki yüklediklerim. Yükledikten sonra konuda dediğiniz şeyi tekrar okudum paket yükleyince yedek alıyor bu simge ile demiştiniz ve tek tek o dosyalardakini gerçek adı olan ile değiştirdim 3 tane denedim 3. değiştirdiğim dosyadan sonra sorun düzeldi. Bu dediğinizi bilmiyordum yani bende neden iki tane aynı isimli dosya var diyordum. Konu içinde bilgi verdiğiniz içinse teşekkürlerimi sunarım.

tarantula901

Alıntı yapılan: Tunafloyd - 25 Nis 2019, 21:50Konuya gönderdiğim 5 dosya sorun çözülmeden önce ki yüklediklerim. Yükledikten sonra konuda dediğiniz şeyi tekrar okudum paket yükleyince yedek alıyor bu simge ile demiştiniz ve tek tek o dosyalardakini gerçek adı olan ile değiştirdim 3 tane denedim 3. değiştirdiğim dosyadan sonra sorun düzeldi. Bu dediğinizi bilmiyordum yani bende neden iki tane aynı isimli dosya var diyordum. Konu içinde bilgi verdiğiniz içinse teşekkürlerimi sunarım.

sorunuz çözülmesine sevindim.

Ücretli Smf Destek İçin

Tunafloyd

Alıntı yapılan: tarantula901 - 26 Nis 2019, 13:42sorunuz çözülmesine sevindim.

Çok teşekkür ederim ben de sevindim. Ek olarak bir soru sormak istiyorum forumun yedeğini tüm dosyaları yedekleyerek alabilmek mümkün mü? Yoksa mysql'dan bazı dosyaları da yedekler arasına almak mı gerekiyor?