Kategoriye Özel Arka Plan

Başlatan caglahanoktar, 10 Nis 2020, 17:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caglahanoktar

Selamlar, istediğimiz kategorinin arkaplanına resim ekleme gibi bir şansımız mevcut mudur ?

tarantula901

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

caglahanoktar

Şimdi okuyunca yanlış anlatmışım derdimi abi pardon. Kategoriye girdiğin zaman arkaplan renginin değişmesini veya o kategoriye özel arkaplan resmi eklemek istiyorum, yani forumun kendi arkaplanı değil de kategoriye özel arkaplan olsun istiyorum

tarantula901

Resimli olarak anlatırmısın renginin değişmesini istediğin yeri işaretle
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

caglahanoktar

Tabi abi. Forum anasayfası ile kategori sayfasını eke ekledim. ben forum anasayfasının böyle kalıp kategori sayfasının arkaplanını değiştirebilir miyim diye merak ediyorum.

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

caglahanoktar

Abi, bunu uyguladığım zaman sitenin genel arkaplanı değişmez mi ? sadece sayfa için hangi kodu bulmam lazım acaba ?

tarantula901

Alıntı yapılan: caglahanoktar - 11 Nis 2020, 00:52Abi, bunu uyguladığım zaman sitenin genel arkaplanı değişmez mi ? sadece sayfa için hangi kodu bulmam lazım acaba ?

Manuel olarak yapılabilir ancak oda sizin için zor olur, bu özelliği paladus arkadaşımıza söyleyelim belki panelli birşey ypar

Ücretli Smf Destek İçin

caglahanoktar

Anladım abi, çok teşekkür ediyorum  :) http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=3094.0 böyle bir sorun vardı ona da bakabilir misin acaba ?

PALAUDIS

İstediğin şey yapılabilir fakat senin sitende nasıl bir uygulama yaptıysanız <iframe> kodlarından geçilmiyor.

<body>
 <iframe>
  <html>
   <body>
   </body>
  </html>
 </iframe>
</body>
gibi karma karışık halde ve zaten kimsede dokunmak istemez bu siteye. bir tane medya player oynatıcısı koymak için her yere saçma sapan kodlar doldurmuşsunuz ve içinden çıkılabilir bir durum söz konusu değil. Bu sitene ben şahsen elimi dahi sürmem.

3 5 tane deneme yapayım dedim sana yardımcı olmak için ama bir dünya <body> tagını görünce kapattım hemen açıkçası.

sana kolay gelsin

caglahanoktar

Anladım hocam. Manuel olarak yaptığım bir şey değil maalesef eklenilen modlarla alakalı olsa gerek :/ cevap için teşekkür ederim.

gecitli

Aslında basit bir mantık kulana bilirsiniz smf de her MTA,in bir id si vardır smf böyle calişir öyleyse cevabimiz bu olmalı

if($GLOBALS['board'] == "1.0" || $GLOBALS['board'] == "2.0" || $GLOBALS['board'] == "3.0")
{
echo'

buna birde css atayarak renklerinizi girerseniz sorun cözülmüs olur (ama önce smf,yi tanımak gerek)

Kolay gelsin
http://www.webtiryaki.com

webmaster forumu

Free & Premium Responsive Themes for SMF.

caglahanoktar

Alıntı yapılan: gecitli - 12 Nis 2020, 20:39Aslında basit bir mantık kulana bilirsiniz smf de her MTA,in bir id si vardır smf böyle calişir öyleyse cevabimiz bu olmalı

if($GLOBALS['board'] == "1.0" || $GLOBALS['board'] == "2.0" || $GLOBALS['board'] == "3.0")
{
echo'

buna birde css atayarak renklerinizi girerseniz sorun cözülmüs olur (ama önce smf,yi tanımak gerek)

Kolay gelsin

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Hangi dosyada değişiklik yapmam gerektiğnii nasıl öğrenebilirim peki ?

tarantula901

Alıntı yapılan: caglahanoktar - 13 Nis 2020, 14:34Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Hangi dosyada değişiklik yapmam gerektiğnii nasıl öğrenebilirim peki ?

MessageIndex.template.php Dosyasında <div id="intro" class="intro-section"> kodunda geçitlinin verdiği kodlarla birlikte css ile ilgili bir ayar yapman lazım.  MessageIndex.template.php dosyasını eke de ekleyin belki yardım etmek isteyen olur.

Ücretli Smf Destek İçin