Download System Modundaki türkçe karakter sorunu

Başlatan vista1, 26 Mar 2016, 15:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vista1

Mod içerisinde konuyu hazırlayıp sunduğumda türkçe karakterler "? ? ?" şeklinde çıkıyor..

Phpmyadmin den modun taplolarını utf8_general_ci yaptım ama yinede hala aynı bunu nasıl çözebilirim acaba? (latin_turkish filanda yaptım olmadı bi türlü)

tarantula901

siteyi utf8 olarak kurmuşşanız utf8 olarak kullanırsınız eğerki iso olarak kurmuşşanız iso olarak utf8 sorunu olmadan kullanabilirsiniz.

sonrada sadece üzerindeki utf8 general ci veya turkish ci yapsanız bir duzelme olmaz tüm bilgileri utf8 geçirmeniz gerekiyor.

download modunu hiç bir dosyasına dokunmadan kullanmanıza rağmen mi bu yorumlarda ? sorunu çıktı

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

vista1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 26 Mar 2016, 15:34siteyi utf8 olarak kurmuşşanız utf8 olarak kullanırsınız eğerki iso olarak kurmuşşanız iso olarak utf8 sorunu olmadan kullanabilirsiniz.

sonrada sadece üzerindeki utf8 general ci veya turkish ci yapsanız bir duzelme olmaz tüm bilgileri utf8 geçirmeniz gerekiyor.

download modunu hiç bir dosyasına dokunmadan kullanmanıza rağmen mi bu yorumlarda ? sorunu çıktı

Oynama yapmadan öncede o şekildeydi oynama yaptığımda da değişiklik olmadı sadece lisans yazısını sildim o zaman bide türkçeleştirme yaptım dil dosyalarında.. o türkçeleştirdiğim yerlerde türkçe karakter sorunu yok ama konu veya yorum açtığımda download moduna direk türkçe karakterler "?" şeklinde gözüküyor..

tarantula901

sorunu düzelttim kontrol edebilirsin testte ettim  siz direk anatablosunu utf8 değiştirdiniz ana tablonun tum alt alanlarınında utf8lerinide değiştirmeniz gerekiyordu.

tüm download modunda etkili olması için verritabanında tum download modunun tablolarının alt alanlarınıda tek tek utf8 geçirmeniz gerekiyor.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

vista1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 26 Mar 2016, 15:42sorunu düzelttim kontrol edebilirsin testte ettim  siz direk anatablosunu utf8 değiştirdiniz ana tablonun tum alt alanlarınında utf8lerinide değiştirmeniz gerekiyordu.

evet hemen gördüm lakin konu içerisindede aynı sorunu veriyor.. örneğin o uygulamayı aşağıda düzenleye basın Ş Ã,,ž filan yazın (yorum değil konu) ondada sorun olduğunu görüceksiniz :)

ben kendim yapayım öğreneyim diyordum hemen düzeltiniz.. Valla öyle bişi öğrenemicem :D

Alt alanlarını uft8 yapıcaksınız derken tam olarak neresi bulamadım açıkçası :S

tarantula901

Öğreneceksiniz :D çünkü sadece yorum kısmını düzelttim ben siz diğerlerini kendiniz yapaacksınız

şimdi phpmyadminde bir download modun tablosuna girdiğinizde yapıya tıklayın orada göreceksiniz tabloların dilleri latin1 olarak gözüküyor değiştire tıklayıp utf8 general ci olarak ayarlayın..

sonrasında konuları duzenletmeyi unutmayın eski ? duzelmez elle bir kez düzeltmeniz gerekiyor.

Ücretli Smf Destek İçin

vista1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 26 Mar 2016, 15:47Öğreneceksiniz :D çünkü sadece yorum kısmını düzelttim ben siz diğerlerini kendiniz yapaacksınız

şimdi phpmyadminde bir download modun tablosuna girdiğinizde yapıya tıklayın orada göreceksiniz tabloların dilleri latin1 olarak gözüküyor değiştire tıklayıp utf8 general ci olarak ayarlayın..

sonrasında konuları duzenletmeyi unutmayın eski ? duzelmez elle bir kez düzeltmeniz gerekiyor.

tamamdır anladım :)

ben bu bilgiyi yedekleyim.. açıkçası bilmiyordum

tarantula901

Aklınızda bulunsun kullanırsınız artık aslında bu modun utf8 olanı varmı kontrol edin derim yoksa bu şekildede yapabilirsiniz yada manuel değilde tabloları indirip notpad ++ değiştirebilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin