Smf Connection Problems

Başlatan ozgur, 17 Mar 2016, 21:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozgur

Merhaba, başlıktan da anlaşılacağı üzere site üzerinde belli başlı zaman dilimlerinde şu hatayı almaktayım ;

Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

Veritabanı bağlantı hatası gibi görünüyor ama, bence farklı bir problem söz konusu. Çünkü veritabanı bağlantı hatası olsa, hiç bir şekilde bağlantı sağlamaması gerekiyor. Fakat yukarıdaki hatayı aralıklı olarak alıyorum. Yani sitede hiç bir problem yokken, sayfamı yenilediğim anda aniden bu hatayı alabiliyorum. Sonra tekrar yenilediğimde düzelmiş oluyor. Bir de sunucumu sürekli kontrol ediyorum. Özellikle smf'yi kurduktan sonra memory'de inanılmaz bir şişme söz konusu oldu. Smf'yi optimize etme gibi bir şansımız var mı acaba?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

EDIT : Site üzerinde bugün bir kaç tane eklenti yüklemesinde bulundum onlardan dolayı olabilir mi? tapatalk_smf-2a_v4.3.6 , QRR.v.112 , optimus_brave. Sonradan tapatalk_smf-2a_v4.3.6 eklentisini kaldırdım. Admin panelinden.

Sosyal Öğretmeni

Herkes göründüğü gibi değil.

ozgur

O kaynağı inceledim hocam, fakat dediğim gibi veritabanı hatası olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bağlantı sağlanabiliyor. Yani sürekli bağlantı sağlanamama gibi bir durum söz konusu değil. Onun haricinde db ayarlarımı da defalarca kontrol ettim, hiç bir problem yok.

tarantula901

Bu sorun hosting kaynaklıdır phpmyadmin veritabanı bağlantısı kesiliyor çöküyor anlıyacağınız.

Smf düşük sunucularda bile barındırabilirsiniz herhangi bir sorun olmaz sadece anlık olarak veritabanına işlem yapan modullerı kullanırsanız bir sorun olur örnek olarak shout modu chat modunu kullanırsanız anlık olarak sıtenız çökme duruma gelebilir ama sonradan tekrardan düzelir.

kullandığınız modların isimlerini ekleyin bır bakayım sunucunuzu zorlayacak bir modul vamı

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

ozgur

Teşekkürler hocam, toplamda 5 tane mod kurdum siteye ;

vBulletin Style Meta Tags
Global Headers Footers
QRR: Quick Reply Reposition
Pretty URLs
Optimus Brave

Başka da bir şey yok.

tarantula901

Hangi hostingi kullanıyorsun.

Yeni bir site ise siteniz bu sorunun smf ile alakalı değil hosting ile alakalıdır.

Site adını profilinizde belirtin siteyi bi kontrol edeyim bendede aynı sorun çıkıyormu diye

bu sorun sureklı mı kac dakkalık aralarda çıkıyor
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

ozgur

Hosting değil hocam. Vps sunucu kullanıyorum ben. Sürekli ama belli başlı zaman dilimi yok hocam. Mesela site normal çalışırken açılış hızını falan fark edebiliyorum. Site kastığı anda böyle bir hatayı gösteriyor. Bunu da belli başlı zamanlarda yapıyor, ama şu zaman diyemiyorum maalesef.

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

ozgur

İşlemci 2 Çekirdek
4096mb DDR3 Ram
80gb Sas6i Disk Alanı
1000gb aylık / trafik

Vps özellikleri yukarıdaki gibi hocam. Panel olarak virtualmin kullanıyorum.

tarantula901

söylediğim gibi siz bir süre test edin default ona göre buraya yazarsınız.

Ücretli Smf Destek İçin

ozgur

Hocam şu anda aynı bağlantı hatasını alıyorum maalesef.

tarantula901

vps paneli sizmi kurmuştunuz yoksa kurulmuş olarakmı aldınız.

Ücretli Smf Destek İçin

ozgur

Kurulu gelmedi hocam, biz kurduk.

tarantula901

Tam emin olmanız için sitenin ftp yedeğini alarak farklı bir dbde oluşturup yeni smf kurmanız sonrasında siteyi kontrol etmeniz herhangi bir dosyada editleme yapmadan bunları yapın sonra kontrol edin aynı hata çıkacakmı bakın bakalım.

Ücretli Smf Destek İçin

ozgur

Hocam aslında şöyle, ben bu hatayı dün itibari ile almaya başladım. Dün de kurduğum mod'lar şu şekildeydi ; tapatalk_smf-2a_v4.3.6 , QRR.v.112 , optimus_brave. Sonradan tapatalk_smf-2a_v4.3.6 eklentisini kaldırdım. Sitenin ağır çalıştığını tapatalk_smf-2a_v4.3.6 modunu kurduktan sonra fark ettiğim için, tapatalk_smf-2a_v4.3.6 modunu hemen kaldırdım site üzerinden. Ama diğer iki mod hala aktif şekilde çalışmakta. Onlarla bir alakalı olabilir mi?