Aylık Trafiğim(bandwidth) Neden Şişiyor

Başlatan Sosyal Öğretmeni, 31 Ağu 2014, 00:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sosyal Öğretmeni

Evdersleri.com sitesisinin aşırı ziyeretçi girişi-çıkışı olmadığı halde neden bu kadar şişmiş
Daha önce böyle bir şeyle karşılaşmamıştım.
Site yayına başlayayı bir yılı geçti tekip ip 2500-3000 çoğul ip (Ziyaretçi sayısı) 6000-6500 olduğu zamanlarda dahi hiç
aylık trafiğim(bandwidth) bu kadar yükselmemişti.
Bu konuda ayrıntılı yardımcı olan kardeşim olursa çok memnun olurum.
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

dosyalari ftpden indiriyorsan bundan kaynakli olabilir
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Ftpden sadece yedekliyorum . Bu yedkelemeyi  siteyi kurduğum ink  günden beri yapıyordum.
Yani ilk defa bir yedekleme yapmadım. Bunun sorunu başka bir şey olsa gerek.
Bugün de bu hatayı alıyorum ve site şuan açılmıyor, ne yapmalıyım?
Lütfen bu konuda yardımcı olun.............
Bandwidth Limit Exceeded
The server is temporarily unable to service your request due to the site owner reaching his/her bandwidth limit. Please try again later.

tarantula901

yedeklemeyle alakali degildir

cepten tam inceleyemiyorum site rizedcdemi yoksa diger hosttami iyle ise histunuza ticket atin

trafiginiz bitmis olmali ondanacilmiyor

bu sorun

sitenize gelen hitin artisi

ftpden indirilen dosyalar

yada siteniz saldiri aliyor

ticket acin bilgi verirler
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Trafiğim 24 saat olmadan bu hale geldi.
Siteye zitaretçi de gelmiyor yani normalin üzerinde bir ziyaretçi akışı yok ama neden bu tarfik çok hızlı yükseliyor.
Bu konuya çözüm bulacak kardeşim var mı ?

Sosyal Öğretmeni

Bandwidth i 150 Gb yaptık ama bu sorunu çözmez çünkü bir buçık günde site trafiğin 10 Gb i geçti.
Sitede aşırı (Normal dışı) giriş çıkış yok. Her şey normal görünüyor. Ziyaretçi yoğunluğu vb yaşanmıyor.
Trafik hızlı akışı devam ediyor. Bu sorunu nasıl çözeriz
Site www.evdersleri.com

tarantula901

simple portali pasif yapin oyle kontrol edin

hostinginize ticket attinizmi

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Evet ticket attım. Ama çözdüm dedi. Yeterli olmadı yine devam ediyor.
O tabloları vb ni düzeltmiş sorun yine devam ediyor.
Sayın hocam 3 / 5 güne kalmaz benim kota dolar o zaman site 20 gün kapalı kalır. Kotamı 150 Gb yaptılar ama şuanda sitenin kotasının 13 Gb ı dolmuş bile...................
Bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum...

tarantula901

sorunun neyden kaynaklandigini bulmaniz gerek

ftp dosyalarini yedek alara

simpleportali pasif yapin top 10 pasif yapın

eklentide e. yukse dosya boyutu kac

ftpne vurus bulasip bulasmadini kpntrol etmeniz gerek

bunlari deneyin

en cok trafigi https mi mailmi yoksa ftpmi harciyor cpanelden bain

yaptiklari islem neydi onlarin

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi tarfiği HTTP tüketiyor.
virüs taraması da yaptım temiz çıktı.
Hocam ne yapmalıyız bu konu moralimizi bozuyor.

tarantula901

sitenize aramamotoru orumcekleri giriyormu giriyorsa hangileri kac tane

sitende acilmama gibi sorun oluyormu

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Arama motorlaro kayıtlarını 1 Eylül itibariyle kayıt tutmayı kapatmıştım.
Son kayıt girdileri aşağıdaki resimde verilmiştir.
Dikkat çeken yandex bot çok fazla görünüyor.
En fazla giriş yapan yandex görünüyor. Kapatmadan önceki durumda....
Sitenin açılmama sorunu hemen hemen hiç olmuyor çok nadir oluyor.........

tarantula901

orumceklerden degilmis

ftpde resim barındırıyormusun

spyi pasif ettinizmi ve kontrol etti izmi

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Resim barındırıyor ama resimlerin %99 google Picasa üzerine yüklü picasa den çekiyor.
Çok nadir 100 tanede ya bir ya da 2 tane resim site veri tabanında yüklü.
Dünden beri simple portal pasif ama trafik artışı yine devam ediyor.
Şuan trafiğim 22 Gb olmuş Böyle giderse ayın yarısı olmadan site trafiği bitirecek ve site kapanacak..

tarantula901

pc basinda olsaydim ayrintili incele rdimde

sitenize hit gelmiyormu ona ragmen trafik yiyor degilmi

bana yetkisi olan bir uyelik ver ben admin panelden bir kac sey bakacagim

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Birde tekil ip sayısı çok az olmasına rağmen trafik artışı devam ediyor. (Siteyi ziyeret eden ziyaretçi sayısı)
Yani bu site için tekil ip sayısının 3500 olduğu dönemlerde dahi böyle trafik tüketmiyordu.
Şu anda en fazla tekil ip sayısı 25-35 arası değişiyor (günlük) buna rağmen yine artıyor.
Buna çözüm bulamayacağız mı? Çoğul ip sayısı en fazla 300 oluyor şu anda yani eskisinin %10 u giriş var siteye ama harcanan tarfik eskisinin 500 katı oluyor..........

tarantula901

benim buradan cozum bulmaya calısıyorum cepten anca bu kadar 2 e gune gelir ayrıntılı incelerim o zaman bir cozum buluruz

bana gore vurus sanki bakıp gorecegiz artik

smf sifir dosyalariyla ftpnizdeki dosyalari karsilastirin anormallik birsey varmi bakın

Ücretli Smf Destek İçin

tarantula901

Bu sorunu çözdünüzmü cozmedıysenız cpanel bılgılerını atarmısınız lınk kullanıcı adı vs gıbı

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Hayır çözülmedi sorun devam ediyor.

tarantula901

sitenizde smfseo4 mu kullanıyorsunuz yoksa prettymı cunku verıtabanındada pretty tabloları varda kaldırayımmı

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

ücretli seo4 kullanıyorum
pretty i smf 1 serisinde kullanıyorduk.............

Sosyal Öğretmeni

Hocam bu soruna bakacam demiştiniz Hala devam ediyor.
Bu konuda yardımlarınızı bizden esirgemezseniz çok memnun olurum.
İlginiz ve anlayışınız için çok teşekkür ederim.

Mesaj Birleştirildi: 13 Eyl 2014, 12:19

hocam son 1 haftasnın ve son 2 günü tarfik günlüğünu aşağıdaki resimde veriyorum.
evdersleri. com

Sosyal Öğretmeni

Sorun Şuan itibariyle çözülmüş görünüyor.
Hocam her ne yaptıysanız bilmiyorum ama sitenin dünden beri trafiği 1 Gb ı geçmedi. Normalde 24 saatte 5 ile 6 Gb arası değişiyordu.
Yardımınız için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun

tarantula901

Elimden geldiğince ayarlamalar trafiği en düşük kullanıma göre ayarladım. İnşallah daha sorun olmaz.

Benim ayarlamalarımdan yaptıgıma gore sankı sıtedekı resımlerden dolayı asırı sekılde trafıgı harcıyordu bende sıtenızı cacheledım trafıgı daha az kullanıyor. bir kac gun bu sekılde devam etsın sorun yoksa tamamdır bu sekılde sıtenızın acılma hızını bıraz daha artırmış oldum.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Bu gün yine kontrol ettim Allah razı olsun hocam ip sayımız hitimiz her geçen gün yükseldiği, arttığı halde Trafiğim(bandwidth) artmıyor. Kullanması gerektiği kadar kullanıyor.
Aşağıdaki resim ne demek istediğimi gayet iyi anlatacaktır.
Tekrar tekrar teşekkür ederim.  Allahrazı olsun...

tarantula901

rica ederim sorun çözülmesine sevindim. artık düzeldi öyle görünüyor.

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek