PHPSESSID'in Linklerden Kaldırılması

Başlatan Sosyal Öğretmeni, 25 Şub 2015, 20:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sosyal Öğretmeni

PHPSESSID'in Linklerden Kaldırılması
Şuan yönettiğim 4 sitenin bir çoğunda linklere tıkladığımda, özelliklere arama motorlarından girince bu hata veya eklentisi ile karşılaşıyorum. Bu hatayı nasıl kaldırırım? Aynı hata ile bu gün okuldan girdiğim büyük net ve smf.gen.tr de de vardı bu sorun   nasıl çözülür? Yardımcı olursanız memnun olurum. Bu hata, seo hata kaydında bir gün içerisinde binlerce hata kaydına sebep oluyor.
Aşağıdaki örnekte olduğu gibi...Her Linkin sonuna buna benzer linkler ekliyor. Biraz araştırdım htcss kaynaklı olduğunu yazıyorlar....Yardımlarınız bekliyorum.

http://www.egitiminyeri.com/index.php?PHPSESSID=d1814b57dfac524edf1f88d754c4b371
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Bu bir sorun değil kendi sitelerimede girdiniz aynısını gördünüz  demek oluyorki bu bir hatadan çok smf ile ilgili birşey

bu kod smf de her ziyaretçiye atanan bir session diyebiliriz. bir süre sonra kayboluyor farkettiyseniz

bu arada seoyu kullanmıyorum ama incelemelerimde şöyle bir özelliği var o özelliğin olmasıda çok güzel

bu özellik sitede çalışmayan linkleri göstermesidir orada hata olması önemli değildir o hatalardaki linklerde sorun olup olmadığını kontrol edebilir yada çözüme kavuşturabilirsiniz.

üsteki hataların oluşmaması ıcın şu kodu denermisiniz

robots.txt içine ekleyın

Disallow: /*PHPSESSID

google hatalardaki hataları temızleyın bır sure sonra gelmeye devam edecektir ancak eskileri gösterecektir sadece bir sure sonr bu tip hatalar daha olmayacaktır
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Aşağıdaki bilgi yanlış mı? Bunu bir siteden aldım.
Şimdi sorun olarak görelim mi yoksa görmeyelim mi?
Şurası bizim için çok önemli: arama motorları bundan pek hoşlanmayacaktır.

Alıntı YapPhpsessid Kaldırmak
PHPSESSID Kaldırmak

Bu başlık hem cms kullananları hem de php kod yazanları ilgilendirecektir. SESSID, php tarafından oluşturulan ve her adres sonuna otomatik olarak eklenen oturum güvenlik anahtarı diyebiliriz. Fazla detayına girmeyeceğim. PHPSESSID ile adresler,
http://www.egitiminyeri.com/index.php?p=3&PHPSESSID=d3efd7d3bd859ae51ae07e806fdde4fd
şeklinde olacaktır.

Bazılarımız bunu kaldırmak ister. Çünkü her adres sonuna bu eklenecektir ve arama motorları bundan pek hoşlanmayacaktır. Kaldırmak için yapmamız gereken sitemizin giriş dizinine .htaccess dosyası yaratıp içine ya da varolan bir .htaccess dosyasının ilk satırlarına,

CODE:

php_value session.use_trans_sid 0
    php_value session.use_only_cookies 1

kodlarını eklemek. Artık PHPSESSID 'ler görünmeyecektir.
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

söylenilenleri yapıp kaldırılıyorsa kaldırabılırsınız herhangi bir sorun olmaz
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mbonsu35

Eski bir konu ancak şu an aynı sorunu yaşadığım için yazmam gerekti.

robot.txt düzenlemesini yaptım ancak olmadı. .htacces düzenlemisini yapınca ise Internal Server Error veriyor. Yardımcı olabilir misiniz?

tarantula901

Bu konu ile ilgili bir mod olmasi lazim sitede bi arama yapin

Ücretli Smf Destek İçin