Bağlantı Sorunu

Başlatan Bazid, 01 Mayıs 2016, 00:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bazid

Merhaba Arkadaşlar. Uzun bir zamandır foruma giriş yapamıyorum. Bakmadığım site/yardım başlığı kalmadı.

Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

Bağlantı Sorunları
Üzgünüm, SMF veritabanına bağlantı kuramadı. Bu meşgul olmak sunucusu neden olabilir. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

hatası alıyorum. Bi konuda ki yorumda arkadaşın biri settings.php ve settings_bak.php'de şifreleri değiştir yazmış onuda denedim ama halen giriş yapamıyorum.

tarantula901

Şu konuyu inceleyin bakalım olmazsaa diğer alternatifi söylerim http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=430.0
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Ghost

Genellikle smfde hata olduğunu iddia ederler ama sunucu kaynaklıdır.  Sunucu sağlayıcınız ile bir irtibata geçin derim. Hoş onlarda sistemden kaynaklıdırndiyeceklerdir hemen.

tarantula901

Sorun ne smfden ne de hosting kaynaklı gözüküyor sorun veritabanı ayarları ile ilgili.

Daha önceden site çalışıyorduda durduk yeremi hata verdi
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Bazid

Alıntı yapılan: tarantula901 - 01 Mayıs 2016, 00:14Şu konuyu inceleyin bakalım olmazsaa diğer alternatifi söylerim http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=430.0

Alıntı yapılan: tarantula901 - 22 Mar 2015, 04:24Aşağıdaki hatayı çoğunlukla veritabanına bağlantı sağlanmadığından dolayı veren bir hatadır bunun sebepleri.

1: Ftp anadizininde bulunan Setting.php dosyasındaki ayarların yanlış olduğundan dolayı bu hatayı alabilirsiniz hatanın çözülmesi için Setting.php dosyasındaki ayarların düzgün olup olmadığını kontrol edin.

2: Hosting kaynaklı olabilir kısa süreli bir kesinti olabilir bir süre beklemeniz yada hostinginizle iletişime geçmeniz yararlı olacaktır.

Hata mesajı:

sorry, smf was unable to connect to the database. this may be caused by the server being busy. please try again later.

Merhaba sevgili @tarantula901!

Dediğiniz yönteme daha öncede bakmıştım ne yazıkki bi sonuç alamamıştım.

Alıntı yapılan: Ghost - 01 Mayıs 2016, 00:15Genellikle smfde hata olduğunu iddia ederler ama sunucu kaynaklıdır.  Sunucu sağlayıcınız ile bir irtibata geçin derim. Hoş onlarda sistemden kaynaklıdırndiyeceklerdir hemen.

Değerli @Ghost dediğiniz gibi firmayla görüştüm bizimle alakalı değil dediler, daha fazla muhattap bile olmadılar.

Bazid

Alıntı yapılan: tarantula901 - 01 Mayıs 2016, 00:19Sorun ne smfden ne de hosting kaynaklı gözüküyor sorun veritabanı ayarları ile ilgili.

Daha önceden site çalışıyorduda durduk yeremi hata verdi

Evet, çalışıyordu sorun yoktu. İlk gün açıkçası pek önemsemedim düzelir heralde dedim çünkü herhangi bi değişiklik yapmamıştım, baya olmuştu site üzerinde ekleme oynama yapmamıştım. Saatlerle alakalıdır diye düşündüm ama baktım düzelmiyor.

tarantula901

cpanel hesabından var olan veritabanının kullanıcı adını ve şifresini düzenleyip Setting.php dosyasındakiyle güncelleyin.

Ftp adadizininde Setting.php varmı kontrol edin izinleri kaç kontrol edin.

Ücretli Smf Destek İçin

Bazid

Alıntı yapılan: tarantula901 - 01 Mayıs 2016, 00:27cpanel hesabından var olan veritabanının kullanıcı adını ve şifresini düzenleyip Setting.php dosyasındakiyle güncelleyin.

Ftp adadizininde Setting.php varmı kontrol edin izinleri kaç kontrol edin.

cPanel'den bilgileri güncelleyip ayni şekilde setting.php'den de güncellemesini yapmıştım malesef ondan da bi sonuç alamdım. Pc'ye bağlanma durumunuz oluyor mu acaba? Belki bizim gözümüzden kaçan bişeyler oluyordur. Sonuç olarak bu konuda sizler kadar bilgili değiliz hocam.

tarantula901

Alıntı yapılan: Bazid - 01 Mayıs 2016, 00:31cPanel'den bilgileri güncelleyip ayni şekilde setting.php'den de güncellemesini yapmıştım malesef ondan da bi sonuç alamdım. Pc'ye bağlanma durumunuz oluyor mu acaba? Belki bizim gözümüzden kaçan bişeyler oluyordur. Sonuç olarak bu konuda sizler kadar bilgili değiliz hocam.

tw bilgileri pmden gönderin bakalım kontrol edelim.

Ücretli Smf Destek İçin