Google reklama başvuruyorum içerik yetesiz diyor

Başlatan Sosyal Öğretmeni, 01 Tem 2014, 15:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sosyal Öğretmeni

Google reklama başvuruyorum içerik yetesiz diyor

Eğitim öğretim üzerine dayalı sitemde Google reklama başvuruyorum sürekli  içerik yetesiz diyor
şuan itibariyle konu sayım: 3144 mesaj sayısı: 3963 üye sayısı 948 bu  konuda ne yapabilirim
Bunlarda kanu veya mesaj sayısında herhangi limit var mı?
Yani konunun belirli bir miktara gelmesi (sayısal Olarak Ne kadar) gerekiyor.

Yardımlarınızı bekliyorum
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Google odev sitelerine reklam vermiyor ondandr
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Yani aşağıda ki gogle açıklamları ödev sitesi olduğu için mi?
Ama sayısız ödev sitesi hepsinin de google reklamı var.

Yetersiz içerik
---------------------

Daha fazla ayrıntı:

Yetersiz içerik: AdSense onayını alıp sitenizde alakalı reklamlar gösterebilmek için sayfalarınızda, uzmanlarımızın incelemesine ve tarayıcımızın sayfalarınızın neyle ilgili olduğunu belirlemesine yetecek kadar metin bulunmalıdır.

Bu sorunu gidermek için lütfen aşağıdaki önerileri inceleyin:

- Sayfalarınızda yeterli metin bulunduğundan emin olun. Çoğunlukla resim, video veya Flash animasyon içeren web siteleri onaylanmaz.
- İçeriğiniz yalnızca başlıklardan değil, tam cümlelerden ve paragraflardan oluşmalıdır.
- AdSense'e başvurmadan önce, sitenizin tamamen oluşturulduğundan ve yayında olduğundan emin olun. Siteniz hâlâ beta durumunda veya "yapım aşamasında" ya da yalnızca web sitesi şablonu halindeyken başvuruda bulunmayın.
- Reklam kodunu web sitenizin yayında olan bir sayfasına yerleştirin. Bu, ana sayfa olmak zorunda değildir, ancak AdSense reklam kodu dışında içerik barındırmayan test sayfaları onaylanmaz.
- Ziyaretçilerinizin web sitenizin tüm bölümlerini ve sayfalarını bulabilmesi için net bir gezinme sistemi sunun.
- YouTube videolarınızdan para kazanmak istiyorsanız, lütfen YouTube'dan para kazanma programına (http://support.google.com/youtube/bin/answer.py?&answer=2490020) başvurun. Yalnızca video içeren blogların ve web sitelerinin onaylanmayacağını unutmayın.

Siz gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra başvurunuzu yeniden incelemekten mutluluk duyarız.

---------------------

Başvurunuzu güncellemek ve yeniden göndermek için, lütfen http://www.google.com/adsense adresini ziyaret edin ve başvurunuzla birlikte gönderdiğiniz e-posta adresi ile şifreyi kullanarak oturum açın. Uzmanlarımız hesabınızın program politikalarımıza uygun olup olmadığını inceleyeceği için, lütfen başvurunuzu yeniden göndermeden önce yukarıda listelenen sorunların tümünü çözdüğünüzden emin olun.

Daha fazla bilgi için http://www.google.com/adsense/support/as/?hl=tr adresinden Yardım Merkezimizi ziyaret edebilir veya http://groups.google.com/a/googleproductforums.com/forum/#!forum/adsense adresine giderek yayıncıların en iyi AdSense uygulamalarını paylaştığı AdSense Yardım Forumu'nda arama yapabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Google AdSense Ekibi

Konusal

Blogger (https://www.blogger.com/) üye ol ve blog aç.
1 hafta boyunca özgün tarzda yazılar yaz.  Blogun konusu mesela eğitim olsun. Eğitim üzerine ödev harici, eğitim sorunları, eğitim haberleri, eğitim dökümanları gibi bilgilendirici konular aç. Sonra blogger panelinden adsense başvurusu yap. para kazanmak istiyorum gibi bir seçenekti sanırım o. ( yada buna benzer.. ) adsense onaylarsa istediğin sitede kullanabilirsin artık hesabı.
ve hayat, sunulmuş bir armağandır insana..

tarantula901

En iyi yonttem mavicenin dedigi gibi yap daha saglam olur
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Buyrun açtım dediğiniz gibi yaptım.
ne zaman başvurmalıyım. Blog: http://evdersleri.blogspot.com.tr/

tarantula901

Konular ekleyin hergun ozgune biraz yakin olsun spam olarak algilamasun 1 2 hafta sonra basvurun icirik ve nekadar gec basvuryrsan saglam olur

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Başvuru için en az 6 ay süre geçmesi gerek diye baçvuruyu açmıyor bile....

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 21 Tem 2014, 13:51
Başvuru için en az 6 ay süre geçmesi gerek diye baçvuruyu açmıyor bile....

Alakası yok 6 ayla alakalı  üsteki konudada belirttik blog açıp paylasım yapıp o sekılde basvuru yapın sonrasında o reklamları ıstedıgınız sıtede kullanabılırsınız

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

blog açtım zaten ve blog için 6 ay şartı istiyor.
Yoks ablok açalı 15 -20 gün oldu.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 21 Tem 2014, 14:47
blog açtım zaten ve blog için 6 ay şartı istiyor.
Yoks ablok açalı 15 -20 gün oldu.

siz eklemeye devam edın ve başvuru yapın.

Ücretli Smf Destek İçin

ozokaan

bu bendede aynı şekilde www.wotrdr.com  forum sitesi  bilgi var içerik var..sürekli yetersiz içerik diyip duruyor..

yok mu bu işin püf noktası yada bana öönerebileceğiniz bişey?

tarantula901

İçeriğininizi biraz daha artırın hitiniz iyi duruma gelsin ozaman başvuru yaparsın acele etmeyin

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Artık da bunu söylüyor buyrun ... Ya kardeşler buna çözüm üretecek kardeş varsa çok memnun olurum...
AdSense başvurunuzun durumu

Karşılama e-postamızda belirttiğimiz gibi, AdSense kodunu sitelerinize yerleştirmenizin ardından AdSense başvurunuz üzerinde ikinci bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Bu incelemenin sonucunda, aşağıda belirtilen ihlaller nedeniyle hesabınızı onaylamadık:

Başvurunuz, aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir

Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikaları veya Web Yöneticisi Kalite yönergeleri ile uyumlu olmadığı için, şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize zengin ve anlamlı içerik sağlayıp, organik trafik alan ve kullanıcılarımıza da iyi hedeflenmiş reklamlar göstermemize olanak veren siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu ölçütleri karşılamadığını düşünüyoruz.

Aşağıda sitenizde kullanıcı deneyimini iyileştirmenize ve AdSense ölçütlerine uymanıza yardımcı olacak bazı öneriler verilmiştir:

Google reklamları gösteren sitelerin kullanıcılara yüksek bir değer sunması önemlidir. Bir yayıncı olarak, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmek için bir neden sunan, benzersiz ve alakalı içerik sağlamalısınız.
    Otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya çok az orijinal içerik barındıran ya da hiç orijinal içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin.
    Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel düzen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir.
---------------------
Başvurunuzu güncellemek ve yeniden göndermek için, lütfen google.com/adsense adresini ziyaret edin ve başvurunuzla birlikte gönderdiğiniz e-posta adresi ile şifreyi kullanarak oturum açın. Uzmanlarımız hesabınızın program politikalarımıza uygun olup olmadığını inceleyeceği için, lütfen başvurunuzu yeniden göndermeden önce yukarıda listelenen sorunların tümünü çözdüğünüzden emin olun.

Daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezimizi ziyaret edebilir veya yayıncıların en iyi AdSense uygulamalarını paylaştığı AdSense Yardım Forumu'nda arama yapabilirsiniz.

Saygılarımızla,
Google AdSense Ekibi

LeoJeLy

''Site, Google politikalarıyla uyumlu değil '' demiş .

Sosyal Öğretmeni

Ben bu işten hiçbirşey anlamadım.
Başvuru yapıyorum: içerik yetersiz diye red ediliyor. Konu sayısı 4400 ,mesaj sayısı 5300 ,üye sayısı: 1241 (+-)
Başvuru yapıyorum.: Site Politikamızla uyumlu değil diyor.
Başvuru yapıyorum: İletişim bilgileri eksik veya yanlış diye red ediliyor.
Site yayın hayatına başlama tarihi: 2013-07-06
Ya bu adamlar ne istiyorlar anlamadık gitti.

Bu sorunu ücretli de olsa hallerim diyen kardeşim var mı?
Sorunu çözerim diyen varsa hesap numarası versin hesabına hemen ödeme yapayım.
Bu konuda yardım bekliyorum........

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 11 Ekm 2014, 18:17
Ben bu işten hiçbirşey anlamadım.
Başvuru yapıyorum: içerik yetersiz diye red ediliyor. Konu sayısı 4400 ,mesaj sayısı 5300 ,üye sayısı: 1241 (+-)
Başvuru yapıyorum.: Site Politikamızla uyumlu değil diyor.
Başvuru yapıyorum: İletişim bilgileri eksik veya yanlış diye red ediliyor.
Site yayın hayatına başlama tarihi: 2013-07-06
Ya bu adamlar ne istiyorlar anlamadık gitti.

Bu sorunu ücretli de olsa hallerim diyen kardeşim var mı?
Sorunu çözerim diyen varsa hesap numarası versin hesabına hemen ödeme yapayım.
Bu konuda yardım bekliyorum........

Google kurallarına göre ödev paylaşan sitelere adsense vermeyebiliyor, ondan kaynaklanabilir tam emin olmasakta tabi.

Bir kaç gün önce bende smf gen tr adına başvurdum içerik yetersizliğinden dolayı kabul etmedi haklıda buldum tabi maksat test etmekti.

Size gönderilen mesajlar otomatik mesajlardır.

aynı hesaptanmı başvuruyorsunuz.

bu arada sitenizin hit durumu nedir.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Tekil İp sayısı değişkenlik gösteriyor. Örneğin hafta sonu 200-300 arası olurken hafta için 1000 -1500 arası oluyor.
Çoğul sayfa gösretim de bunun gibi aynen hafta içi ve sonu değişkenlik gösteriyor. Hafta sonu 750 -1000 hafta içi 1500-2500 arası bazen artıyor azalıyor.
Bunlar siteye gelen ve siteyi gezenlerin sayga gösterim sayıları

Tabi bazen 6500 gösterimler oluyor. (Ender de  olsa)

Daha önceleri bir hesabım vardı. Bu hesaptan başvurdum hep aynı şekilde red olunca ben de başka hesaptan başvurdum.
Şunada sosyalde reklam var (Bu siteye reklamı evders için uğraştığımın onda birini bile uğraşmamıştım.) bu hesabı kullanmak istemiyorum hazır bunun da reklamı gitmesin diye.
Öneriniz nedir?

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 12 Ekm 2014, 13:49
Tekil İp sayısı değişkenlik gösteriyor. Örneğin hafta sonu 200-300 arası olurken hafta için 1000 -1500 arası oluyor.
Çoğul sayfa gösretim de bunun gibi aynen hafta içi ve sonu değişkenlik gösteriyor. Hafta sonu 750 -1000 hafta içi 1500-2500 arası bazen artıyor azalıyor.
Bunlar siteye gelen ve siteyi gezenlerin sayga gösterim sayıları

Tabi bazen 6500 gösterimler oluyor. (Ender de  olsa)

Daha önceleri bir hesabım vardı. Bu hesaptan başvurdum hep aynı şekilde red olunca ben de başka hesaptan başvurdum.
Şunada sosyalde reklam var (Bu siteye reklamı evders için uğraştığımın onda birini bile uğraşmamıştım.) bu hesabı kullanmak istemiyorum hazır bunun da reklamı gitmesin diye.
Öneriniz nedir?

aynı isimden ikinci hesap almak çok rislidir zaten banlanma riskine giriyorsunuzdur.

şimdi adsense hesabınız varsa legal olan tüm sitelerde kullanabilirsiniz tabi kurallara uymak  şartıyla

siz yenı hesap alamıyorsunuz cunku ıncelemelrınde bu sekılde bır hesap var onadn da kaynaklanabılır dıkkat edın banlanmayın

Ücretli Smf Destek İçin

Konusal

Bir ara ben alamıyordum Adsense..
Sürekli başvuruyordum ama olmuyordu.
İnatlaştım ve şu şekilde çözmüştüm sorunu.

.com uzantılı domain aldım.
Wordpress kurdum.
Sağlık konuları ekledim. ( Siz farklı konuda bir site açabilirsiniz.)
Ziyaretçi siteye geldiğinde zorluk çekmeyecek, karışık olmayan bir tema kullandım.
1 ay kadar düzenli bir şekilde içerik girdim. ( Günde 5 bazen 7-8 konu.. )
Bu konuları resimlerle süsledim.. ( Konuların tamamında konuyla alakalı resimler vardı.. )
Her gün , bir önceki günün konusunu sosyal medyada paylaştım.. ( facebook, twitter vb.. )
Sitede yazım kurallarına dikkat edip o şekilde ilerledim.
Resmi bir hava vermek şart, resmiyet google'un sevdiği bir şey emin ol..
İletişim bölümü, site kuralları bölümü, sitedeki çerezlerin kullanımı, gizlilik politikası gibi sayfalar açtım.. ( Bunlar google'da mevcut, aratarak bulabilirsin. )

Bana göre her şey tastamamdı.
Adsense başvurusunda bulundum.
Aradan bir zaman geçti.
Bir baktım kabul edilmişim.

Bir de adsense başvurusuna kabul edilenlerin ilk hatası, siteyi reklamlara boğmak oluyor.
Gerekirse sayfada tek reklam olsun, ama düzgün ve  google politikasına uygun yerleşimlerde bulunmalısın.

Bir de , sitede 10,000 konu olsun fark etmez, google içerik düzenine, içerik konusuna bakıyor.
Her telden bahsedilen bir site ile, tek bir konu üzerine yoğunlaşan site arasında fark var bana göre.. ( forumları es geçiyorum tabii )
ve hayat, sunulmuş bir armağandır insana..

Sosyal Öğretmeni

şimdi sosyalde bir hesabım var ve reklam yayınlanıyor.
Bu hesaptaki e-posta vb farklı. Telefon no farklı sadece ödemenin yapılacağı isim aynı. Hatta hesap numarası farklı..

örneğin Sosyalin hesap bilgileri
e-posta: abc_abc@gmail.com
Kullanıcı adı: Cafer xxxx
Paranın ödendiği hesap no: 123456789
Alıcı adı: Fadik zart zurt

evders için
e-posta: klm_klm@gmail.com
Kullanıcı adı: Gamze KIkloj
Paranın ödendiği hesap no: 987465312

İki hesap bilgiler bu şekilde yani sadece alıcı adı aynı diğerleri farklı. Bunun bir sakıncası olur mu?
Oluyorsa bu ikinci hesabı kapatıp sosyalin kodlarını evderslerinde de kullanayım mı? sakıncası olur mu?
Ya da ikinci hesap aynı kalsın sadece alıcı ismini mi değiştireyim.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 17 Ekm 2014, 21:59
şimdi sosyalde bir hesabım var ve reklam yayınlanıyor.
Bu hesaptaki e-posta vb farklı. Telefon no farklı sadece ödemenin yapılacağı isim aynı. Hatta hesap numarası farklı..

örneğin Sosyalin hesap bilgileri
e-posta: abc_abc@gmail.com
Kullanıcı adı: Cafer xxxx
Paranın ödendiği hesap no: 123456789

evders için
e-posta: klm_klm@gmail.com
Kullanıcı adı: Gamze KIkloj
Paranın ödendiği hesap no: 987465312

İki hesap bilgiler bu şekilde yani sadece alıcı adı aynı diğerleri farklı. Bunun bir sakıncası olur mu?
Oluyorsa bu ikinci hesabı kapatıp sosyalin kodlarını evderslerinde de kullanayım mı? sakıncası olur mu?
Ya da ikinci hesap aynı kalsın sadece alıcı ismini mi değiştireyim.

hesap olarak dikkatli almışşın ama aynı bilgisayardan hesabı almışşan çok risklidir. İsim olarak aynı isim olacagından sıkıntı olmaz eğer aynı hesap bılgılerı telefon bılgılerı aynı olsa ıdı buda cıddı bır sıkıntı ıdı

Sana tavsiye var olan adsense hesabını tüm sitelerinde kullanmak ben öyle yapıyorum eğer asıl site değilde diğer sitede sorun olduğunda google sana uyarı gonderıyor zaten duzeltıp devam edebılıyorsun google adsense kurallarına uydukca herhangı bır sıkıntı olmadan tum sıtelerınde reklamı yayınlayabılırsın.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

O zaman evdersinin hesabını tamamiyle kapatıp ondaki site haritası vb tüm bilgileri satış ve/veya devretme gibi olacak şekilde ayarlayıp yoluma devam ediyorum. Yani evdersleri için açılmış hesap devre dışı kalacak. Yeni bir hesaba gerek kalmayacak. Evderslerinin hesabını kapatacağım. Yada kapatmasam bile o hesabı bir daha kullanmayacağım.

Bunları yapmamın bir sakıncası olur mu?
Destek yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

tarantula901

istersen o hesapta durabilir elbet birgün lazım olur size

siz ıkı hesabı aynı pcdenmı aldınız eğer öyleyse sonraya doğru sıkıntı yaşanabilir aynı pcden yapmayın yada aynı ipten.

bu söylediklerim adsense içindi adsense hesabı tehlıkeye dusmemesi için

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Şuanda iki hesabada aynı ip ten bakıyorum
Yani evdeki aynı bilgisayardan giriş çıkış yapıyorum.

Benim asıl demek istediğim şu
bu saatten sonra hepsini tek hesapta toplasam sıkıntı olur mu?
Yani evders hesabı açık kalsın veya kapatılsın. Birdaha giriş yapılmayacak, giriş olsa bile aynı ip veya bilgisayardan olmaycak. Bu hesabın ne olacağı okadar da önemli değil.
Asıl önemli olan adsense hesabının aktif olduğu sosyal hesabına zararı olur mu bu saatten sonra.

tarantula901

tamam işte su andan itibaren pasif olan hesabını kapat derım daha dıkkat cekmedınız ancak bır an once sızı banlayabılırler bakarsın cunku aynı bılgısayardan gırıyorsunuz ıkıncı hesap alıorsunuz rıslıdır

dedıgınız gıbı ıkısını bır hesaba topla daha ıyı

Ücretli Smf Destek İçin