Ufak bir hata

Başlatan Skrib, 29 Mayıs 2020, 23:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Skrib

Selamun Aleyküm, bi kaynaktan elde ettiğim temanın kurulumunu yaptım ve birkaç hata aldım localhost kullandığım için siteyi paylaşamıyorum hata tam olarak şu şekilde;
Gerekli görsel;

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_num_rows() in C:\xampp\htdocs\smf\Sources\Load.php(2229) : eval()'d code:354 Stack trace: #0 C:\xampp\htdocs\smf\Sources\Load.php(1941): template_body_above() #1 C:\xampp\htdocs\smf\Sources\Subs.php(3399): loadSubTemplate('body_above', true) #2 C:\xampp\htdocs\smf\Sources\Subs.php(2844): template_header() #3 C:\xampp\htdocs\smf\Sources\Errors.php(333): obExit(NULL, true, false, true) #4 C:\xampp\htdocs\smf\Sources\Errors.php(161): setup_fatal_error_context('Call to undefin...') #5 C:\xampp\htdocs\smf\index.php(130): fatal_error('Call to undefin...', 'critical') #6 [internal function]: {closure}(Object(Error)) #7 {main} thrown in C:\xampp\htdocs\smf\Sources\Load.php(2229) : eval()'d code on line 354
Gerçekten bu temayı sorunsuz şekilde görmek istiyorum. Nasıl çözebileceğimi kısaca anlatabilirseniz fazlasıyla memnun kalırım, şimdiden teşekkürler.

tarantula901

Temanın bazı kısımlarda kullanılan php kodlaması eski olduğundab hata veriyor sanırsam test amaçlı default temaya geçebiliyorsanız geçip test edin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Skrib

Alıntı yapılan: tarantula901 - 29 Mayıs 2020, 23:43Temanın bazı kısımlarda kullanılan php kodlaması eski olduğundab hata veriyor sanırsam test amaçlı default temaya geçebiliyorsanız geçip test edin.
Malesef elimde default tema bulunmuyor tema tamamen edit olduğu için, diğer temalarda sorun olmuyor sadece bu temada sorun var bunu gerçekten çözmem gerekli temanın içeriğini görmek istiyorum tam olarak ne yapabilirim bu hatalarla ilgili?

tarantula901

Özel eklenen php kodlarını bulup yeni php sürümüne geçirmen gerek.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Skrib

Alıntı yapılan: tarantula901 - 30 Mayıs 2020, 00:28Özel eklenen php kodlarını bulup yeni php sürümüne geçirmen gerek.
Tam olarak nasıl yapacağım hakkında herhangi bir rehber bulunuyorsa yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

tarantula901

Alıntı yapılan: Skrib - 30 Mayıs 2020, 04:02Tam olarak nasıl yapacağım hakkında herhangi bir rehber bulunuyorsa yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

php bilmen gerek bunu size öğretmem zor yada sitede php bilen bir arkadaşın temayı inceleyip eski sürümü yeni sürüme geçirecek başka çaresi yok gibi.

Admin panele bakarmısınız admin panel / destek ve hazırlayanlar kısmında php sürümü kaç yazıyor, localhost php sürümünü düşürerek sorun düzeliyor mu kontrol et bakalım

Ücretli Smf Destek İçin

Skrib

Alıntı yapılan: tarantula901 - 30 Mayıs 2020, 14:46php bilmen gerek bunu size öğretmem zor yada sitede php bilen bir arkadaşın temayı inceleyip eski sürümü yeni sürüme geçirecek başka çaresi yok gibi.

Admin panele bakarmısınız admin panel / destek ve hazırlayanlar kısmında php sürümü kaç yazıyor, localhost php sürümünü düşürerek sorun düzeliyor mu kontrol et bakalım
Hiç bir bölüme giriş sağlayamadığım için malesef onuda gerçekleştiremiyorum, çözümünü bulmaya çalışıyorum eğer bulursam buraya ekleyeceğim.

tarantula901

Sitede ayarlari onar.php dosyası var onu kullanıp default ayara siteyi geçirebilirsin.

Ücretli Smf Destek İçin