Postbitte düzenleme ?

Başlatan astro1, 14 Mar 2016, 16:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 12 Mar 2016, 14:55Düzgün çalıştığı gözüküyor.

Şimdi Profil Resimi aşşağıdaki gibi köşeleri yumuşak yuvarlak ve geniş olması gerek.Gerçi resimden resime değişiyor boyutu fakat orjinal  8)

İsmin altında tag dediğimiz kısımda normal üyelerde level1 level2 şeyi yazmasını istiyorum mesela resimde ABDULLAH ALKAN YAZMIŞ O KISIM Level1 level2 level3 vs olcak adminde ayarlayabilcek orayı kendime ByAstro felan yazabilcem yani.

O tagın hemen altında üye rütbeleri

altında da üye bilgileri fakat 1'er enter boşluklarla

Yer :

gibi.

Birde o kare reklam şeyi verdiğiniz linkde olmadı ? Yan tarafa dikdörtgen oluyor üstte kare yerine ayarlarda da left yada right var zaten ?

bide mesela konu ismi kurallar olsun bastık girdik mesaj yazıcaz mesaja teşekkürler yazdık o 1 karış büyüklüğünde olmasını istiyorum yanı fotoğraftaki genişlikte postbitte de aşşağı doğru boşluk olcak 2si bağlantılı ya (y)
www.forumtim.com
Geniş Çaplı MMO sevenlere...

tarantula901

site adresinizi profilinize ilk önce girin çünkü hangi site için istediğinizi ve o siteyi görüp yapmak gerekiyor :D

admin panelden çekirdek ayarları kısmından gelişmiş profili aktifleştirin.Ardından özellikler kısmından kendize göre profil alanı oluşturun burada sadece sizin düzenleyeceğiniz alan ekleyebilirsiniz.

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 14 Mar 2016, 20:48site adresinizi profilinize ilk önce girin çünkü hangi site için istediğinizi ve o siteyi görüp yapmak gerekiyor :D

admin panelden çekirdek ayarları kısmından gelişmiş profili aktifleştirin.Ardından özellikler kısmından kendize göre profil alanı oluşturun burada sadece sizin düzenleyeceğiniz alan ekleyebilirsiniz.

e diğer sorular ?
bide nası yapcam yazdıklarımı anlatırsanız ordan kodu felan olabılır
www.forumtim.com

tarantula901

Sırasıyla yapalım yoksa ben anlatır geçerim birşey anlamazsınız oyuzden sizin iyiliğiniz için sırayla gidiyorum.

İlk başta Çekirdek Ayarlar / Gelişmiş Profil Alanları aktif edin

Özellikler ve Seçenekler / Profil alanları / kısmından yeni alan ekleyebilirsin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 14 Mar 2016, 20:59Sırasıyla yapalım yoksa ben anlatır geçerim birşey anlamazsınız oyuzden sizin iyiliğiniz için sırayla gidiyorum.

İlk başta Çekirdek Ayarlar / Gelişmiş Profil Alanları aktif edin

Özellikler ve Seçenekler / Profil alanları / kısmından yeni alan ekleyebilirsin.
o tamam.

İsmin altında tag dediğimiz kısımda normal üyelerde level1 level2 şeyi yazmasını istiyorum mesela resimde ABDULLAH ALKAN YAZMIŞ O KISIM Level1 level2 level3 vs olcak adminde ayarlayabilcek orayı kendime ByAstro felan yazabilcem yani.
www.forumtim.com

tarantula901

örnek olarak sizin sitenizden admin altınaa admin yazıyor ikinci admin yerine level 1 2 3 vs olmasınımı istiyorsun

neye göre olmasını istiyorsun adminmi yazacak yoksa otomatıkmı olacak konu sayısına göre

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 14 Mar 2016, 21:12örnek olarak sizin sitenizden admin altınaa admin yazıyor ikinci admin yerine level 1 2 3 vs olmasınımı istiyorsun

neye göre olmasını istiyorsun adminmi yazacak yoksa otomatıkmı olacak konu sayısına göre
hem konu sayısına gore olcak hemde o yazıyı ayarlayabılcez

mesela senın 150 mesajın var level 2 yazıyor

ama ben modum kendi yazımı ByAstro
yaptım orda o yazdı yada sende level2 yazısını Lionel olarak değiştirdim
adminler ayarlayabılcek yani
www.forumtim.com

tarantula901

gruplarda ileti sayısına göre level 1 2 3 vs oluşturabilirsin ama ismi değiştiğinde herkeste aynı sekilde değiştirilir.

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 14 Mar 2016, 21:22gruplarda ileti sayısına göre level 1 2 3 vs oluşturabilirsin ama ismi değiştiğinde herkeste aynı sekilde değiştirilir.
olmaz oyle kendımınkını ayrı baskasınınkını ayrı vs yapmam gerek ki ?
www.forumtim.com

astro1

Şimdi Profil Resimi aşşağıdaki gibi köşeleri yumuşak yuvarlak ve geniş olması gerek.Gerçi resimden resime değişiyor boyutu fakat orjinal  8)
www.forumtim.com

tarantula901

İletiye göre otomatik olarak oluşturulabilir level 1 2 3 vs gider kafanıa göre ancak level 1 yazısını değiştireyim gibi birşey istıyorsaniz her üyeye ayrı olarak bir alan oluşturup her üyenin levelini siz vereceksiniz.

resimlerin kenarları yuvarlak olması için

li.avatar img {
    border-radius: 5px;
}

bunları yapın bakalım

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 14 Mar 2016, 22:02İletiye göre otomatik olarak oluşturulabilir level 1 2 3 vs gider kafanıa göre ancak level 1 yazısını değiştireyim gibi birşey istıyorsaniz her üyeye ayrı olarak bir alan oluşturup her üyenin levelini siz vereceksiniz.

resimlerin kenarları yuvarlak olması için

li.avatar img {
    border-radius: 5px;
}

bunları yapın bakalım
index css mı
www.forumtim.com

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

www.forumtim.com

astro1

Olduda resim halen küçük . ATTIÃ,,žIM RESİMDEKİ GİBİ OLSA OTO BOYUT ?

ekleyeceksin index.css en altına ekle

ve bu arada peş peşe mesaj atmayın aynı yanıtı düzenleyin
www.forumtim.com

tarantula901

Onu admin panelden avatar ayarları kısmından resim boyutlarını ayarlamanız gerekiyor ardından profilinizden avatarı tekrardan yüklemeniz gerekli

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 14 Mar 2016, 22:13Onu admin panelden avatar ayarları kısmından resim boyutlarını ayarlamanız gerekiyor ardından profilinizden avatarı tekrardan yüklemeniz gerekli
TAMAM BOYUTLARI SOYLERMISINIZ :d Ordaki gibi dik dikdörtgen. gerçi bazılarınnın resmı direk kare felan o nasıl olcaksa
www.forumtim.com

tarantula901

Boyutlarını bilemiyorum :D oradaki boyutlarını siz ayarlayacaksınız boyut ayarlayın sonra avatar yukleyin istediğiniz boyuta gelince o ayarları kullanırsınız. oradaki ile tamamen olmasına çalışmayın kopya site gibi olursun özgün takılın derim :D

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 14 Mar 2016, 22:25Boyutlarını bilemiyorum :D oradaki boyutlarını siz ayarlayacaksınız boyut ayarlayın sonra avatar yukleyin istediğiniz boyuta gelince o ayarları kullanırsınız. oradaki ile tamamen olmasına çalışmayın kopya site gibi olursun özgün takılın derim :D
sıra diğer soruılarda :D
www.forumtim.com

tarantula901

Buradaki sorularınız bitmişşe diğer sorularınızı konu olarak açabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 15 Mar 2016, 00:05Buradaki sorularınız bitmişşe diğer sorularınızı konu olarak açabilirsiniz.
bitmedi.

mesela konu ismi kurallar olsun bastık girdik mesaj yazıcaz mesaja teşekkürler yazdık o 1 karış büyüklüğünde olmasını istiyorum yanı fotoğraftaki genişlikte postbitte de aşşağı doğru boşluk olcak 2si bağlantılı ya (y)

www.forumtim.com

tarantula901

Mesaja teşekkürler yazdınız teşekkürler yazısının boyutu büyükmü olsun istiyorsunuz tam anlayamadım :D

bu arada :D  pospit deme :D konu içi profil de :D türkçemi bitti :D

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 15 Mar 2016, 00:14Mesaja teşekkürler yazdınız teşekkürler yazısının boyutu büyükmü olsun istiyorsunuz tam anlayamadım :D

bu arada :D  pospit deme :D konu içi profil de :D türkçemi bitti :D
yok siyah isaretledıgım yerde reklam varya hemen altında mesaj yazıyor mesaj mesela qwewqe olsun altında 1 karış kadar boşluk oluyor o anlamda
www.forumtim.com

tarantula901

Ne yapmam gerekiyor anlayamadım

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 15 Mar 2016, 00:26Ne yapmam gerekiyor anlayamadım

aşşağıya resım attım bakın oraya ne ad verılıyor bılmıyorum ama oranın genıs olması gerek mesajın bulunduğu bölümün uzun olması lazım yani.

burada boşluk olur dediğim yer postbitte.Mesaj uzadıkca zaten orası uzar heralde.

www.forumtim.com

tarantula901

şunu index.css de ara

.poster h4, .poster ul {
    padding: 0;
    margin: 0 1em 0 1.5em;
}

değiştir.

.poster h4, .poster ul {
    margin: 0 1em 8em 1.5em;
}

ara

.postarea, .moderatorbar {
    margin: 0 0 0 16em;
    border-left: 1px solid #D6D2D2;
    padding-left: 9px;
}

değiştir.

margin: 0 0 12em 16em;
}

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 15 Mar 2016, 14:24şunu index.css de ara

.poster h4, .poster ul {
    margin: 0 1em 0 1.5em;
}

değiştir.

.poster h4, .poster ul {
    margin: 0 1em 8em 1.5em;
}

ara

margin: 0 0 0 16em;
}

değiştir.

margin: 0 0 12em 16em;
}

Teşekkürler . :D

Aşşağıda attığım resimde yine kodlar gerek ;

mart 13 , 2016 nın altındaki gri çizginin kalkmasını istiyorum.Bide admin'in imzası varya hani az kaldı yazıyor ordaki gri çubuğunda az daha aşşağıda olmasını istiyorum çok yukarda :)

mavi siyah olan bölüm forum nick'inin ortalanması rütbelere göre çok sağda ? D:

yeşil kısımda düğmelerin aşşağı kısma gelmesini istedim.

Konu:wqeqwe okunma sayısı 21 defa kısmının ortalanmasını istiyorum yani center

Turuncu kısımda ise rütbeler arası boşluk farkı var ve aralarında biraz mesafe olmasını istiyorum.Fenerbahçe ile admin ile üyenin boşluğu FENERBAHÇE İLE ADMİN ARASI BOŞLUK kadar olmalı :D

profil resmide aynı boşlukta olucak rütbeler ile çok yakın ya ondan.

rütbe altındaki bilgiler postbitteki üyelik tarihi felan onlarda VİP ÜYE İLE FENERBAHÇE rütbesinin boşluğu kadar olsun istiyorum.

bu arada saydırdım birsürü şey gene amma :D başınıza dert olduk bide sağolun yardımcı oluyorsunuz ayrı konuda açmak istemedim :)

düzenlendi : resım konuldu

www.forumtim.com

tarantula901

tarihin altındaki cizgiyi kaldırmak için

index.cssde şunu ara

.inner {
    padding: 1em 1em 2px 0;
    margin: 0 1em 0 0;
    border-top: 1px solid #99a;
}

değiştir

.inner {
}

konu başlığının ortalanması için ara

#forumposts h3 span#author {
    margin: 0 7.7em 0 0;    
}

değiştir.

float: left;
}

ara

#forumposts h3.catbg {
    margin-bottom: 3px;    
}

değiştir

#forumposts h3.catbg {
    text-align: center;
}

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 16 Mar 2016, 00:13tarihin altındaki cizgiyi kaldırmak için

index.cssde şunu ara

.inner {
    border-top: 1px solid #99a;
}

değiştir

.inner {
}

konu başlığının ortalanması için ara

}

değiştir.

float: left;
}

ara

#forumposts h3.catbg {
}

değiştir

#forumposts h3.catbg {
    text-align: center;
}

teşekkürler diğerlerini bekliyorum :D  yuhphii
www.forumtim.com

tarantula901

Kodların olduğu yorumlarda alıntı yapmamaya çalış yukarı aşağıya gitmek zor oluyor :D

Display.template.php eke ekleyin.

admin grubunu diğer gruplardan önce göstereceğim pospitte.

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 16 Mar 2016, 13:33Kodların olduğu yorumlarda alıntı yapmamaya çalış yukarı aşağıya gitmek zor oluyor :D

Display.template.php eke ekleyin.

admin grubunu diğer gruplardan önce göstereceğim pospitte.

ekledim tamam yapmam :DD

www.forumtim.com

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

www.forumtim.com

tarantula901

şunu dene bakalım

admin uste aldım yazı olarak admini kaldırdım.

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 16 Mar 2016, 20:29şunu dene bakalım

admin uste aldım yazı olarak admini kaldırdım.

tag tamamdır :) onun altında admın veya baska uyenın grubu olan admın karşıyaka galatasaray yazıyo altında bakın o kalkcak da olmadı bide boşluklar olcak işte

düğmeler aşşağı

tag üstündeki admin nicki çok az sola kaycak ve yanına online offline ikonu gelcek
www.forumtim.com

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

www.forumtim.com

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 17 Mar 2016, 00:21şunu kullan
ıletıye
gore çıkan seylerı çıkarmak ıcın

displayı ekledım :D
www.forumtim.com

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 17 Mar 2016, 00:56sunu kullan
teşekkürler çözüldü bu  ;D

sırada ;

düğmeler aşşağı gelicek

tag üstündeki admin nicki çok az sola kaycak ve yanına online offline ikonu gelcek
www.forumtim.com

tarantula901

admini ortalamak için index.css de ara

.poster h4, .poster h4 a {   
}

değiştir

margin-left: 4px;
}

Online oflineyi aktif etmek için ise

Özellikler ve Seçenekler / Görünüm / Normal ve kişisel iletilerde çevrimiçi/çevrimdışı gösterimini etkinleştir / aktif edin.

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 17 Mar 2016, 15:16admini ortalamak için index.css de ara

}

değiştir

margin-left: 4px;
}

Online oflineyi aktif etmek için ise

Özellikler ve Seçenekler / Görünüm / Normal ve kişisel iletilerde çevrimiçi/çevrimdışı gösterimini etkinleştir / aktif edin.

o tamam da online offline aktifde ettim fakat online yerinde Çevrimiçi yazıyo offline düzgün de
www.forumtim.com

tarantula901

şu dosya yoluna şu resmi yükle

Themes/Tiryaki/images/ klasorun içerisine at online kısmı çalışıyor resim eksik sadece

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 17 Mar 2016, 17:43şu dosya yoluna şu resmi yükle

Themes/Tiryaki/images/ klasorun içerisine at online kısmı çalışıyor resim eksik sadece

tamam buda bi konu daha açayım :)
www.forumtim.com

tarantula901

evet başka sorunun varsa konu başlığı o konu ile ilgili olsun.

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 17 Mar 2016, 20:49evet başka sorunun varsa konu başlığı o konu ile ilgili olsun.

Benim kayan tag vardıya yani ÖZEL BAŞLIK  o kayboldu hesap ayarlarında yok ?
www.forumtim.com

tarantula901

admın panelden kapatmış olabilirsin.

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 21 Mar 2016, 14:03admın panelden kapatmış olabilirsin.
yolu neresi onun ? üye seçeneklerinde yok öyle birşey yani o ırcq mesaj websitesi felan olan yerde o yok ? veya yolu nere :D
www.forumtim.com

tarantula901

Kullanılan tema ayarları uye seceneklerıne bak

ozellkler ve seceneklere bak vs araştır biraz admin paneli öğren :D

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 21 Mar 2016, 16:24Kullanılan tema ayarları uye seceneklerıne bak

ozellkler ve seceneklere bak vs araştır biraz admin paneli öğren :D
ya tamamda sunu halledelımde ogrenırım sora kendı basıma teknık sorunlar sizde :D
www.forumtim.com

astro1

orda bulamadım yok ??
www.forumtim.com

tarantula901

Özellikler ve Seçenekler kısımda var

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 21 Mar 2016, 18:33Özellikler ve Seçenekler kısımda var
yaw tamam işte orda yok profil alanlarında yok ? adı baska bişey dıyemı gecıyo bı bakarsanız :)
www.forumtim.com

tarantula901

Kişisel başlıklara izin ver ne demek

Varsayılan kişisel metin ne demek

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 21 Mar 2016, 20:40Kişisel başlıklara izin ver ne demek

Varsayılan kişisel metin ne demek
:D çözüldü saolun . kızdırdım biraz amma  ;D
www.forumtim.com

tarantula901

Bakmıyorsun ki söylediğim yerlere baksan sorun kalmayacakta neyse :D sorun çözüldüyse tamam.

Ücretli Smf Destek İçin

astro1

Alıntı yapılan: tarantula901 - 21 Mar 2016, 22:32Bakmıyorsun ki söylediğim yerlere baksan sorun kalmayacakta neyse :D sorun çözüldüyse tamam.
yok ingilizceymiş ondan farketmedım :D
www.forumtim.com

tarantula901

:D Siteyi türkçeye çevirmişşeniz türkçe olması lazım aslında neyse sorunun çözülmesine sevindim iyi forumlar.

Ücretli Smf Destek İçin