SMF 2.1 canonical etiketi

Başlatan tekyürek, 29 Ağu 2018, 01:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tekyürek

Anti-SID canonical tag - without PHPSESSID param

Canonical Etiketi Nedir?

Arama motorları tarafından aynı içeriğin iki farklı link yapısı ile ulaşılması sonucunda örümceklerin hangi linki baz alacağını rel canonical etiketi ile belirtmemizi sağlar.

Örneğin 2 farklı linkimiz bir kategori sayfasına ulaşıyor olsun.

replikacep.com/teknoloji-haber
replikacep.com/teknoloji-haberleri

Bu iki sayfanın içerik olarak aynı olması ve bizim sadece 1. Linkte göstermek istediğimiz bir widgetten dolayı 2 linke çıkarmamız gerektiğini düşünelim.

Asıl olarak arama motorlarının /teknoloji-haberleri linkini baz almasını istiyorsak 1. Linkteki meta taglara arasına rel canonical etiketini de eklememiz gerekmektedir.

<link rel=ââ,¬Âcanonicalââ,¬Â href=ââ,¬Âhttps://www.replikacep.com/teknoloji-haberleriââ,¬Â />

Bu şekilde arama motoru örümcekleri /teknoloji-haber linkine ulaşsa dahi bu urlââ,¬â,,¢in bulunduğu linki değil rel etiketi ile verilen /teknoloji-haberleri urlââ,¬â,,¢ini baz alacaktır.

Canonical etiketi kullanarak aynı içeriğe sahip fakat linkleri farklı olan sayfalarınızın arama motorları tarafından kopya içerik algılanmasını önleyebilirsiniz.

örnek  konu : </style><link rel="canonical" href='https://www.replikacep.com/index.php/topic,24619.0.html'; />

https://www.replikacep.com/n7100-galaxy-note-2-n7100xxufnl1-turkiye-442-factory-firmware-4-dosyali-t24619.0.html

SMF 2.1 BETA İÇİN  EKTEKİ MODU İNDİRİP KURUNUZ

sayfa içerigi  resmi

tarantula901

canonical 2.1 de mevcut zaten bu modu kurmaya gerek yok sanırım.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

Modu kaldirip baktim mevcut degil  inceledim

Kacirdigim yer varsa resim ile ornek verirmisin ben sayfa kaynagindan  baktim goremedim

tarantula901

Smf.gen.tr de var mesela ondan dolayı pc geçince bakayım sitene
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

Smf.gen.tr beta 2   bendeki beta 3 ve uzeri  kontrol ettim yok

tarantula901

Alıntı yapılan: tekyürek - 30 Ağu 2018, 10:46Smf.gen.tr beta 2   bendeki beta 3 ve uzeri  kontrol ettim yok

şu zamanda beta 2de olupda beta 3de kaldıracak değiller ama yinede kontrol etmek lazım

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

Yok yok  bence yok beta 3 de  bak sen en iyisi yorumu ondan sonra yap

ramooo19

acaba bende varmı bnde bakayım :)

tarantula901

Şuradan indirdim smf.2.1 son sürümünü ve index.template.php dosyasında şu kodu buldum.

// Present a canonical url for search engines to prevent duplicate content in their indices.
if (!empty($context['canonical_url']))
echo '
<link rel="canonical" href="', $context['canonical_url'], '">';

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

Son surumunde varsa daha ne beta 3 e baktinmi
Seni pc ye gecirebildik yani :)

tarantula901

Alıntı yapılan: tekyürek - 31 Ağu 2018, 18:16Son surumunde varsa daha ne beta 3 e baktinmi
Seni pc ye gecirebildik yani :)

son sürümle beta 3 arasında fark yoktur aynıdır yani canonical kodu vardır.  şu zamanda arama motorları için önemli olan bir kod koymadılarsa yaptıkları hatadır zaten.

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

Neyse ben modu kullanmaya devam edecegim