TEMADA LOGO VE ARKAPLAN DEÃ„Å¾İŞTİRME SORUNU

Başlatan Shahinn, 22 Ksm 2018, 18:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Shahinn

Merhabalar, yeni yüklemek istediğim temaların arka planını ve yada logosunu değiştiriyorum fakat site kayıyor, birbirine giriyor. Dosya boyutları ve türleri aynı yapıyorum. Hem site üzerinden hem filezilladan yapıyorum fakat yine olmuyor. Temanın kendi ayalarında olan logo urlsi 2. logoyu ekliyor ama ben örneğin arkaplanı tamamen değiştiremiyorum. Bunun nedeni nedir ? Çözümü nedir ? Yardımcı olabilecek varmı acaba ?

tarantula901

Temadan temaya değişiklik gösterdiği için kaymaların olması normaldir. logoyu tam olarak nasıl ve nereden ekliyorsunuz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Shahinn

Alıntı yapılan: tarantula901 - 22 Ksm 2018, 20:39Temadan temaya değişiklik gösterdiği için kaymaların olması normaldir. logoyu tam olarak nasıl ve nereden ekliyorsunuz.

Logoyu aynı boyut ve aynı formatta photoshop cs6 da düzenliyorum. Ftp den ekliyorum olmuyor. Temayı klasörünü değiştirip site üzerinden yüklüyorum olmuyor. Yani hiçbir şekilde olmuyor. Index.template e baktım bi sıkıntı görünmüyo aynı format aynı boyut aynı isim ama olmuyor.

Shahinn

Sitenin kayma sorununu çözdüm fakat resim yükleyemiyorum. Logoyu değişemiyorum. Index.css yi düzenliyorum fakat yine olmuyor hala eski logo gözüküyor bunun nedeni nedir ?

tarantula901

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Shahinn

Alıntı yapılan: tarantula901 - 22 Ksm 2018, 23:21Şu konuyu okuyun. http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=2152.0

Olmuyor malesef resmi değişmeme rağmen değişmiyor. Dediğiniz gibi önbelleği devre dışı bıraktım fakat yine olmadı.

tarantula901

Alıntı yapılan: Shahinn - 22 Ksm 2018, 23:30Olmuyor malesef resmi değişmeme rağmen değişmiyor. Dediğiniz gibi önbelleği devre dışı bıraktım fakat yine olmadı.

Olmuyor demeyin yapamıyorum derseniz anlarım.

Demekki bir yerlerde hata yapıyorsunuz. yaptığınız işlemin olabilmesi için kullanmış olduğunuz temada değişiklik ve  o tema akitf olması lazım.

Ücretli Smf Destek İçin

Shahinn

Alıntı yapılan: tarantula901 - 22 Ksm 2018, 23:35Olmuyor demeyin yapamıyorum derseniz anlarım.

Demekki bir yerlerde hata yapıyorsunuz. yaptığınız işlemin olabilmesi için kullanmış olduğunuz temada değişiklik ve  o tema akitf olması lazım.

Hocam bakın ben profesyonel değilim fakat acemide değilim neyin nasıl yapılacağını biliyorum az çok dediğinizi yaptım fakat olmadı. Tekrar tekrar okudum yaptım üstelik tek seferde değil.

tarantula901

Şuan kullandığın tema üzerinde işlem yapıyorsan birde ben kontrol edeyim.

Hangi logoyu tam olarak nerede istiyorsun yada arka plan için hangi resmi kullanmak istiyorsun link olarak gönder

resimli göster

Yada şunları dene.

arka plan resim olarak eklemek istiyorsan şu kodu index.cssde ara

body {
    min-width: 750px;   
}

değiştir.

body {
    background: url(https://www.martidergisi.com/wp-content/uploads/2011/03/manzara-3-696x521.jpg) no-repeat;
}

sanırım 2 tane body var diğerini kaldır yada ikisini birleştir içindeki kodları

Logoda kastın headerdeki arka plan resim ise şu şekildedir.

#header {
    background: #f3f3f3 url(../images/custom/header2.png) 50% 0 repeat-x;
}

temada bulunan images klasoru ıcındekı custom klasoru içinde header2.png diye resimi at ve haber ver kontrol edeyim.

Ücretli Smf Destek İçin

Shahinn

Alıntı yapılan: tarantula901 - 23 Ksm 2018, 00:03Şuan kullandığın tema üzerinde işlem yapıyorsan birde ben kontrol edeyim.

Hangi logoyu tam olarak nerede istiyorsun yada arka plan için hangi resmi kullanmak istiyorsun link olarak gönder

resimli göster

Yada şunları dene.

arka plan resim olarak eklemek istiyorsan şu kodu index.cssde ara

body {
}

değiştir.

body {
    background: url(https://www.martidergisi.com/wp-content/uploads/2011/03/manzara-3-696x521.jpg) no-repeat;
}

sanırım 2 tane body var diğerini kaldır yada ikisini birleştir içindeki kodları

Logoda kastın headerdeki arka plan resim ise şu şekildedir.

#header {
    background: #f3f3f3 url(../images/custom/header2.png) 50% 0 repeat-x;
}

temada bulunan images klasoru ıcındekı custom klasoru içinde header2.png diye resimi at ve haber ver kontrol edeyim.

Gece olmuyo diye eski temayı yükleyip kapattım şimdi tekrar logosunu değiştirmek istediğim temayı yükledim hocam. Bu temeya bu dediklerinizimi uyguluyim şimdi ?

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

Shahinn

Alıntı yapılan: tarantula901 - 23 Ksm 2018, 13:33Evet uygulayın.

O temadan vazgeçtim hocam. Yeni bi tema buldum bununda menü butonları çalışmıyor. Her temada bişey çıkıyor. Bunu nasıl çözebilirim ? Ekde index.template var

tarantula901

Alıntı yapılan: Shahinn - 23 Ksm 2018, 19:14O temadan vazgeçtim hocam. Yeni bi tema buldum bununda menü butonları çalışmıyor. Her temada bişey çıkıyor. Bunu nasıl çözebilirim ? Ekde index.template var

tema ücretsiz olunca öyle oluyor malesef ufak tefek editlemeniz gerek. Ya da default tema kullanacaksınız.

Ücretli Smf Destek İçin