Smf veritabanı güncelleme nasıl yapılır?

Başlatan tarantula901, 05 Ağu 2014, 17:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

duhann

Sa;

Arkadaslar uzun süre sonra forum u tekrar kurmak istedim eski yedeklerimle fakat veritabanı güncellerken böyle bi sorunla karsılasıyorum. cözümü nedir acaba..
Ben Birini SevmiyOrum, O'da Beni SevmiyOrdu..
BirGün RandevuLaştık. Ben Gitmedim O'da GeLmedi..

www.SohbetciLeriz.Com
http://forum.sohbetcileriz.com

tarantula901

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

duhann

www.SohbetciLeriz.Com

tarantula901

veritabanından ilgili sütünü bulup düzeltmek lazım bu sorunlarla fazla karşılaşmadığım için tam olarak bir çözüm sunamıyorum bakmak lazım sorunu
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

duhann

www.SohbetciLeriz.Com

tarantula901

Rica ederim sorununuz çözemediyseniz yazmayı unutmayın.

Ücretli Smf Destek İçin

Eren2

Belittiğiniz linkteki "Large upgrade dosyasını ZİP" olarak indirdim ve içindeki smf dosyalarından sadece dediğiniz "upgrade.php
upgrade_1-0.sql
upgrade_1-1.sql
upgrade_2-0_mysql.sql
upgrade_2-0_postgresql.sql
upgrade_2-0_sqlite.sql" dosyalarını ftp paneli aracılığı ile attım siteadresi.com/upgrade.php yazdığımda.

"Updating Your SMF Install!
The upgrader found some old or outdated files.

Please make certain you uploaded the new versions of all the files included in the package.

Click here to try again."

Hatası verdi

Eren2

tarantula901

Ftp yedeğini sağlam bir şekilde yedekleyin ardından upgrade zipi içindeki tüm dosyaları ftp atın. sonra güncelleme yapın ardından eski yedeklediğiniz ftp dosyalarını kullanın.

Ücretli Smf Destek İçin

Eren2

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Mar 2020, 22:01Ftp yedeğini sağlam bir şekilde yedekleyin ardından upgrade zipi içindeki tüm dosyaları ftp atın. sonra güncelleme yapın ardından eski yedeklediğiniz ftp dosyalarını kullanın.

Yedeklemeyi aldım ve sql almadım sorun olmaz sanırım.

Eren2

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Mar 2020, 22:01Ftp yedeğini sağlam bir şekilde yedekleyin ardından upgrade zipi içindeki tüm dosyaları ftp atın. sonra güncelleme yapın ardından eski yedeklediğiniz ftp dosyalarını kullanın.

Dediğiniz gibi şuanda upgrade deki dosyaları ftp dosyalarım ile değiştirdim deniyorum

Eren2

Dediklerinizi yaptım fakat benim size belirttiğim hata çözülmedi upgrade yaptım anında bölüm açmaya baktım bastığımda aynı hata

Eren2

Yedekleri almama rağmen çalışmıyor dosyaları siteme tekrar yüklüyorum ne tema gözüküyor ne başka bir şey sql dosyası import edeyim diyorum 351MB büyük dosya hatası veriyor sql dosyasını parçalıyorum yine olmuyor

tarantula901

Alıntı yapılan: alperen.sl - 09 Mar 2020, 23:58Yedekleri almama rağmen çalışmıyor dosyaları siteme tekrar yüklüyorum ne tema gözüküyor ne başka bir şey sql dosyası import edeyim diyorum 351MB büyük dosya hatası veriyor sql dosyasını parçalıyorum yine olmuyor

Çok hatalı işlemler yaptınız belli.

Db'nin sadece yedeğini alın tekrardan geri yüklemeyin db kolay kolay hasar görmez hasar işlemi hosting taşıma işleminde daha çok gözünür.

Ben size sadece ftp için dedim siz db yedek alıp sonra onuda geri mi yüklemeye çalıştınız.

Db boyutu okadar büyük olmasının sebebi pretty moddan kaynaklı yeni bir sitenin dbsi okadar büyük olmaz yedek almadan önce admın panelde pretty moduna bakım yapıp oyle yedek alın

Ücretli Smf Destek İçin

Eren2

Alıntı yapılan: tarantula901 - 10 Mar 2020, 00:08Çok hatalı işlemler yaptınız belli.

Db'nin sadece yedeğini alın tekrardan geri yüklemeyin db kolay kolay hasar görmez hasar işlemi hosting taşıma işleminde daha çok gözünür.

Ben size sadece ftp için dedim siz db yedek alıp sonra onuda geri mi yüklemeye çalıştınız.

Db boyutu okadar büyük olmasının sebebi pretty moddan kaynaklı yeni bir sitenin dbsi okadar büyük olmaz yedek almadan önce admın panelde pretty moduna bakım yapıp oyle yedek alın

Normalde böyle hata yoktu dosya boyutu büyük olduğu için hosting firmama sql dosyamı verdim  ve onlar phpmyadmine import etti sonra bu sorun ortaya çıktı