Postbit background

Başlatan Principles, 08 Mar 2016, 21:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Principles

Merhaba. Ben inferno temasının postbitini yataya çevirdim, boş alan açıldı ve adminler yorum yaptığında postbit background'unun renginin değişmesini istiyorum.
Örnek olarak adminler yorum atınca kırmızı, normal üyeler yorum atınca postbit'n gri gözükmesini istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

tarantula901

şuanda benim buraya mesaj attım ve bu mesajın rengini kırmızı yada farklı renk olmasını istiyorsunuz doğrumudur.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Principles

Aynen, sadece postbit kısmı ama. Yani profil bilgilerinin içerdiği alan. Kırmızıyı sizin anlamanız için dedim, ben oraya adminle ilgili bir resim koyacağım. Yapılabilir mi?

tarantula901

Konu içi profil alanından bahsediyorsunuz sanırım :D mybb çok kulandınız sanırım :D
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Principles

Hayır, aksine hiç kullanmadım. Fakat kullanan SMF siteleri var, isterseniz özelden gönderebilirim.
C#'ta olduğu gibi;
if(player==admin)
{
     background.color = red;
}
Bu kadar kolay olsa keşke.

tarantula901

Display.template.php dosyasında ara

echo'<div class="roundframe">
üstüne ekle

if($message['member']['group']=='yonetici '){echo'<style>.yonetici{color:red;background:red;border:1px solid red;}</style>';}
yonetici yazan kısmı sitedeki admin grubunun adını yazın.

ara

<div class="roundframe">
değiştir.

<div class="roundframe ',$message['member']['group'], '">
Teman farklı olabilir oyuzden bazı kodlar bulamayabilirsin bulamazsan display.template.php ekleyin.

Kodlar çalıştığında profil alanın kırmızı olacak duzgun calısırsa renk kodlarını ayarlarsın artık :D

İkinci yol:

display.template.phpde ara

<div class="poster">
değiştir

<div class="poster color_',$message['member']['group_id'],'">
index.cssde en altına ekle

.color_1{color:red;background:red;border:1px solid red;

Ücretli Smf Destek İçin

Principles

Teşekkür ediyorum, deniyorum hemen.

tarantula901

Denedikten sonraki durumun ile ilgili mesaj bekliyorum çünkü modu kurduktan sonra profil alanı kırmızı olacak renklerini ayarlayamazsan hangi rengi istiyorsan ayarlarız ok

Ücretli Smf Destek İçin

Principles

Tamamdır, ortak çalıştığım arkadaşı bekliyorum. Renk yerine .png formatlı bir resim yerleştireceğim arkaya. Ayarlayamazsam veya ayarlarsam görüntü mesajını yollarım, teşekkürler.

tarantula901

Tamam duruma göre bu konuya yazarsınız.

Ücretli Smf Destek İçin

Principles

Buradakiler olmadı, başka bir şekilde yapmayı denedim ve sonuç bu. Nasıl düzeltebilirim bunu?

tarantula901

Kodlarınıza baktım benim kodları kullanmadığınızı gördüm benim kodları değilde başkasının kodlarını kullanacaksınız kodları aldığınız siteden yardım alabilirsiniz. Kendim tarafımdan test edilmiştir sizin kodları inceleyerek kodlar eklenmiştir.

Ücretli Smf Destek İçin

Principles

Sizin verdiğiniz kod ile bu görüntü oluşuyor, bu yüzden diğer görüntüyü attım. PM kanalından test kullanıcısını gönderdim, bakabilirsiniz isterseniz.

tarantula901

Baktım o şekilde değildi temanız farklı olduğundan dolayı o şekilde olması normal oyuzden kodları kullandıktan sonra sitenizde uygulamamız lazım şuanda sitenizde sorunsuz var nereden aldıysanız o kodları kullanabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

garfieald

.color_1{color:red;background:red;border:1px solid red; bu kodu tam olarak css nin en altına mı ekleyeceğiz yaptım ama olmadı nedensee