Üye Girişi sonrasında Kök Dizine yönlendirme nasıl yapabilirim?

Başlatan umtaaka7, 27 Ara 2021, 21:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

umtaaka7

Merhaba arkadaşlar SMF alt yapısını kullanarak bir site yapıyorum iki sitenin tek veri tabanında birleşmesi gibi düşünün bazı işler için işlerimi kolaylaştıma amacıyla bunu tercih ettim ancak ufak bir sorunum var üye giriş yaptıktan sonra forum ana sayfasına yönleniyor ancak önemli olan içerik anasayfa da olacak forum daha sonraki zamanlarda kullanılacak kısım. Vitrin kısmı anasayfa olacak ama nerden yönlendireceğimi bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim.

LogInOut.php de
redirectexit('action=login2;sa=check;member=' . $ID_MEMBER, $context['server']['needs_login_fix']);
bunu düzenlemeyi denedim ama başaramadım.

tarantula901

Siz uye giris yaptıktan sonra istediğiniz alanamı yönlenmesini istiyorsunuz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

umtaaka7

Alıntı yapılan: tarantula901 - 27 Ara 2021, 21:59Siz uye giris yaptıktan sonra istediğiniz alanamı yönlenmesini istiyorsunuz.

evet onu istiyordum yapamadım konuya cevap yazınca bildirim gelirdi eskiden oda gelmedi sorumun uzerinden bayağı vakit geçmiş ama hala bunun nasıl yapıldıgını bilmiyorum.

Şimdi yeniden bir düzenleme yapacağım ihtiyacım olan sayfaları action olarak yapıyorum bu sayede kim nerede vs görebileceğim hangi özelliklerin kullanıldığını bileceğim.

Ancak yine bir anasayfa lazım ve index.html olarak oluşturmak istemiyorum zorda kalırsam html olarak yapacağım ve siteadı.com diye gelenler index.php den önce html i görecek burasını ana sayfa yapacağım daha sonra forum için index.php ye link vereceğim (şimdi portal kur diyebilirsiniz sevmiyorum hoş görünmüyor ben ssi yada action ile yapmayı tercih ediyorum böylece istediğim gibi tasarlayabilirim)

Kısacası anasayfa ve forum diye ayırmam lazım ancak bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum herhangi bir kaynak bulamadım basit bir portal yapımı gibi bir kaynak işimi görür aslında ancak önemli olan anasayfa ve forum ayrımının nasıl yapılacağı ssi ile vs. sayfanın oluşturulması işini ben hallederim orada bir problemim yok.

tarantula901

.htaccess dosyasına şunu ekleyin.

RewriteEngine On
RewriteRule ^$ /index.html [L]

index.html dosyası içinde istediğiniz tasarımı yapın içinden forum olarak index.php olarak yönlendirin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin