Üyelerin Seçimine Bırakılmış Profil Seçenekleri

Başlatan Unnormeh, 07 Haz 2020, 15:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Unnormeh

Merhaba yine ben :D

Şimdi bu gibi seçenekleri çoğu forumda görüyorum. Favori Karakter den örnek vereyim. SS'lerde Harry Potter serisi ile ilgili seçenekler görülüyor. Ben misal Sirius Black'i seçtiğimde hem profilimde hem iletilerimde avatarımın aşağısında görükmesi için ne yapmam lazım? Bunun için image dosyaları oluşturdum. theme/image/karakterler içerisinden resmi seçecek ve bana onu gösterecek.

Elcros

SMF Ayarlarında Profil Alanları diye kısım var ordan profil alanı ekle diyip seçenek kutusu şeklindeyi seçin ve seçeneklere karakter isimlerini türkçe karakter bulunmayacak şekilde yazın, karakter klasöründe de bu yazdığınız isimlerle aynı şekilde örneğin Subzero karakter seçeneğiyse Subzero.png olacak şekilde resimleri bulunsun. Profil alanı ekle kısmında seçenekleri ayarladıktan sonra ekle diyin. Sonra veritabanınıza gidip smfgu_customfields tarzı bir tablo olması gerek onu bulun orda eklediğiniz alanın ismiyle alakalı bir şekilde cust_karakter gibi bir şey olması gerek onu bulun bi kenara alın. Daha sonra karakterlerin nerde görünmesini istiyorsanız oraya

<div class="karakter" style="background-image: url(resimlerinbulunduğu klasör uzantısı/'.$message['member']['options']['cust_karakter'].'.png);"> şeklindeki kodu kendinize göre ayarlayıp ekleyin. Bu resimlerin stilini de css'nize .karakter {stil kodları } şeklinde ekleyerek ayarlayabilirsiniz.

Yol gösterici:

ElcrosGraphic

Unnormeh

Merhaba,

Çekirdek ayarlarından gelişmiş profil alanlarını etkinleştir seçeneği mevcut ama butona tıklayıp sayfayı yenileyince otomatik kapanıyor.

Elcros

Butona tıklayıp sayfanın en aşağısında bulunan kaydete tıklayın.
ElcrosGraphic

Unnormeh

Bu konuda ilettiğim sorunda Elcros sayesinde çözdüldü :)