Yeni Bir Eğitim Sitesi Daha

Başlatan Sosyal Öğretmeni, 16 Eyl 2014, 19:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Sosyal Öğretmeni

Selam aleykum öncelikle....
Bu günlerde bir tane daha eğitim sitesi kurmayı düşünüyorum.... (Kesin değil)
Okulda bilgisayar derslerini bana verdiler. Ben de öğrencilerle bir site yapmayı düşünüyorum.
Öncelikle güzel bir isim olmalı.......
Ondan sonra harika bir tema ..........

Bunlardan sonra site İçeriği: Site yine eğitim öğretim sitesi olacak. Öğrencilerin her birine ayrı bölümler vereceğim. Bu bölümde öğrenciye yetkiler verip istediği gibi kullanmasını sağlayarak bilinçli internet kullanıcısı olmasını sağlayacağım (Nasip Oursa)
Diğer yandan genel eğitim öğretim bölümleri de olacak...

Site tutarsa öğrencilerden sonra siteyi ben devam ettireceğim. Ben genel bölümlerle ilgileneceğim...
Yok baktık tutmadı çok geri planda kaldı 1 yıl sonra siteyi bırakırız. Yada satarız....

Siz değerli kardşlerimden isteğim site ismi ve tema önermenizdir. Tema bölümlerinin linkini vermeyin smf ye ait çok fazla tema inceledim. Benim isteğim sizin önerinizdir.

Espri: Tarantula901 hocam öğrenci indirimi uygularsınız artık !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 16 Eyl 2014, 19:06
Selam aleykum öncelikle....
Bu günlerde bir tane daha eğitim sitesi kurmayı düşünüyorum.... (Kesin değil)
Okulda bilgisayar derslerini bana verdiler. Ben de öğrencilerle bir site yapmayı düşünüyorum.
Öncelikle güzel bir isim olmalı.......
Ondan sonra harika bir tema ..........

Bunlardan sonra site İçeriği: Site yine eğitim öğretim sitesi olacak. Öğrencilerin her birine ayrı bölümler vereceğim. Bu bölümde öğrenciye yetkiler verip istediği gibi kullanmasını sağlayarak bilinçli internet kullanıcısı olmasını sağlayacağım (Nasip Oursa)
Diğer yandan genel eğitim öğretim bölümleri de olacak...

Site tutarsa öğrencilerden sonra siteyi ben devam ettireceğim. Ben genel bölümlerle ilgileneceğim...
Yok baktık tutmadı çok geri planda kaldı 1 yıl sonra siteyi bırakırız. Yada satarız....

Siz değerli kardşlerimden isteğim site ismi ve tema önermenizdir. Tema bölümlerinin linkini vermeyin smf ye ait çok fazla tema inceledim. Benim isteğim sizin önerinizdir.

Espri: Tarantula901 hocam öğrenci indirimi uygularsınız artık !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sitenin size ve öğrencilerinize fayda olması dileğiyle.

şimdiden hayırlı olsun diyelim.

Elimizden geldiğince birşeyler yapmaya çalışırız tabiki.

Bu arada ilgili bölüme taşıdım :D
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

KeReM @

Hocam ben sizin yerinizde olsam şimdiye kadar açtığım eğitim forumlarını birleştirirdim. Şuan bile takibi zor gibi geliyor bana, mesela eğitim ile ilgili bir forumda kategoriler şeklinde din bilgisi, coğrafya, tarih derslerini tek bir yerde toplasanız. Sınıflarıda alt bölümler şeklinde yaparsınız. Tabi hocam eğitimci olan sizsiniz öğrencilerin neye ihtiyacı olduğunu siz daha iyi bilirsiiz.

tema konusundada aşağıdaki temayı biraz daha modifiye edip kullanabilirsiniz.

http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?lemma=2807

tarantula901

Alıntı yapılan: KeReM @ - 16 Eyl 2014, 21:27
Hocam ben sizin yerinizde olsam şimdiye kadar açtığım eğitim forumlarını birleştirirdim. Şuan bile takibi zor gibi geliyor bana, mesela eğitim ile ilgili bir forumda kategoriler şeklinde din bilgisi, coğrafya, tarih derslerini tek bir yerde toplasanız. Sınıflarıda alt bölümler şeklinde yaparsınız. Tabi hocam eğitimci olan sizsiniz öğrencilerin neye ihtiyacı olduğunu siz daha iyi bilirsiiz.

tema konusundada aşağıdaki temayı biraz daha modifiye edip kullanabilirsiniz.

http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?lemma=2807

Aynen bende bunu yazacaktımda vazgeçtim tek tek site açmak yerine birleştir diyecektım

ama söyle birşeyde var sadece tek kategorideki bir site diğer siteye göre tutma oranı daha yuksek :D bunuda unutmamak lazım
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

KeReM @

Üstadımın dediği gibi tek bir konuya odaklanmış sitelerin her zman bir fazla artısı vardır ama işletmek zor hocam. Sadece ve dolu bir forum her zaman üyeye daha çok hitap eder.

tarantula901

Alıntı yapılan: KeReM @ - 16 Eyl 2014, 21:57
Üstadımın dediği gibi tek bir konuya odaklanmış sitelerin her zman bir fazla artısı vardır ama işletmek zor hocam. Sadece ve dolu bir forum her zaman üyeye daha çok hitap eder.

Aynen öyle tabi tek site yönetmekle birden çok site yönetmek çok zor.

Birden çok site yerine tek site çatı altında toplamakta hit konusunda biraz zorluk çekilebiliyor ama güzel çalışmalar yapılırsa bununda üstesinden getirilebiliyor.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Tamam da diğer (Önceden) açtığım siteleri nasıl bir araya getireceğim ki?
Onların domaini farklı, Pratisyen doktor ile uzman doktor bir olur mu?
Pratisyen acilde her hastaya bakar ama basit ilaçlar yazar, uzman alanıyla ilgili hastalara bakar ama alanında isterse lider olur.

Ben sitede şunu gördüm, google ile iyi anlaşırsan, siteye günlük belirli miktarda veri yükler ve güncellersen o site iş yapıyor...

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 16 Eyl 2014, 22:23
Tamam da diğer (Önceden) açtığım siteleri nasıl bir araya getireceğim ki?
Onların domaini farklı, Pratisyen doktor ile uzman doktor bir olur mu?
Pratisyen acilde her hastaya bakar ama basit ilaçlar yazar, uzman alanıyla ilgili hastalara bakar ama alanında isterse lider olur.

Ben sitede şunu gördüm, google ile iyi anlaşırsan, siteye günlük belirli miktarda veri yükler ve güncellersen o site iş yapıyor...

şu andan sonra dediğin gibi birleştirmek söyle olur yeni bir domain alırsın bu domain eğitimle genel olur sonra bu siteye eğitimle ilgili konular açarsın.

şu konunada katılıyorum

Alıntı YapBen sitede şunu gördüm, google ile iyi anlaşırsan, siteye günlük belirli miktarda veri yükler ve güncellersen o site iş yapıyor...

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Sevgili kardeşlerim bu konuda ses seda kesildi. Lütfen bana yardım edin çok kararsızım.
Ne yapayım açayım mı? Yoksa eskilerde mi yetki vereyim. 
Rahatsızlık için özür ama görüş lütfen...

tarantula901

bence kafanızdaki düsünceyi uygulayin yonetmekte sıkıntı yasamayacaksaniz yeni bir site ilede bir sorun olmaz benimde 10 a yakin site var yonetmekte zorlaniyorum ama yinede devam ediyorum sizde oyle yapin

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Öğrenciler ısrarla site istiyorlar.
Ekibi kurduk. 10 Kişilk kadromuz hazır....
site doman i de tamam
sadece tema kaldı lütfen bu konuda çok hoş bir tema gösterin , teklif edin bana...
siteyi aktif edelim.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 18 Ekm 2014, 09:53
Öğrenciler ısrarla site istiyorlar.
Ekibi kurduk. 10 Kişilk kadromuz hazır....
site doman i de tamam
sadece tema kaldı lütfen bu konuda çok hoş bir tema gösterin , teklif edin bana...
siteyi aktif edelim.

öğrencileriniz istiyorsa açın ozaman.

tema konusunda sımplmachınes sıtesınden tema bolumunden bulabılırsınız bıldıgım guzel tema yok malesef

Ücretli Smf Destek İçin

KeReM @

Hocam siz siteyi açın tema bulunur elbet.