SMF 2.017 default temalarının başlıklarına boydan boya logo eklemek

Başlatan Sabit-Fikir, 03 Ağu 2020, 22:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sabit-Fikir

İlk defa SMF forumunu otomatik kurulumla kurabilmiş bir acemi olarak soruyorum, yardımcı olursanız sevinirim:

- Başlıkta yazdığım gibi bunu yapabilir miyim? mesela http://parkedefener.com/forum/index.php  gibi?

Ya da illa, başlığında boydan boya logo resmi olan  bir tema bulup oradaki logo resmini mi değiştirmem gerek?
Bu seçenekte sorun, SMF 2.017 sürümüne uygun olan çok az tema var.

- Bilgisayardan avatar resmi yüklemeye kalkınca HTTP 500 error hatası veriyor, tüm ayarlar default zaten.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sabit-Fikir - 03 Ağu 2020, 22:24İlk defa SMF forumunu otomatik kurulumla kurabilmiş bir acemi olarak soruyorum, yardımcı olursanız sevinirim:

- Başlıkta yazdığım gibi bunu yapabilir miyim? mesela http://parkedefener.com/forum/index.php  gibi?

Ya da illa, başlığında boydan boya logo resmi olan  bir tema bulup oradaki logo resmini mi değiştirmem gerek?
Bu seçenekte sorun, SMF 2.017 sürümüne uygun olan çok az tema var.

- Bilgisayardan avatar resmi yüklemeye kalkınca HTTP 500 error hatası veriyor, tüm ayarlar default zaten.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

500 hatası ftp dosya izinlerini attacment klasoru 777 yapamnıza rağmen hata alırsanız hosting tarafından sıkıntı vardır.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sabit-Fikir

Anlamadığım şekilde süre kurbanı olmuş cevabım:

- HTTP 500 ikincil sorun çünkü avatar paketlerinin otomatik yüklenmesinde sorun yok.

- Birincil Sorunum: SMF 2.017 son sürümündeki default temalarda  forumun başlığında boydan boya bir resmi logo olarak kullanamamak.

Bu mümkün değilse belirtiniz ki ben de ona göre ümidi keseyim.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sabit-Fikir - 04 Ağu 2020, 00:24Anlamadığım şekilde süre kurbanı olmuş cevabım:

- HTTP 500 ikincil sorun çünkü avatar paketlerinin otomatik yüklenmesinde sorun yok.

- Birincil Sorunum: SMF 2.017 son sürümündeki default temalarda  forumun başlığında boydan boya bir resmi logo olarak kullanamamak.

Bu mümkün değilse belirtiniz ki ben de ona göre ümidi keseyim.

Mümkün diye bir şey yok sadece mobil olduğum için yardımcı olabildiğim şeyler için yorum yazıyorum belki diğer konular için yardımcı olan arkadaşlar çıkar diye 2 . sorunuza cevap yazmadım.

siz bakabiliyorsanız alternatiflere bakın.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sabit-Fikir

Hocam kusura bakmayın, son mesajımdaki cevabım itici olmuş, sonradan fark ettim.  ::)

- Resim konusundaki önerinizi CPanel - Dosya yöneticisinde 644 iken 777 olarak değiştirdim ama olmadı. Sanırım Hosting'e yazmam gerekecek.
  İlginç olan, aynı alanda kişisel Wordpress sitem var ve onda bilgisayardan resim yüklemede sorun yok.

- Hocam şimdi dikkatimi çekti, bu mesajımda kullanıcı IP'si görünmüyor.  Ben de sitemde görünmemesini istiyorum.
  Admin panelinde kullanıcı ip'sinin görünmemesi ile ilgi seçenek göremedim.  Kolay çözümü var mı?

- Son olarak, 2.017 default temalarda sayfa başına boydan boya logo yerleştirebilmek benim boyumu aşar.
  Söylediğiniz gibi kendiliğinden böyle olan bir tema bulmam gerekecek, o zaman logo.png resmini kolayca değiştirebilirim sanıyorum.

İlginiz için tekrar teşekkür ederim.

tarantula901

Kullanıcı ipsi sadece adminlerde gözükür siz adminlerdede mi gözükmesüni istemiyorsunuz.

Logo olayında pc geçebilsem yardımcı olmaya çalışırım ama şu sıralar mobilim ya bekleyin yada işinizi görecek temayı arayıp bulabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sabit-Fikir

Yok Hocam, kullanıcı ip'sinin adminlerde görünmemesini değil sadece üyenin mesajında görünmemesini istiyorum Sizin sitede olduğu gibi.

Çünkü bu sistem çok eski ve üyelerin tepkisine yol açıyor ve SMF'nin 2.017 gibi son sürümünde bile bunun yer alması anlamsız günümüzde.
Bunu yönetici panelinden kapatamamak daha da anlamsız bence.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sabit-Fikir - 05 Ağu 2020, 23:57Yok Hocam, kullanıcı ip'sinin adminlerde görünmemesini değil sadece üyenin mesajında görünmemesini istiyorum Sizin sitede olduğu gibi.

Çünkü bu sistem çok eski ve üyelerin tepkisine yol açıyor ve SMF'nin 2.017 gibi son sürümünde bile bunun yer alması anlamsız günümüzde.
Bunu yönetici panelinden kapatamamak daha da anlamsız bence.

smf 2.0 ve 2.1 serisinde uyenin ipsi admin dışında kimsede gözükmüyor.

Ücretli Smf Destek İçin

Sabit-Fikir

Alıntı yapılan: tarantula901 - 06 Ağu 2020, 02:39smf 2.0 ve 2.1 serisinde uyenin ipsi admin dışında kimsede gözükmüyor.

Bende gözüküyor hocam. Aşağıdaki resimde sitemde girmiş olduğum benim hesabım ve ip numaram alt sağda gözüküyor:

(Not: Yüklediğim resim görünmüyor)

tarantula901

Alıntı yapılan: Sabit-Fikir - 06 Ağu 2020, 17:43Bende gözüküyor hocam. Aşağıdaki resimde sitemde girmiş olduğum benim hesabım ve ip numaram alt sağda gözüküyor:

(Not: Yüklediğim resim görünmüyor)

Admin dışında kimsede gözükmez, siz admin olarak mı kontrol ettiğinizde gözüküyor yoksa normal uye olarak bakmanıza rağmen mi gözüküyor resmi farklı bir siteye yükle yada eke ekleyebilirsin

Ücretli Smf Destek İçin

Sabit-Fikir

Kusura bakmayın hocam, cevap vermekte geciktim çünkü forumu göçertmiştim. :)
ABD'li hosting firmamın destek elemanı tam 1 saat uğraşıp düzeltemeyince dün forumu silip yeniden yükledim.
Deneme safhasında olduğum için yedek almamıştım ama bir kayıp olmadı sayılır.

Aşağıdaki resimde üye olarak kendi hesabım ve ip no görünüyor:  (2.0.17 sürüm üstelik)

tarantula901

Alıntı yapılan: Sabit-Fikir - 14 Ağu 2020, 11:59Kusura bakmayın hocam, cevap vermekte geciktim çünkü forumu göçertmiştim. :)
ABD'li hosting firmamın destek elemanı tam 1 saat uğraşıp düzeltemeyince dün forumu silip yeniden yükledim.
Deneme safhasında olduğum için yedek almamıştım ama bir kayıp olmadı sayılır.

Aşağıdaki resimde üye olarak kendi hesabım ve ip no görünüyor:  (2.0.17 sürüm üstelik)

bir deneme hesabı oluşturup aynı yetkiyi verip bana bilgilerini pmden atarmısınız kontrol edeyim.
Display.template.php eke eklemeyi unutmayın.

Ücretli Smf Destek İçin

Sabit-Fikir

Hocam ilginize gerçekten teşekkür ederim, adınıza geçici hesap oluşturmak ve istediğiniz dosyayı vermek sorun değil gerçekten.

Ancak, SMF 2.0.17 sürümünü komple silip yerine tekrar sıfırdan kurulum yaptıktan sonra tüm fonksiyonları çalışırken:

Sadece ve sadece Bastion_v1.0.6 temayı dün Forum Yönetiminden yükleyip beğenmediğimde hemen aynı yöntemle silmeme rağmen:

Bu gün, youtube linklerinin otomatik olarak videoya çevrilmediğini gördüm.

Artık pes etmek üzereyim SMF için çünkü bu konularda bilgili olmamama rağmen, yine otomatik kurulumla 8 yıl önce  PHP-Fusion forum kurmuş ve bu gibi sorunlarla hiç karşılaşmamış idim.

O forum aktif olmasa da halen sorunsuzca yayında.

Kusuruma bakmayın hocam, kaç gündür sorunumla ilgilendiniz ve size  teşekkür ediyorum.

Ancak, SMF forumu güvenlik açısından tercih ederken, yapısının bu kadar nazik olacağını düşünemedim.

Cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim  :)

tarantula901

Smf. Kolay bir sistem isleyisini anlamak lazim, smf default kullanimda sorun cikmaz ancak kuracaginiz yeni modlarin uyumsuzluguyla alakali sorunlar yaşanabiliyor.

Bazı modlar tema dosyalarına işleniyor oyuzden tema kalkınca o mod işlevsiz oluyor ondan dolayı böyle bir sorun yaşamış olabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin