Nostaji tema renkleri

Başlatan celalyagmur, 15 Şub 2020, 13:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

celalyagmur

Hocam merhabalar.Öncelikle bana inanınki bizzat çok uğraştım deneme yanılma yoluyla en az 3 saat uğraştım index.css dosyasıyla fakat istediğimi yapamadım..Bu yüzden sizden yardım taleb ediyorum.Benim bu Nostaji tema çok hosuma gitti,onu portalda kullanmak istiyorum fakat ekteki resimlerdede işaretlediğim gibi oraları beyaz yapmak istiyorum,yani hem konu içi beyaz,hem ana sayfa zemini beyaz,hemde o aradaki blokları ve üstteki blokları beyaz yapmak istiyorum...Yani kısacası linkler başlıklar katagori isimleri yazılar filan hepsi siyah olacak,ama tema komple beyaz olacak herhali ile çünki sadeliği seviyorum ve portal içinde forum içinde güzel olur diyorum,bana bu konuda yol gösterirseniz sevinirim,şimdiden tşk...
Cahillik ne güzel birşey.! Herşeyi bildiğini zannediyorsun...

tarantula901

Göstermiş olduğunuz tema hangi tema olduğunu bilmediğimden bilsemde birşey değişmiyecek ancak şuanda sitenizde bulunan tema göre sadece  şu kısım için kod ekleyebildim.

div.cat_bar {
    background: rgb(35,35,53);
    background: -moz-linear-gradient(top, rgba(35,35,53,1) 0%, rgba(15,14,20,1) 100%);
    background: -webkit-linear-gradient(top, rgba(35,35,53,1) 0%,rgba(15,14,20,1) 100%);
    background: linear-gradient(to bottom, rgba(35,35,53,1) 0%,rgba(15,14,20,1) 100%);
    padding: 10px 3px 10px 9px;
    height: 50px;
    overflow: hidden;
    margin-bottom: 0;
    border-radius: 5px;
}

bu kodu cssde aratıp

background: yazan kısımlardaki renk kodlarını değiştirmeniz yeterli diğer renkler için sitenizde o temanın aktif olması gerekli
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Hocam şuan aktif ama sadece forum kısmında aktif etmişim...Portala eğerki bu dediğim renklendirmeleri başarabilirsem portal ana sayfasında kullanacağım.Bu temayı burda indirdim,NOSTAJİ tema ismi altında...index.css de okadar çok background yazan satır varki bu yazdıklarınız hangi satırlarındır acaba,ben yinede deneme yanılmayla bakayım bir..Bu arada ben rastgele deneyerek konu içini beyaz yaptım,ama ana sayfa ile blokların yerini birtürlü bulamadım,sizin şu kodlarıda bir deneyeyim,bu arada hocam tema forumda aktif portalda değil,zamanınız olursa bir zahmet bakıverin...

celalyagmur

Baktım hocam o dediğiniz yerlere bişey değişmedi.!

tarantula901

Bu kod sadece kategori arka planı değişir, değişikliği gizli sekmeden yada tarayıcı geçmişini silerek bakın.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Tmm tekrar bakayım hocam.

tarantula901

Değişmiş siyah kod koymuşsun ancak kenar kısmı değişmiş şimdi o kısım dursun şu kodu kullan

h4.catbg, h4.catbg2, h3.catbg, h3.catbg2, .table_list tbody.header td.catbg {
    background: #8FA1B5;
    padding-right: 9px;
}

renk kodu kısmını istediğin renk koduyla değiştir.

kodu şu şekilde aratarak bul

h4.catbg, h4.catbg2, h3.catbg, h3.catbg2, .table_list tbody.header td.catbg

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

celalyagmur

Tmm'dır büyük bir kısmı oldu hocam.Ekteki resimde bakın iki yer mavi kalmış orayıda bulabilirsem tmm'dır inşallah..Yanlız katagori isimleri beyazdı önceden,şimdi alt taban beyaz olunca gözükmüyorlar,katagori isimlerini nasıl siyah yapabilirim,admin panelden oluyormu acaba.?

tarantula901

Arama kısmın olduğu yer için

#toolbar {
    height: 48px;
    background: #D0DCEA;
}

ara renk kodunu değiştir.

logonun olduğu kısımdaki kod ise şu

#top_section {
    min-height: 30px;
    overflow: hidden;
    margin-bottom: 0px;
}

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Tşk hocam yapıp size haber veririm...Katagori ismi renginide adminden bulamadım,bide bu çıktı şimdi.!

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 15 Şub 2020, 23:07Tşk hocam yapıp size haber veririm...Katagori ismi renginide adminden bulamadım,bide bu çıktı şimdi.!

Anlayamadım kodları siz admin panelden mi kontrol edip değiştiriyorsunuz.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Şöyleki,admin panelden tema düzenle bölümünden,o temanın düzenleme yapacağım dosyasını açıp düzenleyip kaydediyorum...Cp de biraz zor oluyor bu bana daha hızlı ve basit geliyor hocam...Bu arada diğer kodu buldumda bunu 4 sefer taradım index.css yi bulamadım...

#toolbar {
    height: 48px;
}

Acaba benim css de olmayabilirmi bu kod.?

celalyagmur

Tmm,dır hocam o koduda buldum çok şükür...Şimdi sadece katagori ismlerini siyah yapmak kaldı o konudada yardımcı olursanız sevinirim...Hakkınızı helal edin sizi yordum bu gece...

tarantula901

.table_list tbody.content td.info a.subject {
    font-weight: bold;
    font-size: 110%;
    color: #000000;
}

kodu şu

Ücretli Smf Destek İçin