Forum ismini başka bir sql veritabanına yazdırma

Başlatan cambaz1047, 27 Şub 2021, 20:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cambaz1047

Merhaba. Daha önce sorduğum bir kaç sorudan hatırlayacağınız üzere bir oyun için smf forum teması düzenlemeye çalışıyorum. Tarantula'ya buradan çok teşekkürler çünkü onun sayesinde hem çalışmamda büyük ilerlemeler yakaladım hem de hata yapsamda devam etmem gerektiğinin farkına vardım. Ailemin tabiri ile "Onlar yapabiliyor sen niye yapamayasın." Lafı fazla uzatmayayım. Sql veri tabanından foruma veri çekebiliyorum. veriyi çektiğim Sql veritabanında bulunan forumnick kısmı ile smf forum nicki uyuşuyorsa veriler çekiliyor. Bunun için x kullanıcı oyuna kayıt olduğunda benim veritabanıma bilgileri düşüyor. Ben tabloda forumnick kısmına kişinin forum adını girdiğimde otomatik olarak bilgiler çekiliyor. Şimdi bunu otomatikleştirmek istiyorum. Bunun için bir giriş sistemi hazırladım. Kişi karakter adını ve şifresini girdiğinde bende bulunan sql veritabanına forum ismi otomatik yazılsın istiyorum.  Bunun için bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. php 5.4 sürümünü kullanıyorum.

<?php 

include("baglan.php");

ob_start();

session_start();

$kadi $_POST['kadi'];

$sifre $_POST['sifre'];

$sifre md5($sifre);

$sql_check mysql_query("select * from oyuncular where Isim='".$kadi."' and Sifre='".$sifre."' ") or die(mysql_error());

if(
mysql_num_rows($sql_check))  {

$_SESSION["login"] = "true";

$_SESSION["Isim"] = $kadi;

$_SESSION["Sifre"] = $sifre;

$forumnicki = ['member'];

$nickkayit mysql_query("UPDATE oyuncular SET forumnick='".$forumnicki."', WHERE '".$kadi."' ");

header("Location:index.php");

}

else {

if(
$kadi=="" or $sifre=="") {

echo 
"<center>Lutfen kullanici adi ya da sifreyi bos birakmayiniz..! <a href=javascript:history.back(-1)>Geri Don</a></center>";

}

else {

echo 
"<center>Kullanici Adi/Sifre Yanlis.<br><a href=javascript:history.back(-1)>Geri Don</a></center>";

}

}

ob_end_flush();

?>

Bu resimde görülen yere giriş yapıldığında şifre doğru ise ya da karakter adı doğru ise sistem çalışıyor ve sonraki sayfaya aktarıyor.  Bu kodların içerisine bir şekilde eklemem gerekli. Kişi benim sql veritabanımda bulunan kullanıcı adını ve şifresini doğru girerse forum nicki 'oyuncular' tablosundaki 'forumnick' kısmına kayıt olmalı. Bunu bir türlü başaramıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

tarantula901

Tam olarak sorunuzu anlamaya çalıştım ama farklı yerden bakmışsınız.

Şimdi resimdeki giriş ekranında oyuncu kullanıcı adı ve şifre doğru ise oyuncu bilgileri çekiliyor diyorsusunuz bu doğru sanırıö.

Bunları yaparken forum üyemisiniz üye iken mi bunlar yapılıyor yoksa
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

cambaz1047

Evet bu ekran index.template içinde ve eğer foruma giriş yaparsanız geliyor. Yani üye olmayanlar göremiyor. Ve bu sistem çalışıyor. Yani şu şekilde söyleyeyim. Bana ait veritabanındaki kullanıcı adı ve md5 şifreyi girdiğimde yanlış girersem hata ekranını doğru girersem beni yönlendireceği yeri görebiliyorum. Yani bu sistemde bir aksaklık yok. Fakat yönlendirirken yani headerlı kısmın üstüne eklemem gerekli sanırım o kısmı düzenleyeceğim ama takıldım.

$forumnicki = ['member'];

$nickkayit = mysql_query("UPDATE oyuncular SET forumnick='".$forumnicki."', WHERE '".$kadi."' ");

Burada forumnicki kısmına kişinin forum adını oturtmam lazım. update akışı doğru sanırım ama sıkıntı forumnicki kısmında sanırım.

Veritabanını söyle özetleyeyim mysql üzerinde uzmanlığınız var mı bilmiyorum yanlış anlamayın beni. oyuncular isimli tablomuz var tablonun içinde sütünlardan birisinin adı forumnick . forumdaki kişinin forum adını buraya yazdırmaya çalışıyorum kısaca.

cambaz1047

Sorunu çözdüm. $profile['realName'] bağlantısı ile bağladım. Teşekkür ederim. Son sayfa kodlarını atayım ihtiyacı olan olursa faydalanabilir.

<?php
function template_main()
{

include(
"baglan.php");

ob_start();

session_start();

$kadi $_POST['kadi'];

$sifre $_POST['sifre'];

$sifre md5($sifre);

$sql_check mysql_query("select * from oyuncular where Isim='".$kadi."' and Sifre='".$sifre."' ") or die(mysql_error());

if(
mysql_num_rows($sql_check))  {

$_SESSION["login"] = "true";

$_SESSION["Isim"] = $kadi;

$_SESSION["Sifre"] = $sifre;

$forumnicki $profile['realName'];

// $kullanici_kaydet = mysql_query("INSERT INTO uyeler (forumnick) VALUES ('$forumnicki')"); //Kullanıcıyı veritabanına kaydedicek mysql kodu

//$sorgu = mysql_query("UPDATE oyuncular SET forumnick='".$forumnicki."', WHERE '".$kadi."' ");
$sorgu mysql_query("UPDATE oyuncular SET forumnick='VivaRoleplay' WHERE Isim='".$kadi."' ");

header("Location:index.php");

}

else {

if(
$kadi=="" or $sifre=="") {

echo 
"<center>Lutfen kullanici adi ya da sifreyi bos birakmayiniz..! <a href=javascript:history.back(-1)>Geri Don</a></center>";

}

else {

echo 
"<center>Kullanici Adi/Sifre Yanlis.<br><a href=javascript:history.back(-1)>Geri Don</a></center>";

}

}

ob_end_flush();

}
?>