Satlık internet sitesi

Başlatan uyanangenclik, 28 Mayıs 2017, 17:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

tarantula901

Alıntı yapılan: muratbora - 06 Şub 2018, 00:44Merhaba

Sitenizde anlık / an itibari ile 8000 ziyaretçi var, nasıl 5 tl para kazanır günlük? Bu imkansız...

Site değeri hesaplayan https://www.worthofweb.com/ bu site ;

Sizin sitenin günlük 40 USD getirisi olduğunu söylüyor, 12.000 USD değer biçmiş genel olarak

Doğrumu 40 USD yani 130-150 tl arası kazandırıyor mu adsense?

Belirtmiş olduğunuz sitelere güvenmeyin tam olarak düzgün bilgi vermiyor.

Adsensede tık başına ödeme alabiliyorsunuz onu geçtim Türkiyede tık başı adsense ödemeleri düşük onuda geçtim sitenizin içeriğine bağlı olarak kazanç değişiyor.

Herşeyden önce reklam yerleşimi çok önemli. Benim hesaplarıma göre sitesinin içeriğine göre 5k bir site günde 10 ile 20tl kazanç sağlar sağlam reklam yerleşimi ve içerikle birlikte bu 30  35tlye kadar çıkabilir. bu bir öngörüdür sadece tecrübelerime göre yazdım.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Evet biliyorum tık başına ödeme yapıyorda, anlık 8000 ziyaretçi var sitede, bu demektir ki sitenin günlük ziyaretçi sayısı ortalama 100.000 lerde vardır. Belkide fazladır...Ortalama 4, 5 sayfa görüntülese herkes 400.000 sayfa görüntüsü eder,

Yani bence o site değerlemesi yapan site aslında aşağı yukarı doğru bilgi sunuyor.

Yani 130-150 tl kazandığını varsayıyorum sitenin, bakalım sitenin sahibi ne diyecek? Gerçek bilgiler onda.

tarantula901

Yanlışınız var orada 1440 dakika yazıyor yani 24 saat içerisindeki ziyaretçi sayısı o.

Ben siteyi hemen analiz ederim tecrübe konuşuyor adsense konusunda benden daha iyi kimse bilemez diyebiliyorum :D

şu sıralar adsense ile ilgili sıkıntılarıda katarsanız sitesindeki içeriğe göre günlük 20 ile 30 tl arasında kazanır daha fazlasını kazanamaz çünkü sitede kalmas süresi düşük olunca kazançda düşük olur.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Doğrudur, siz daha hatta en tecrübelisiniz doğrudur günlük 8000 ziyaretçi ortalama 3 sayfa görüntülese, 24.000 görüntüleme yapar,

1000 gösterim başına 0,70 cent - 1 tl arası değişirse evet 24-30 tl kazanır maksimum...

O zaman bu rakamlar sitenin hosting domain masrafını ancak karşılar, bu işler boş işler o zaman diyebilirmiyiz?

O zaman günlük 30.000 altı ziyaretçisi olan forumlar bir işe yaramıyor, artı bu forum ve ilan işini artık FACEBOOK bitirecek gibi...

Artık insanlar facebook gruplarında ilan veriyor veya bilgi soruyor arıyor, forumlara kayıt olan yazan çizen yok eskisi gibi...

- Adsense sıkıntıdan bahsetmişsiniz, nedir sıkıntı açarmısınız? ( İsterseniz ayrı bir başlık altında bilgi olarak açarsanız iyi olur )

tarantula901

Hesaplamanız yanlış. o hitlere göre güzel para kazanılabilir forum siteleri yada bilgi siteleri bitmez eğer google yada facebook bu bilgileri düzgün şekilde kendi kendi sunucularında barındırırsa o zaman biter bu forum ve diğer siteler.

Ücretli Smf Destek İçin

uyanangenclik

Alıntı yapılan: tarantula901 - 06 Şub 2018, 00:50....

Herşeyden önce reklam yerleşimi çok önemli. Benim hesaplarıma göre sitesinin içeriğine göre 5k bir site günde 10 ile 20tl kazanç sağlar sağlam reklam yerleşimi ve içerikle birlikte bu 30  35tlye kadar çıkabilir. bu bir öngörüdür sadece tecrübelerime göre yazdım.

Size katılıyorum tarantula aynen öyle.

Ben bir  230 tl aldım. Ayın 22.sinde hesabımada yattı.
Günlük getirsi bile değişiyor.
Hafta sonu olması yada okulların açık yada kapalı olmasına göre.
Reklam yerleşimi dediğiniz gibi hepsinden önemli.
Bir Damlasıyım Okyanusun... Ama Okyanusum. Uyanan Gençlik

turizmtasimacilik

uyanangenclik@  230 TL aylık getirimi?  O zaman bu işi bırakmak lazım, 6000 Türkiye sıralamasında www.uyanangenclik.com ,

O zaman ben hiç başlamayayım.

turizmtasimacilik

uyanangenclik@ Bugün 6000 ziyaretçin var, anlık şu an bile 2015 kişi online, bu sitede 230 tl kazandırıyor ise, bu işi bırakmalı.

Bide hocan reklam yerleşimi sizde baya hatalı gibi, nedeni bir en tepeye koymuşsunuz, birde en alta,
Konu başlıklarının altına koyun bence en tepedeki reklamı, çoğu kişi görmüyor bile o reklamı...

tarantula901

Alıntı yapılan: muratbora - 19 Şub 2018, 21:52uyanangenclik@ Bugün 6000 ziyaretçin var, anlık şu an bile 2015 kişi online, bu sitede 230 tl kazandırıyor ise, bu işi bırakmalı.

Bide hocan reklam yerleşimi sizde baya hatalı gibi, nedeni bir en tepeye koymuşsunuz, birde en alta,
Konu başlıklarının altına koyun bence en tepedeki reklamı, çoğu kişi görmüyor bile o reklamı...

sitesindeki ziyaretçi anlık değil 24 saat içinde giren ziyaretçi sayısı orada yazan 6000 olduğuna bakmayın ortalama 4000 6000 arası değişiyordur.

Sitedeki içeriğe baktınız mı bakmadınız bir ziyaretçi siteye girdiğinde o sitede geçirme süresine kadar etki yapıyor kazançın yüksek olması.

sitesindeki içerik çok önemli ve tbm oranı düşük ise isterse 100bin hiti olsun çok düşük kazanır.

Siz siteyi ilk başta para kazanmak için açıyorsanız o siteden hayır beklemeyin çünkü az içerik kalitesiz içerik ile çok kazanacağınızı düşündüğünden dolayı istediğiniz kazancı kazanamazsınız.

eğer bu siteyi gerçekten faydalı olsun diye açarsanız ozaman ister istemez kaliteli içerikler oluşturup reklam koyulmasi ile çok güzel kazançlar sağlarsınız.

Eğer gerçekten para kazanmak istiyorsanız ingilizce bir site yapın ing kazançları şuanki sitesinden 4 de 1 hiti olsa şuan kazandığının 5 10 katı kazanabilir.

Reklam yerleşimini adsense hseabından reklam görünürlük oranlarını inceleyerek yaparsa güzel olur bu  reklam yerleşimleri sürekli denemeler testler yaparak en iyi kazanca ulaşmasını sağlar.

muratbora siz dediniz ya  bu kadar kazanıyorsanız ben kapaatayım sizin içeriğiniz ile çok birşey bekliyorsanız bence hiç uğraşmayın derim.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Yok abi ben ne bekliyeceğim, bilmem ne kadar hiti olan siteler bir şey kazanmıyorsa, ben hiç bir şey kazanamam.
Domain hosting parasını çıkarsın diyeceğim , oda olmayacak gibi bu gidişle...

tarantula901

Alıntı yapılan: muratbora - 20 Şub 2018, 13:09Yok abi ben ne bekliyeceğim, bilmem ne kadar hiti olan siteler bir şey kazanmıyorsa, ben hiç bir şey kazanamam.
Domain hosting parasını çıkarsın diyeceğim , oda olmayacak gibi bu gidişle...

emek verirseniz masraflarını çıkarır.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Aslında amacım masrafını çıkartmak değil, hani gidip elin işinde 1600 tl'ye asgari ücretle çalışacağıma, aynı parayı bu işlerden kazanabileceğimi bilsem hiç elin işiyle uğraşmayacağım... ama sadece masraf çıkartmak için yapılan iş boş iş, zaman tüketmekten başka bir şey değil...

* İngilizce site yorumunuza katılıyorum,
zamanın birinde su parkları konusunda 1 site yapmıştım, hem İngilizce hem Türkçe, aynı tıklama sayısına İngilizce site 3 kat daha fazla kazanmış...

İşte İngilizce'yi Türkçe gibi iyi yazmak lazım içerik üretmek için, İngilizce biliyoruz ama bir Amerikalı İngiliz gibi İngilizce oturup metin yazmak içerik üretmek zor...Ancak sağdan sondan toplama olur, oda hiç yapma daha iyi...

tarantula901

Alıntı yapılan: muratbora - 20 Şub 2018, 18:08Aslında amacım masrafını çıkartmak değil, hani gidip elin işinde 1600 tl'ye asgari ücretle çalışacağıma, aynı parayı bu işlerden kazanabileceğimi bilsem hiç elin işiyle uğraşmayacağım... ama sadece masraf çıkartmak için yapılan iş boş iş, zaman tüketmekten başka bir şey değil...

* İngilizce site yorumunuza katılıyorum,
zamanın birinde su parkları konusunda 1 site yapmıştım, hem İngilizce hem Türkçe, aynı tıklama sayısına İngilizce site 3 kat daha fazla kazanmış...

İşte İngilizce'yi Türkçe gibi iyi yazmak lazım içerik üretmek için, İngilizce biliyoruz ama bir Amerikalı İngiliz gibi İngilizce oturup metin yazmak içerik üretmek zor...Ancak sağdan sondan toplama olur, oda hiç yapma daha iyi...

Sağlam bir proje yapmadan bu işte para kazanmak riskli sağlam proje olmalıki reklam ile ilgili sıkıntınız olmaması lazım.

Ben kışları bu işten gelir sağlıyorum asgari ücret ve ssk ödemeleri birlikte tabi ayrıyetten bir işinizde olmalı eğer sağlam bir projeniz yoksa sadece bu işten para kazanmayı düşünmeyin.

Ücretli Smf Destek İçin

uyanangenclik

Alıntı yapılan: muratbora - 19 Şub 2018, 21:52uyanangenclik@ Bugün 6000 ziyaretçin var, anlık şu an bile 2015 kişi online, bu sitede 230 tl kazandırıyor ise, bu işi bırakmalı.

Evet kardeşim 1 aylık 200 ile 300 arası geliyor getirisi bu.
bu siteyi 2008 yılından beri işletiyorum. Bir kaç ay öncesine kadar siteye hiç bir reklam almadım. Maddi bir beklenti içirisinnde de olmadım.
Siteyle ilgilemez olunca satmayı düşündüm.
Herkes adsende gelirini soruyordu.
Adsense politikası için siteden bir çok link sildim.
Önceleri adsensenin para ödeyeceğini pek ummuyordum.
Adamlar ciddi ciddi ödeme yapıyor.
Bu işte iyi paralar dönüyor belli ki.

Adsensede yeni olduğum için önerinizi dikkate alarak
en üstteki reklamı kaldırdım.
Yerin çok önemli olduğunu biliyorum.
Bende en iyi yeri bulma uğraşındayım.

Önerileriniz için teşekkür ederim. ;)
Bir Damlasıyım Okyanusun... Ama Okyanusum. Uyanan Gençlik

tarantula901

Alıntı yapılan: uyanangenclik - 23 Şub 2018, 10:12Evet kardeşim 1 aylık 200 ile 300 arası geliyor getirisi bu.
bu siteyi 2008 yılından beri işletiyorum. Bir kaç ay öncesine kadar siteye hiç bir reklam almadım. Maddi bir beklenti içirisinnde de olmadım.
Siteyle ilgilemez olunca satmayı düşündüm.
Herkes adsende gelirini soruyordu.
Adsense politikası için siteden bir çok link sildim.
Önceleri adsensenin para ödeyeceğini pek ummuyordum.
Adamlar ciddi ciddi ödeme yapıyor.
Bu işte iyi paralar dönüyor belli ki.

Adsensede yeni olduğum için önerinizi dikkate alarak
en üstteki reklamı kaldırdım.
Yerin çok önemli olduğunu biliyorum.
Bende en iyi yeri bulma uğraşındayım.

Önerileriniz için teşekkür ederim. ;)

google otomtik reklam olayını çıkardı onu kullanın reklamları ekliyorsun google ilgili yerlere reklam çıkarıyor.

Ücretli Smf Destek İçin