phpmyadmin - PHP sürümü

Başlatan fabak, 24 Ksm 2019, 16:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fabak

uzun süredir sitemdeki yavaş açılmalarla uğraşıyorum. hatta 10 gün önce sunucu paketimi de yükselttim. ama pek değişen olmadı. şöyle bir şey farkettim. veri tabanı yedeğini en az ayda bir alırım ve iki yıllık phpmyaminden aldığım .sql yedeğini saklarım. Yaptığım .sql yedek incelemelerinde şöyle bir şey buldum..
Örneğin 16 Kasım yedeğini wordpad'de açınca
-- phpMyAdmin SQL Dump
-- version 4.9.0.1
-- https://www.phpmyadmin.net/
-- Anamakine: localhost:3306
-- Üretim Zamanı: 16 Kas 2019, 09:19:14
-- Sunucu sürümü: 5.6.46
-- PHP Sürümü: 7.3.5
.sql yedeğinin baş kısmında bunlar yazıyor. Burada ((-- PHP Sürümü: 7.3.5)) kısmına dikkat edelim. geçtiğimiz 21 eylülden önceki yedeklerde bu kısım ((-- PHP Sürümü: 5.6.30)) ... phpMyadmin sürümü nasıl olmuşsa 7.3.5'e çıkmış.. Oysa iki yıldır aldığım bütün yedeklerde 5.6.30 yazıyor.
Çalıştığım firmaya durumu ilettim bana şu cevabı verdiler.
__Siteniz PHP 5.6 olarak çalışmaktadır fakat Plesk'in kendisi ve bağlı olarak PHPmyadmin 7.3.5 olarak çalışıyor görünüyor. Plesk update sistemi ile kendi temel çalışma işelvlerini güncellemeketedir. Panel içinde temel PHP versiyonunu değiştirme işlevi sunmamakadır.__
Bana bu durumun pek sorun yaratacağını sanmadıklarını söylediler.
Sizin görüşünüz nedir? Sitenin yavaş ve kasılmalarla çalışmasının sebebi bu olabilir mi?

tarantula901

Phpmyadmin sürüm değişikliği hosting tarafından olduğu için o konuda konusunda bilgi alabilirsiniz. Plesk kullandığınız için otomatik olarak php sürümünü güncellemiş olabilir.

Sitenizde admin paneldeki bakımların hepsini yaptınız mı?

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

fabak

Alıntı yapılan: tarantula901 - 24 Ksm 2019, 17:22Phpmyadmin sürüm değişikliği hosting tarafından olduğu için o konuda konusunda bilgi alabilirsiniz. Plesk kullandığınız için otomatik olarak php sürümünü güncellemiş olabilir.

Sitenizde admin paneldeki bakımların hepsini yaptınız mı?

zaten hosting firmasından bilgi aldım ve hosting firmasının cevabı da konu içinde var. dedikleriniz benim yazdıklarımın aynısı.

tarantula901

Alıntı yapılan: fabak - 24 Ksm 2019, 18:19zaten hosting firmasından bilgi aldım ve hosting firmasının cevabı da konu içinde var. dedikleriniz benim yazdıklarımın aynısı.

Admin paneldeki bakım kısmından bakım yaptınız mı.

Plesk panelde cpu ram vs de bir yüklenme gözüküyor mu
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

fabak

Alıntı yapılan: tarantula901 - 24 Ksm 2019, 22:25Admin paneldeki bakım kısmından bakım yaptınız mı.

Plesk panelde cpu ram vs de bir yüklenme gözüküyor mu

hocam skype var mı? ücretli yardım da olabilir..

tekyürek

Plesk panelde PHP version seçilebiliyor. PHP 7.1 versionu kullanın 7.3 ile uyumlu olmaz. RC 3 de uyumlu olur