warnin alarmı

Başlatan esudur, 24 Mayıs 2021, 13:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

esudur

slm sitem https://diyabetrehberim.com/ için fillezilla dan  .htaccess dosyasına bazı komutlar yüklemek istedim fakat smf. uyumlu değilmiş sonrasında sitem açmadı ve aşşapıda gösterilen uyarıları aldım

Notice: Undefined variable: boarddir in /var/www/vhosts/diyabetrehberim.com/httpdocs/index.php on line 47

Notice: Undefined variable: sourcedir in /var/www/vhosts/diyabetrehberim.com/httpdocs/index.php on line 51

Warning: require_once(/QueryString.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/vhosts/diyabetrehberim.com/httpdocs/index.php on line 51

Fatal error: require_once(): Failed opening required '/QueryString.php' (include_path='.:/opt/plesk/php/7.0/share/pear') in /var/www/vhosts/diyabetrehberim.com/httpdocs/index.php on line 51

bu uyarılardan sonra yedeklediğim .htaccess tdosyasını tekrar yükledim ve uyarıdaki index.php dosyasınında yedeğini yüklediğim halde sorunum çözülmedi.

Yardımcı ola bilirmisiniz iki dosyayıda buraya atayım

tarantula901

Hosting php sürümü ve smf sürümü kaç

ftpdeki htacces dosyasını tamamen silin bakalım aynı sorun devam edecek mi yedek almayı unutma
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

esudur

Alıntı yapılan: tarantula901 - 24 Mayıs 2021, 13:58Hosting php sürümü ve smf sürümü kaç

ftpdeki htacces dosyasını tamamen silin bakalım aynı sorun devam edecek mi yedek almayı unutma

smf sürümü 2.0.17 enson güncellemiştim bu sürümde hata alıncada php mi 7.0.33 e getirdim hala öyle bu arada  htacces  dosyasını kaldırıp denedim değişen bir şey yok  htacces  dosyasının içeriğini bura ya aktarim

# PRETTYURLS MOD BEGINS
# Pretty URLs mod
# http://code.google.com/p/prettyurls/
# .htaccess file generated automatically on: January 26, 2018, 0:24

RewriteEngine on
RewriteBase /

# Rules for: boards
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/?$ ./index.php?pretty;board=$1.0 [L,QSA]
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([0-9]*)/?$ ./index.php?pretty;board=$1.$2 [L,QSA]

# Rules for: topics
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/?$ ./index.php?pretty;board=$1;topic=$2.0 [L,QSA]
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([0-9]*|msg[0-9]*|new)/?$ ./index.php?pretty;board=$1;topic=$2.$3 [L,QSA]

# PRETTYURLS MOD ENDS

tarantula901

Hosting php 7.0 üstü ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin.

Ftp yedeğüni sağlam yedekledikten sonra smf 2.0.17 dosyalarıno ftp atın bu sorun hala devam edecek mi kontrol edin
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

esudur

Alıntı yapılan: tarantula901 - 26 Mayıs 2021, 22:08Hosting php 7.0 üstü ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin.

Ftp yedeğüni sağlam yedekledikten sonra smf 2.0.17 dosyalarıno ftp atın bu sorun hala devam edecek mi kontrol edin

İlk söylediğiniz tamam ama ikinci söylediğinizi tam anlayamadım '' smf 2.0.17 dosyalarıno ftp atın'' bu dosya elimde yok ve ftp de nereye atmalıyım teşekkürler

esudur

host sunucum İHS onlara sordum yanıtları şu oldu...

Notice ismiyle alınan uyarılarda sayfada tanımlanmadan kullanılan ya da sorgulanan değişkenleri belirtmektededir, warning ismiyle aldığınız uyarılarda ise require_once komutu ile sayfanıza çağırdığınız dosyanın FTP alanınızda olmadığı bilisi yer almaktadır. Bu konuda web tasarım ya da yazılımcınızdan bilgi alabilirsiniz.

Ne anlama geldikleri konusunda yardımcı olabilirmisiniz 2 haftayı geçti siteme erişim yok hala yapamadım bir türlü

tarantula901

Mobilim şuan index.phpde 47 ve 51 satırda olan kodu paylaşırmısın.

Ücretli Smf Destek İçin

esudur

Alıntı yapılan: tarantula901 - 10 Haz 2021, 02:01Mobilim şuan index.phpde 47 ve 51 satırda olan kodu paylaşırmısın.

Sürüm Bilgileri:[/b]

Forum Sürümü: SMF 2.0.16 (daha fazla detay)
Güncel SMF Sürümü: SMF 2.0.17
GD sürümü: bundled (2.1.0 compatible)
Veritabanı Sunucu Adresi: MariaDB
MySQL sürümü: 10.2.32-MariaDB
PHP 7.0.33
Sunucu Sürümü: Apache

İndex.php 43 ila 61 satır

// Load the settings...
require_once(dirname(__FILE__) . '/Settings.php');

// Make absolutely sure the cache directory is defined.
if ((empty($cachedir) || !file_exists($cachedir)) && file_exists($boarddir . '/cache'))
$cachedir = $boarddir . '/cache';

// And important includes.
require_once($sourcedir . '/QueryString.php');
require_once($sourcedir . '/Subs.php');
require_once($sourcedir . '/Errors.php');
require_once($sourcedir . '/Load.php');
require_once($sourcedir . '/Security.php');

// Using an pre-PHP 5.1 version?
if (@version_compare(PHP_VERSION, '5.1') == 1)
require_once($sourcedir . '/Subs-Compat.php');

require_once($sourcedir . '/Subs-Ads.php');

esudur

Alıntı yapılan: tarantula901 - 10 Haz 2021, 02:01Mobilim şuan index.phpde 47 ve 51 satırda olan kodu paylaşırmısın.

İndex.php  47 . satırda require_once komutuyla istediği seting.php dosyası hosta eksikmiş nasıl silindi bilmiyorum ama eski yedeklerden ekledim sitenin aara yüzüne ulaşım sağlıyorum fakat herhangi bir yere tılakdığım da boşa düşüyor.. diyet dosyalara baktım eksik yok ...

Sitemin abonelerini , içerik yazılarımı ve tema üzerinde yaptığım değişiklikleri alarak yeniden kurulum yapıp bu aldığım verileri tekrar aktararak siteyi eski aktif haline getire bilirmiyim yada sadece yazı ve abonelerimi taşıya bilirmiyim temayı daha güncel  farklı seçip, google indexle ilgilenmiyorum zaten çöp oldu

tarantula901

Veritabanı silinmediğinden sitenizin üyelerine kategorilerine konu ve yorumlarına sotunsuz ulaşabilirsiniz siteyi yeniden kurmanıza gerek yok.

Eğer ki sıfır default temayı kullannak istiyorsanız smfnin kullanmış olduğunuz,sürümün update dosyalarını ftp atarak temiz default temayı kullanabilirsiniz. Eski temanızdan eser kalmaz.

Bazı sayfalarınız açıldı ancak düzgün çalışmıyor şunları uygulayın..

Bir yedek alın ftp yedeği

Sonrasında pretty url modunu manuel olarak kaldırın, ftpdrn .htaccess dosyasınıda kaldırın pretty modu düzgün kaldırdığınızdan emin olun admin panele girebiliyorsanız ordan kaldırın ve kalıntı var mı kontrol edin. Ardında ayarlari_onar.php  çalıştırın.

Bunları yaparken hata çıkarsa php sürümü 5. 6 yapıp öylede deneyin.

Ücretli Smf Destek İçin