SMF 2.0.18 Dil Ayarları Sorunu

Başlatan KutluTürk, 20 Şub 2021, 00:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KutluTürk

Esenlikler; forumda dil ayarlarında bazı cümleleri, sözcükleri değiştiriyorum, kaydet diyorum,
 sonra bakıyorum kaydettiğim halde hiç bir şey değişmemiş oluyor. Bunu nasıl çözeriz, yada ftp den, dosyalardan değiştirmek istesem daha mı sağlam olur, nasıl yaparız?

tarantula901

Alıntı yapılan: KutluTürk - 20 Şub 2021, 00:31
Esenlikler; forumda dil ayarlarında bazı cümleleri, sözcükleri değiştiriyorum, kaydet diyorum,
 sonra bakıyorum kaydettiğim halde hiç bir şey değişmemiş oluyor. Bunu nasıl çözeriz, yada ftp den, dosyalardan değiştirmek istesem daha mı sağlam olur, nasıl yaparız?

size bir kaç şey söyleyeceğim ondan sonrası size kalmış.

işlem yapmadan önce kesinlikle yedek alın.

Admin panelden css yada dosya değişiklikleri kesinlikle yapmayın. Biz bu işi bilmemize rağmen admin panelden dosya değişiklik yapmıyoruz yapsak bile sorunu anında çözme şansımız var ancak fazla bilmeyenler için sorunu bulması zorlaşıyor.

Oyuzden admin panelden css yada dosya değişikliği yapmayın.

Dosya değişikliğini ftp programıyla yapın ve her dosya değişikliğinde yedek alın.

Dil ile ilgili değişikliği ftpden yapın.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

KutluTürk

Tamamdır ustam,  forumun konseptini gördün Türklük üzerine,     her şeyi arındırılmış öz Türkçeye çevirmeye çalışıyorum
Not: Korktuğum gibi oldum, agabey forumu başıma bela kıldı sen ilgilenecen diyo  >:(   :o

tarantula901

Alıntı yapılan: KutluTürk - 20 Şub 2021, 00:46Tamamdır ustam,  forumun konseptini gördün Türklük üzerine,     her şeyi arındırılmış öz Türkçeye çevirmeye çalışıyorum
Not: Korktuğum gibi oldum, agabey forumu başıma bela kıldı sen ilgilenecen diyo  >:(   :o

Yapacak bir şey yok artık abin diyorsa yapacaksın :D :D
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

KutluTürk

Ustam, ftp den dil klasöründen General Değişkenler Dosyasını bulamıyorum, siteden düzenlediğimde kayıt etmiyor, başka nerden bakabilirim? :D

tarantula901

General Değişkenler ???

Temanızın içindeki languages klasörü içerisinde olur dil dosyaları ancak çoğu dil dosyası default temasının içinde languages'de olur. bu dosyada değişiklik yapın.

Ücretli Smf Destek İçin

KutluTürk

Örneğin ftp de dil dosyalarında merhaba sözcüğünü arıyorum bulamıyorum, sitede klasör ayarlarında   :o da bulamıyorum, ama sitede dil ayarlarında var orada da değiştiremiyorum, bir bulsam  farsça merhaba olan sözcüğü Türkçe Esenlikler olarak değiştireceğim.En iyisi ben yatayım yarın tüm dil dosyalarını ftp den tararım :D   :o

tarantula901

Alıntı yapılan: KutluTürk - 20 Şub 2021, 02:46Örneğin ftp de dil dosyalarında merhaba sözcüğünü arıyorum bulamıyorum, sitede klasör ayarlarında   :o da bulamıyorum, ama sitede dil ayarlarında var orada da değiştiremiyorum, bir bulsam  farsça merhaba olan sözcüğü Türkçe Esenlikler olarak değiştireceğim.En iyisi ben yatayım yarın tüm dil dosyalarını ftp den tararım :D   :o

Mod kurmuşsanız modificasyon var bu dosyada arayın.

diğer yazıları index.turkish dosyasında arayın bunlarda yoksa diğer dosyaların birindedir.

Ücretli Smf Destek İçin

KutluTürk

Dün
Alıntı yapılan: tarantula901 - 20 Şub 2021, 03:47Mod kurmuşsanız modificasyon var bu dosyada arayın.

diğer yazıları index.turkish dosyasında arayın bunlarda yoksa diğer dosyaların birindedir.
gece buldum, forum varsayılan temasının  langua klasöründen index turkish utf8 dosyasından sabaha kadar uğraştım tüm forumu arı duru öz Türkçe yaptım,  son Veysel agabey aradı, kimse bir şey anlamaz dedi  geri eski haline getirdim   :dayak:s  :o

tarantula901

Alıntı yapılan: KutluTürk - 20 Şub 2021, 17:44Dün gece buldum, forum varsayılan temasının  langua klasöründen index turkish utf8 dosyasından sabaha kadar uğraştım tüm forumu arı duru öz Türkçe yaptım,  son Veysel agabey aradı, kimse bir şey anlamaz dedi  geri eski haline getirdim   :dayak:s  :o

Hhahaha geri getirdin ama bir şey öğrenmiş oldun :D

Ücretli Smf Destek İçin

KutluTürk

bir şey öğrenmeye çalışırken çok şey öğrendim, mesala eskiden   forumun alt bilgisini kaldırmaya çalışıyordum, bazı temalarda kompile kaldırabiliyordum bazılarında kaldıramıyordum,   şimdi  o alt bilgi en kestirme nerden kalkar tesadüfü buldum, ama şimdi öyle bir şey düşünmüyorum, sizin verdiğiniz emek sayesinde,  başkalarının hakkını gaspa gireceğini iyi idrak ettim bir emeği göz önünden silmek  ^_^