Smf sürüm güncelleme nasıl yapılır.?

Başlatan tarantula901, 18 Haz 2014, 22:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

celalyagmur

Cahillik ne güzel birşey.! Herşeyi bildiğini zannediyorsun...

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 11 Mar 2020, 22:17Tmm hocam zaten oda açılmıyor...

O modu kaldırın sorun çözüldümü yazın buraya
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Hocam malesev onu kaldıracak yerini bulamadım,yüklü paketlerdede gözükmüyor,zaten kendiside açılmıyor tıklayınca...cpaneldede paketlere baktım yok,onu nasıl ve nerden kaldıracam...Bu arada o 2.0.16 ile 17 sizmi yüklediniz çünki ben yüklememiştim...

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 11 Mar 2020, 22:44Hocam malesev onu kaldıracak yerini bulamadım,yüklü paketlerdede gözükmüyor,zaten kendiside açılmıyor tıklayınca...cpaneldede paketlere baktım yok,onu nasıl ve nerden kaldıracam...Bu arada o 2.0.16 ile 17 sizmi yüklediniz çünki ben yüklememiştim...

Surum olarak paketler orada sıteye yuklenmedi.

O arama motoru butonu durduk yere gelmemiştir biryerlerden kurmuşsunuz o modu manuel kaldırmanız gerekiyor. yada smfye düzenleme yapmadıysanız sıfır smf dosyalarını atabilirsiniz sorunda ortadan kalkmış olur. tabi diğer modları kaldırıp öyle yapın
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Tmm hocam öyle yapalım,smf düzenlme filan yapmamıştım...sıfır smf dosyalarını nasıl nereye atmam gerekli.? Tabi konularım silinmez dimi.? Modları kaldırır sonra yüklerim,siz bana smf yi nasıl nereye atacağımı söyleyin bide 2.0.15 imi tekrardan atacam yoksa son sürümümü...

celalyagmur

Hocam acilll..!!! Site uçtu açılmıyor...2.0.16 güncelledim site açılmıyor,beyaz bir sayfa çıkıyor,ne yapacam şimdi ben...

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 11 Mar 2020, 23:49Hocam acilll..!!! Site uçtu açılmıyor...2.0.16 güncelledim site açılmıyor,beyaz bir sayfa çıkıyor,ne yapacam şimdi ben...

şimdi hostingin php sürümünü 5,6 alın.

sonrasında ftp dosyası olarak smf'nin son sürümü olan 2 0 17 upgrade dosyalarını ftp atın.

Bu arada bu işlemlere başlamadan önce yedeğiniz var değil mi.

Eğer phpmyadmine birşey yapmaz iseniz konular uyeler vs birşey olmaz db dokunmadıkça sorun çıkmaaz

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Yedeğim var cpanelden full yedek ve maysol veri tabanı yedeğim var elimde...Şimdi dediğinizi yapayım.

celalyagmur

Bulamadım 2.0.17 uprage dosyasını.smf nin Orjinal sitedede aradim bulamadım...

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 12 Mar 2020, 11:17Bulamadım 2.0.17 uprage dosyasını.smf nin Orjinal sitedede aradim bulamadım...

2.0.16 kullanin.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Zaten şuan smf sürümüm 2.0.16 olmuş durumda...Ama siteye yani ana sayfaya bağlanmıyor,ama diğer sayfalara adm8n panele filan girebiliyorum...Sadece ana sayfa açılmıyor başka tlf ve bilgisayardan da denedim ana sayfa beyaz boş gösteriyor...Diğer sayfalarada sosyal medyalardaki verdiğim linklerden giriyom siteye,ordanda admine va ana sayfaya ulaşabiliyim...Nerden çıktı bu güncelleme keşke ellemiyeydim,bir yıllık emek ve 1600 küsür konularım boşa gitti,bunun bir yolu yokmu hocam,elimde full yedek ve mysol veritabanı yedeğim var...güncelleme yapmadan önce almıştım yani smf 2.0.15 iken...

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 12 Mar 2020, 19:24Zaten şuan smf sürümüm 2.0.16 olmuş durumda...Ama siteye yani ana sayfaya bağlanmıyor,ama diğer sayfalara adm8n panele filan girebiliyorum...Sadece ana sayfa açılmıyor başka tlf ve bilgisayardan da denedim ana sayfa beyaz boş gösteriyor...Diğer sayfalarada sosyal medyalardaki verdiğim linklerden giriyom siteye,ordanda admine va ana sayfaya ulaşabiliyim...Nerden çıktı bu güncelleme keşke ellemiyeydim,bir yıllık emek ve 1600 küsür konularım boşa gitti,bunun bir yolu yokmu hocam,elimde full yedek ve mysol veritabanı yedeğim var...güncelleme yapmadan önce almıştım yani smf 2.0.15 iken...

Yüz kez söylemişimdir sizede söyliyeyim.

Veritabanı phpmyadminde yada cpanelden yada farklı bir kodlama ile veritabanına bir müdahale edip db silmedikçe sitenizin uyelerine konularına kategorilerine herhangi bir şey olmaz konularınız uyeleriniz vs silinmez bu hata kodlarda kaynaklanan bir durum.

Sizin kullandığınız bir mod tarafından sistemin çalışmasını engelliyor sanırım.

siz fazla mod kurmamışsınız o kurduğunuz modu sanırım manuel kurdunuz ve  hatalı kurdunuz sanırım.

Şimdi size söyleyeceğim şeyleri yapın.

Şu linkten smf 2017 surumunu bilgisayarınıza indirin https://download.simplemachines.org/index.php?thanks;filename=smf_2-0-17_upgrade.zip

içindeki tüm dosyaları

ftpnizin public_html klasoru içerisine atın yükleme bittikten sonra sorun çözülmüş mü bana yazın.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Hocam çok tsk yardımcı olduğunuz için.Hostingime söyledim sitemi bir önceki tarihe çevirip kurtardılar,bir iki bölümüm gitmiş ama önemli değil onları tekrardan yazarim...Şimdi forum tekrar 2.0.15 e geçmiş oldu,artık güncelleme filan yapmayacağım...Tek sorun o admin paneldeki malum bölümlerin açılmaması,onu çözdükmü başka sıkıntı kalmıyor çok şükür...

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 12 Mar 2020, 19:57Hocam çok tsk yardımcı olduğunuz için.Hostingime söyledim sitemi bir önceki tarihe çevirip kurtardılar,bir iki bölümüm gitmiş ama önemli değil onları tekrardan yazarim...Şimdi forum tekrar 2.0.15 e geçmiş oldu,artık güncelleme filan yapmayacağım...Tek sorun o admin paneldeki malum bölümlerin açılmaması,onu çözdükmü başka sıkıntı kalmıyor çok şükür...

Benim anlattıklarımı uygulamıyorsunuz ozaman kafanıza göre istediğinizi yapabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Hayır estafirullah sizin dediklerinizide uyguladım.Lakin şu aşamada site açılmışken tekrardan bozulmasın diye böyle bırakmak istedim sadece...Yoksa sizin yardımlarınızı ve emeğinizi unutacak kadar nankörlük yapamam...