PHP / Kryptik.AB trojan Virüsü

Başlatan Sosyal Öğretmeni, 06 Mayıs 2015, 01:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sosyal Öğretmeni

PHP / Kryptik.AB trojan Virüsü...
Golbasi.gen.tr için bugün yedek alıyordum. Virüs tarama programımım bu isimle 1 tane virüs buldu ve sildi.
Bu virüs mü değil mi bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.
Lisanslı nod32 kullanıyorum. Nod32 yede dosyayı gönderdim. Aynı zamanda haber temasını satın aldığım yerde durumu bildirdir. Eğer virüsse bunu hemen silelim..
dosyanın bulunduğu konum: golbasi.gen.tr\wp-includes\SimplePie\theme-options.php
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

vürüs olarak belirtilen kod base64 olarak şifrelenmiş ftpye dosya göndermek için oluşturulan bir form bu şekilde sitelerinizi hackleme için eklenmiş olabilir temayı almış olduğunuz kişide eklemiş olabilir tema satın olurken dikkatli olun yani sitelerinizi hacklemek için yapılan bir oyunlardan bir tanesi olabilir

dosya ftpden silindi başka olup olmadığını inceleyin vurus algıladıgında o dosyayı hemen silin yada ismini değiştirim wp dosya dısında olup olmadıgını kontrol edılıp sılersınız
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Tema sahipleri de söylüyor bu virüstür diye. tema kök dosyaları ile uzaktan yakından alakası yoktur diyorlar.
Silmenizden dolayı teşekür ederim. Hemen müdahale etmeniz bizleri memnun etti.
Yedek alırken bilgisayara yüklenen dosyaları tarama esnasında tespit ettik.
Çok sağolun...
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 06 Mayıs 2015, 20:31Tema sahipleri de söylüyor bu virüstür diye. tema kök dosyaları ile uzaktan yakından alakası yoktur diyorlar.
Silmenizden dolayı teşekür ederim. Hemen müdahale etmeniz bizleri memnun etti.
Yedek alırken bilgisayara yüklenen dosyaları tarama esnasında tespit ettik.
Çok sağolun...

Rica ederim. tema ile alakası yoktur doğrudur ancak kime güvenilecek bilemiyorum yüklenilen dosya post kodu olduğundan dolayı onlardan olma olasılığıda olabilir diye düşündüm, sadece belirtmek istedim dikkatli olmak lazım wordpressde bu tür şeylerin daha çok rastlanıyor buna benzer bir sürü şikayet var düzenli olarak taratın yada kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin