Aeva Lite 7.2 Kurulum Hatası "SMF 2.0.9"

Başlatan Mitsubishi Team, 26 Ekm 2014, 15:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Mitsubishi Team

Merhaba Arkadaşlar. Forum işlerinde çok yeni olduğum için bir konuda desteğinize ihtiyacım var.

Aeva Lite 7.2'yi kurdum fakat bir hata yüzünden youtube videolarını halaa link halinde görüyorum.
Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

tarantula901

linklerin video dönüşmesi için admin panelden ayarları yapmanız gerekiyor onları yaptınızmı ve ftpde aeva moduna ait dosyaların ızınlerını ayarlardınızmı

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Mitsubishi Team

İlk defa smf kullandığım için sadece deneme yanılma yoluyla çözüyorum sorunlarımı. Ama hiç gözüme çarpmadı video görünmesi için ayar durumları. Rica etsem yönlendirebilirmisin ?

tarantula901

admın panelden Modifikasyon Ayarları kısmından

aeva  butonuna tıklayın.

en aşağısında

MP3 Dosyalari (via Flash player
) MP4 Dosyalari (via Flash player)
FLV Flash videolari AVI Dosyalari (via DivX player)
DivX Dosyalari (.divx)
MOV Dosyalari (via Quicktime)
WMV/WMA Dosyalari (via Windows Media)
RAM/RM Dosyalari (via Real Media) SWF Flash animasyonlari

seklınde alanlar var oralara tık koydunuzmu
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Mitsubishi Team

Mitsubishi Team » Yönetim Merkezi » Modifikasyon Ayarları » Çeşitli

Dediğin gibi modifikasyon ayarlarına tıkladığımda boş bir sayfa açılıyor. Yani açılan sayfada aeva lite ile ilgili hiçbirşey yok.
Sanırım paylaştığım hata yüzünden bu sayfada içerik atmamış.

tarantula901

aeva modu kurulmamış ondan dolayı gözükmüyor düzgün kurulum yapmanız gerekiyor aksi taktirde çalışmaz

kurarken hata verdimi mod

Ücretli Smf Destek İçin

Mitsubishi Team

Hayır sorunsuz kurmuştu. sonra ayarlara girince o hatayı gördüm o kadar. Peki bu programı kurmadan videoları direk görme şansımız yok mu ? (yani link yerine direk video)

tarantula901

Alıntı yapılan: Mitsubishi Team - 26 Ekm 2014, 16:24
Hayır sorunsuz kurmuştu. sonra ayarlara girince o hatayı gördüm o kadar. Peki bu programı kurmadan videoları direk görme şansımız yok mu ? (yani link yerine direk video)

eğer siz sadece video ekleyecekseniz bu videolar iframe ise tabiki olur hemde daha sağlıklı olur

Ücretli Smf Destek İçin

Mitsubishi Team

Vallahi ne yaptıysam olmadı. Atmaya çalıştığım video bu. Mesaj kısmınız benim forumla bire bir aynı. Bu videoyu görsel hale getirebilirseniz çok memnun olurum.  http://www.youtube.com/watch?v=fkxWotXN4wg#

tarantula901

youtube videosu yükeleyeceksen ve sadece sen yukleyeceksen

su sekılde vıdeoları sıteye yukleyebılırsınız

[html]<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/fkxWotXN4wg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/html]

youtubede iframe kodunu paylaşıyor zaten

Ücretli Smf Destek İçin

Mitsubishi Team

Denedim yine olmadı. Video sayfada silik bir boşluk oluştu.

tarantula901

oda olmadıysa sitenizde bir sorun var denem uyelık ve site adresini pm olarak atarmısınız

Ücretli Smf Destek İçin

Mitsubishi Team

Allah senden razı olsun 2 dakikada yaptın ellerin ve emeğin dert görmesin çok teşekkür ederim :)

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin