Kullanıcı şifre değiştirme işlemi

Başlatan nefrelius, 11 Eyl 2023, 00:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nefrelius

Merhabalar. Smf 2.1.4 sürümü ile bir forum oluşturdum. Harici bir oyun sunucusunu bu forum databasesine bağladım. Burada ki amacımız foruma üye olan hesapları oyuna eklemek. Smf şifreleri sha-1 ile şifrelediği için ve oyun emulatörü bunu çözemediği için kullanıcı kayıt olduğu zaman oyun_sifresi diye bir sütun oluşturdum ve şifrenin açık halini buraya aldım. Oyuna kayıt vs herşey buraya kadar sorunsuz.

Ancak kullanıcı foruma girip hesap ayarlarına gelip şifresini değiştirirse oyun_sifresi bölümüne değiştirdiği yeni şifreyi birtürlü çekemedim. Php bilgim malesef çok fazla yok. Biraz hazır bilgi istiyor gibiyim ancak hangi dosyanın içinde hangi satır da bu eklentimi yapmalıyım ?

Veya izlediğim yol yanlışsa ve daha kolay bir yol varsa anlatırsanız sevinirim. İşin temelinde yapmak istediğim kullanıcı forum üzerinde hangi kullanıcı adı ve şifreyle üyeyse oyunda da aynıları geçerli olacak. Şitede şifre değişirse oyunda da değişmesi gerekiyor vs.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

tarantula901

Oyun şifresini ayrı olarak değiştirecek şekilde yapsanız olabilir.forum şifresi ayrı olur oyun şifresi ayrı
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin