Türkçe Karakter Sorunu

Başlatan detercan, 29 Ağu 2014, 20:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

detercan

Şu an db de bütün column ve table lar utf8-general-ci ve ayrıca forum dil dosyalarını da yeniden attım turkish-utf8 sorun nerede anlamadım gitti. Herşey utf-8 fakat halen problem var özellikle sadece kimler çevrimiçi bölümüne tıklayınca acılan sayfada kim ne yapıyor ve anasayfada kategorinin sağ tarafında ki son ileti üzerinde ki konu başlıklarında ve bazı harflerde yapıyor. Garip birşey ki Bugün hata veren harfi silmek yerine önünde ki harfi sildim düzeliyor. Sanki bir kombinasyon gibiler.

KeReM @

Hocam sorun sadece eski konularda sanırım, deneme bir mesajda yazdım yeni mesajlarda bir sıkıntı görünmüyor. Eskilere yapılacak bişey yok gibi aslında ama yenilerde devam eden bir karakter sıkıntısı olursa, daha önce denediğim bir yöntem vardı türkçe karakterleri düzeltmek için ama utf 8 mi kullanmıştık hatırlamıyorum. Yedek alıp denersiniz gerekirse,.

Settings.php' de aşağıdakini bulup.

?>

üst satırına bunu ekleyin

$db_character_set = 'latin5';

detercan

Hocam eski konuları söyledim az öncede onlar db de ben birşey yaptım oradan gitti db de de aynı şekilde onlar yarım cıkıor o yüzden silicem o konuları benim sorun anasayfada board kısmında kategorilerde son ileti kısmında bazı karakterler bozuk cıkıyor.

Bu şekilde. Bunu sadece burada ve fulltop10 da yapıyor aşağıda ki.

LeoJeLy

detercan

Alıntı yapılan: KeReM @ - 30 Ağu 2014, 00:13
Hocam sitede bakım modu olduğu için göremiyoruz, bakım modunu kaldırabilirmisiniz.

Kaldırdım bende bakım modundan dedim :)

detercan

Sorunu çözdüm arkadaşlar. Forum bakımında ki convert utf-8 çalışmyıordu hata veriyordu burada ki hatayı düzeltmeye çalıştım PhpMyAdmin den ve Yapı sekmesinden Type varchat ları değiştirdim değişik  değerler girdim sonra convert utf-8 yaptığımda işlemi sorunsuz şekilde gerçekleştirdi. Tabi sitede karakter bozuklukları oldu bunun içinde db den sql indirdim notepad++ ile açtım ve karakter karşılıklarını değiştirdim ve db ye geri yolladım şu an karakter sorunu tamamen çözülmüştür forum utf8 :)

Teşekkür ederim ilginiz için...

tarantula901

sorununuzun cozukmesine sevindim pc de cok yardimci olurdjm sma atkadaslar yardimci olmus saolsunlar
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

detercan

Evet hepsine ayrı ayrı teşekkürler. Bu arada burayı aktif etmeniz çok iyi olmuş gerçekten çünkü diğer destek smf sitelerinden destek alamaz hale geldik. Yabancı dilde bile destek istedim ama bir kişi bile siteye gelipr bakmadı bile :) Gerçekten teşekkükler :)

LeoJeLy

detercan

06ensar

arkadaşımız ne yaptığınıda bilmeden düzeltmiş..bu sorun nedense hep smf forumların baş belası ve kesin neden olduğunu bilende yok..

tarantula901

yedek alırken yanlış yedek alınmadan dolayı oluyor sanırsam
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Who Am I

Bu sorunu şuan bende yaşıyorum, kısa yoldan net bir çözümü var mı? Forumu sıfırlamak istemiyorum da

tarantula901

Kisa olarak karekter hatasi aldiginiz harfleri admin panelden iletiler konular kismindan sansurlemeden ilgili karekterleri degiştirebilirsiniz

Ücretli Smf Destek İçin