smf içerik kopyalamayı engelleme modu (prevent copying content)

Başlatan tarantula901, 06 Ara 2014, 22:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

tarantula901

Modifikasyon Adı:içerik kopyalamayı engelleme (prevent copying content)
Yazar:tarantula901
Uyumluluk: 2.0 ve 2.1 sürümlerine uygundur

Açıklama: Manuel ekledikten sonra admin panelden Özellikler ve Seçenekler kısmından İçerik kopyalama engelle içerik engelleyebilirsiniz.

Bu mod her türlü tema ile uyumludur.

Paket olarak indirmek için :

Manuel anlatım:

Managesetting.php de ara

array('check', 'allow_guestAccess'),
değiştir.

array('check', 'icerik_engelle'),
array('check', 'allow_guestAccess'),

subs.php de ara

// Generate a random seed and ensure it's stored in settings.

function smf_seed_generator()
{

üstüne ekle

// icerik engelleme
function ob_icerik_engelle($buffer)
{
 global $modSettings;

if (!empty($modSettings['icerik_engelle'])) {
 $engel = '<script type="text/javascript">
var isNS = (navigator.appName == "Netscape") ? 1 : 0;
var EnableRightClick = 0;
if(isNS)
document.captureEvents(Event.MOUSEDOWN||Event.MOUSEUP);
function mischandler(){
if(EnableRightClick==1){ return true; }
else {return false; }
}
function mousehandler(e){
if(EnableRightClick==1){ return true; }
var myevent = (isNS) ? e : event;
var eventbutton = (isNS) ? myevent.which : myevent.button;
if((eventbutton==2)||(eventbutton==3)) return false;
}
function keyhandler(e) {
var myevent = (isNS) ? e : window.event;
if (myevent.keyCode==96)
EnableRightClick = 1;
return;
}
document.oncontextmenu = mischandler;
document.onkeypress = keyhandler;
document.onmousedown = mousehandler;
document.onmouseup = mousehandler;</script>';

$buffer = substr_replace($buffer, $engel . "\n" . '</head>', stripos($buffer, '</head>'), 7);
 }

// All done
 return $buffer;
}

Modificasyon.turkish.php  dosyasında ara

?>
önce ekle

$txt['icerik_engelle'] = 'İçerik kopyalama engelle';
Help.turkish.php

ara

?>
önce ekle

$helptxt['icerik_engelle'] = 'Bu mod sayesinden sitenizdeki içeriği kopyalanmasını engelleyebilirsiniz.';
Ekteki rar dosyasının içindeki php dosyasını add_remove_hook.php dosyasını ftp atın çalıştırın. çalıştırdıktan sonra silin.

utf 8 kullananlar eğer yazılar görünmüyorsa aynı dosyalarda utf8 olan dosyalara dil kodlarını sonuna ekleyin ?> önce
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

snrj

tekyürek

ben şu ftp ye resim yükleme modu vardıya onu geliştirmeni istiyorum  admin panelden görelim yüklenen resimleri
silebilelim   yani gelişmiş bişey

tarantula901

Alıntı yapılan: tekyürek - 06 Ara 2014, 23:08
ben şu ftp ye resim yükleme modu vardıya onu geliştirmeni istiyorum  admin panelden görelim yüklenen resimleri
silebilelim   yani gelişmiş bişey

sende çok şey istiyorsun ilgili konuya yazsan daha iyi olacak bu konu için ayrı yorum yap :D
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

kilitle konuyu madem öyle canım nereye isterse yazarım  herkese açık demi site  :D

tarantula901

Alıntı yapılan: tekyürek - 06 Ara 2014, 23:30
kilitle konuyu madem öyle canım nereye isterse yazarım  herkese açık demi site  :D

Konunun adı içerik kopyalama modu sen resim moduyla ılgılı yazıyorsun

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

konunun  hepside sonuçta smf ye baglanmıyormu ? :)

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

paket halinde sunsanız daha iyiydi bence herkes kuramaz bunu 

tarantula901

Alıntı yapılan: tekyürek - 07 Ara 2014, 00:34
paket halinde sunsanız daha iyiydi bence herkes kuramaz bunu 

iki üç tane kod var kuramayacak bir durum yok bunu kurayaman zaten smf hiç bulaşmasın :D

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

zaten çogu  bilmiyorki smf yi  millet bu yüzden kaçıyor smf den  hep manuel kodlardan dolayı kaçıyolar smf den aslında bir iş yapıyorsanız tam yapın
derim  böyle kkodlarla herkes ugraşmaz paket tık tak kurulur

tarantula901

Alıntı yapılan: tekyürek - 07 Ara 2014, 00:37
zaten çogu  bilmiyorki smf yi  millet bu yüzden kaçıyor smf den  hep manuel kodlardan dolayı kaçıyolar smf den aslında bir iş yapıyorsanız tam yapın
derim  böyle kkodlarla herkes ugraşmaz paket tık tak kurulur

kodları ekleyemeyen ozaman farklı bir sistem kullansın. biz elimizden geleni yapıyoruz herşeyide biz yapamayız öğrensinler

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

tarantula901

Alıntı yapılan: tekyürek - 07 Ara 2014, 00:40
siz bilirsiniz benimkisi sadece bir öneriydi

Gerekli görülünce modlar paket haline getiriyoruz iyi çalışmalar.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Bunu biraza daha açıklama imkanınınız var mıydı?
Yoksa ben bunu şöyle anladım: Ziyaretçi siteye gelecek herhangibir şey kopyaladığında o sayfanın linkini otamatikmen alınan belgeye yapıştıracak.... Eğer buysa bunu hemen  şimdi yükleyeyim...Tam aradığımız şey bu.......
Yoksa biraz daha açıklama yaparsanız çok memnun olurum. Kolay gelsin...
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 07 Ara 2014, 01:02
Bunu biraza daha açıklama imkanınınız var mıydı?
Yoksa ben bunu şöyle anladım: Ziyaretçi siteye gelecek herhangibir şey kopyaladığında o sayfanın linkini otamatikmen alınan belgeye yapıştıracak.... Eğer buysa bunu hemen  şimdi yükleyeyim...Tam aradığımız şey bu.......
Yoksa biraz daha açıklama yaparsanız çok memnun olurum. Kolay gelsin...

sizin söylediğiniz şeyide yapabiliriz. güzel fikir varsa böyle fikirleriniz aklınıza geldikçe paylaşın yapabilirsek paylaşırız.

bu mod söyle işliyor sitenizdeki içeriği kopyalama çalıştığında sağ tuş hiç çalışmadığından kopyalama yapamayacaksınız.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

İlginize teşekkür ederim ama benim aradığım bu değil.
Eğitim sitesinde adam kopyalama yapamazsa siteden hemen çıkıp gidiyor.
Benim istediğim bunu en iyi vbulletinde kullanıyorlar. İzyeretçi kopyalama yapsın ama ona kopyaladığı sayfanın linkini sayfanın en altına otamatikmen eklesin .... Çok sağolun....
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 07 Ara 2014, 01:33
İlginize teşekkür ederim ama benim aradığım bu değil.
Eğitim sitesinde adam kopyalama yapamazsa siteden hemen çıkıp gidiyor.
Benim istediğim bunu en iyi vbulletinde kullanıyorlar. İzyeretçi kopyalama yapsın ama ona kopyaladığı sayfanın linkini sayfanın en altına otamatikmen eklesin .... Çok sağolun....

Anladım teşekkürler

Ücretli Smf Destek İçin

HellBoy05

Mehmet abi modu sorunsuz kurdum ancak sağ tuş yerine sol tuş engeli var bu da site içerisinde işlem yapmamıza engel oluyor, müsait zamanında güncelleme yapabilirsen modu kullanmayı bekliyoruz :)

tarantula901

En kısa sürede guncelleyeceğim konuyu takip etmeyi unutmayın

Ücretli Smf Destek İçin

cgozuagca

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

sas06

astro1

Alıntı yapılan: sas06 - 06 Mar 2016, 18:56paket olarak kurmak istedim fakat indiremedim

Mesaj altında yani yazının sonunda 2 adet dosya var oradan indirin
www.forumtim.com
Geniş Çaplı MMO sevenlere...

tarantula901

Eklenti olarak indirebilirsiniz yada manuel kurulumu yapabilirsiniz eklentiye indir butonu olarak link verildi oradanda indirebilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

sas06

tarantula901

o sorunu yaşadığınıza dair resim attınız ama bu bölüme nasıl mesaj attınız anlayamadım. kategorisinemi giremiyorsunuz.

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

hocam şey sorucam içerik engelleme.zip i indirip paket yükleden yüklesek manuel e gerek kalır mı? veya add hook su ftp ye atıp çalıştırmamıza?

tarantula901

paket yuklerken hata vermezse manuel yapmanıza gerek yok manuel hata verdiğinde yapılır.

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

hani hook u at demişsiniz ya ftp ye o yüzden :D atmaya gerek yok yani dimi paket yüklerse?

EDİT:

paket olarak yüklemedi manuel yüklücem o dediğiniz add_hook u settings.php nin olduğu yere mi atiyim kodları ekledikten sonra öyle mi çalıştırayim?

tarantula901

Orada manuel anlatım yaptım :D manuel yapmak isteyenler için onlar :D

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

EEE paket kurulmadı manuel yapcaz mecbur :D add hook ta manuel in içine giriyor dimi? birde add hook u dediğim yere mi atıcaz?

DARHALL

Modun bir ayarı var mı peki veya nereye geliyor manuel olarak kurdum yoksa sadece bu kadar mı? Admin panelinde bir yere gelicek mi yoksa?

EDİT: Mod işe yaramıyor malesef sağ tık ile kopyalanabiliyor herşey :(

tarantula901

Modu kurduğunuza eminmisiniz ve ayarları mevcut konuda belirttim nereden yapılacağı ile ilgili o ayarı yaptıktan sonra çalışmadımı hala

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

Eminim add hook u attım ana dizine çalıştırdım kuruldu dedi istiyorsanız gerekli dosyaları atayim?

tarantula901

Admın panelden paket olarak yuklediysenız sorunsuz kullanabilirsiniz eğerki mod olarak kurulup kurulmadığını manuel olarak kodlarını ılgılı dosyalarda kontrol edın

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

Mod olarak kurulmadı hata verdi manuel olarak kurdum manuel kurulumda anlattığınız şekilde ama çalışmıyor malesef :(

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

Aha gelmiş küçücük birşey miş :D özellikler ve seçenekler altına gelmiş :D sağ tuş tamam ama ctrl + u çalışıyor :D ona çözüm var mıdır yada neyse ya kim uğraşacak o kadar :D f12 çalışıyor ama tek tek bakması gerekicek onu yapmak isteyenin :D teşekkür ederim yardımların için :) dün kurulmuş ama küçük bir şey olduğu için gözümden kaçmış :D

tarantula901

:D hangileri çalışmamasını istiyorsan tabiki yaz ben bir dahakı guncellemede o ozellıklerıde eklerim :D

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

Ahahah :D :D ctrl +u da kapansa güzel olurdu şimdi :D

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

sohbet moduyla çakışıyo kopyalamayı korumayı etkin edince sohbetteki yazılanlar kayboluyo  :)

çözüm nedir

tarantula901

Alıntı yapılan: tekyürek - 16 Haz 2016, 22:54sohbet moduyla çakışıyo kopyalamayı korumayı etkin edince sohbetteki yazılanlar kayboluyo  :)

çözüm nedir

Kontrol etmek lazim js kodlarindan kaynaklaniyordur. Sadece konu içi engelleme ile çözülebilir.

Ücretli Smf Destek İçin

ahmet723

Yapılacak yükleme işlemleri - "Prevent copying content 2.0.9"
İndirmeye veya yüklemeye çalıştığınız paket bozulmuş ya da bu SMF sürümü ile uyumlu değildir.

böle bir hata aldım hocam çözümü nedir

tarantula901

Şuradakini uygulayın http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=1244.0

Modu güncelledim onu kullanabilirsiniz. tekrar indirin.

Ücretli Smf Destek İçin

Meral_

Alıntı yapılan: DARHALL - 13 Nis 2016, 15:19Mod olarak kurulmadı hata verdi manuel olarak kurdum manuel kurulumda anlattığınız şekilde ama çalışmıyor malesef :(

Aynen böyle benimde olmadi iki sekilde de  ::)

Acaba Modun 2.0.15 e göre varmidir  ::)

Meral_

Alıntı yapılan: tarantula901 - 31 Ara 2016, 20:47Şuradakini uygulayın http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=1244.0

Modu güncelledim onu kullanabilirsiniz. tekrar indirin.

Admin panelden / Paket Yöneticisi / Paketleri görüntüle kısmının en altta bulunan / Gelişmiş / kısmına basıyorsunuz. bunuda uyguladim yine olmadi  ???

tarantula901

Özellikler ve Seçenekler kısmından İçerik kopyalama engelle kısmı tıkı aktif mi

Bu arada site adresinizi profilinize girermisiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Meral_

Direk o sekilde yazi yok temamda

Linkleri ziyaretçilerden gizle   

Resimleri ziyaretçilerden gizle 

bu ikisi var isaretli

komple gizlensin istemistim ben bile alamayim  ;D

tarantula901

Sitenizde sağ tuş engelli zaten, ilgili kodlarınada baktım duzgun şekilde çalışıyor.

Ücretli Smf Destek İçin

Meral_

Evet birtane kod vardi onu ekledim
oda komple engelliyor yani giris yapmak isteyeninde kopya yapistir yapmasi lazim

özel resim ve link icin varsa diye sormak istemistim

tarantula901

sizin istediğiniz tam olarak resim ve linklere tıklanılması mı t
Alıntı yapılan: Meral_ - 18 Mar 2020, 21:05Evet birtane kod vardi onu ekledim
oda komple engelliyor yani giris yapmak isteyeninde kopya yapistir yapmasi lazim

özel resim ve link icin varsa diye sormak istemistim

Sadece konu içindeki alanlar engellemesini istiyorsanız o kısım için ayrı olarak ayarlanabilir.

Ücretli Smf Destek İçin

Emre

Bunu global siteye göndermenizi şiddet ile öneriyorum  ;)
Vazgeçilmez sandıklarımdan vazgeçtim. Güvendiğim kişilerin güvenilmez olduğunu gördüm. İkiyüzlü suratlar, katı kalpler gördüm. "Bitmez" dediğim sevgilerin tükenişini, Emek verdiğim sevdaların, Düşüncesizce savruluşunu gördüm.
Acele etmiyorum hayat!

Senin; BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ ALMAK...
Benim ; BOYNUMUN BORCU OLSUN! ! !

tarantula901

Alıntı yapılan: Emre - 21 Mar 2020, 14:23Bunu global siteye göndermenizi şiddet ile öneriyorum  ;)

Bir kaç güncellemeden sonra belki olabilir aslında gönderdimde bazı sebeplerden dolayı kabul etmemişti.

Ücretli Smf Destek İçin

tarantula901

Alıntı yapılan: tekyürek - 21 Mar 2020, 19:562.1 ile uyumlumu ?

Denemedim ama uyumlu olması lazım test edip bak bakalım 2.1 kategorisine açtığımı hatırlıyorum.

Ücretli Smf Destek İçin

duhann

Modifikasyonu Yükle
Yeni paket kurmadan önce dosyalarınız ve veritabanınızın yedeğini aldığınızdan emin olun.
Yapılacak yükleme işlemleri - "Prevent copying content 2.0.12"
İndirmeye veya yüklemeye çalıştığınız paket bozulmuş ya da bu SMF sürümü ile uyumlu değildir.
Ben Birini SevmiyOrum, O'da Beni SevmiyOrdu..
BirGün RandevuLaştık. Ben Gitmedim O'da GeLmedi..

www.SohbetciLeriz.Com
http://forum.sohbetcileriz.com

tarantula901

Alıntı yapılan: duhann - 21 Mar 2020, 23:47Modifikasyonu Yükle
Yeni paket kurmadan önce dosyalarınız ve veritabanınızın yedeğini aldığınızdan emin olun.
Yapılacak yükleme işlemleri - "Prevent copying content 2.0.12"

Şuradaki adımları uygulayın. http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=1244.0

Ücretli Smf Destek İçin

duhann

Alıntı yapılan: tarantula901 - 22 Mar 2020, 00:06Şuradaki adımları uygulayın. http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=1244.0

Tmm Bunu Yaptım Oldu Modifikasyon yüklendi ama yine içerik Kopyalanıyor.

www.SohbetciLeriz.Com

tarantula901

Alıntı yapılan: duhann - 22 Mar 2020, 11:55Tmm Bunu Yaptım Oldu Modifikasyon yüklendi ama yine içerik Kopyalanıyor.

Admin panelden aktif ettiniz mi

Ücretli Smf Destek İçin

duhann

Açıklama: Manuel ekledikten sonra admin panelden Özellikler ve Seçenekler kısmından İçerik kopyalama engelle içerik engelleyebilirsiniz.

Bundan Bahsediyorsanız Evet Baktım Ama öyle bir Seçenek Gelmedi.

www.SohbetciLeriz.Com

tarantula901

Alıntı yapılan: duhann - 22 Mar 2020, 18:18Açıklama: Manuel ekledikten sonra admin panelden Özellikler ve Seçenekler kısmından İçerik kopyalama engelle içerik engelleyebilirsiniz.

Bundan Bahsediyorsanız Evet Baktım Ama öyle bir Seçenek Gelmedi.

mod olarak kurduysanız kodları manuel olarak kontrol edin. Eksik kod vs var mı diye

Ücretli Smf Destek İçin

ramooo19

Alıntı yapılan: tarantula901 - 22 Mar 2020, 20:34mod olarak kurduysanız kodları manuel olarak kontrol edin. Eksik kod vs var mı diye

smf 2.1 rc2 için uyarlandımı ??

tarantula901

2.0 ve 2.1 sürümleri için güncellenmiştir. Modu kullanabilirsiniz mod kurmadan önce yedek almayı unutmayın.

Ücretli Smf Destek İçin

ramooo19

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

ramooo19