Doğrulama sorularında Türkçe font kullandığımda kaydetmiyor.

Başlatan modestus, 24 Ağu 2016, 21:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

modestus

Spam koruması>Doğrulama sorularında Türkçe font kullandığımda kaydetmiyor. kaydeder gibi yapıyor ama boş çıkıyor. Türkçe font olmazsa sorun yok. Dosyaları değiştirdim, veritabanı bakımı yaptım sonuç aynı.

tarantula901

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

modestus

ISO-8859-9 olarak kurdum, şu ana kadarda sorunsuz öylede gidiyordu.

modestus

UTF8 e çevirince sorun düzeldi ama bu sefer fontlar gitti. Bir yardım rica etsem.  :-[
+veritabanı yedeğim var.
Edit: Font sorununu gideremedim tekrar eski haline çevirdim. UTF8 den vaz geçince sorunda geri geldi.

modestus

Sorunu çözemedim, bir el atsan üstad.

SORUNU ÇÖZDÜM...
Göbeğim çatladı ama forumu tekrar utf8 e çevirdim, forum birkaç ayarlamayla sorunsuz şekilde utf8 oldu. Daha sonra mod yüklemeye kalktığımda modifikasyon inceleme hatası verdi onuda klasik çözüm olan packages klasörüne temp klasörü yarattım içine ufak bir dosya kopyalayıp chmod 777 yaptım, bu seferde mod yüklerken ftp bilgilerini istedi verdiğim halde yüklenmiş gibi yapıp yüklemedi en son olarak onun çözümünüde settings.php nin chmod değerini 755 yaparak hallettim. belki birilerinin işine yarar diyede çözümü yazdım.

tarantula901

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

modestus

Üstadım sorun utf8 den kaynaklanmıyor, mecburen utf8 yapmak zorunda kaldım, çünkü forum sadece yönetim panelinde normalde Türkçe fontları kabul etmemeye başladı. Aslında forumun doğrulama sırasında Türkçe font kaydetmemesi hosting değişiminden sonra oldu. Herşey normaldi bir gün rus üyeler kayıt olmaya başlayınca güvenlik sorusunu nasıl aştılardiye baktığımda soru yerinin boş olduğunu gördüm, defalarca soru yazıp kaydeti tıkladım kabul etmedi, bende sorun olarak buraya yazdım. Sonra Hosting firmasıyla görüştüm sorunun kendilerinden kaynaklamadığını söylediler. bende denemek için forumu localde utf8 e yarım yamalakda olsa çevirdim baktım Türkçe fontlerı kabul ediyor normalde utf8 e çevirmeye karar verdim, kendi bildiklerimle beceremedim, sitelerden araştırarak yapmaya çalıştım, ilk önce olmadı ama utf8 den başka çarem yoktu gece yarılarına kadar tırmalayınca oldu.  :)