Smf Connection Problems

Başlatan ozgur, 17 Mar 2016, 21:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tarantula901

Bu modların arasında sadece pretty ağır çalıştırabılır bırde onu pasif yapın öyle kontrol edin
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

ozgur

Deneyeyim hocam ama o ilk günden beri kuruluydu. Ortalama 1 hafta oldu siteyi aktif edeli. Yani 1 haftadır problem yaratmıyordu. Dün başladı.

tarantula901

ozaman dün son olarak ne kurmuşşanız onu kaldırıp deneyin.

siteniz çok ağır çalışıyor malesef sunucu kaynaklı gibi gozukuyor.

subdomain oluşturupta deneyebilirsiniz sıfır default bir siteyi ondada bu sorun çıkıyorsa sunucu kaynaklı yada webadmini kurulumunda sorun olabılır yada kendısınde sorun olabılır

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

ozgur

Tüm mod dosyalarını deaktif edip o şekilde bir deneyeceğim bakalım hata vericek mi tekrar.
Sonra aşama aşama aktif hale getireceğim hata almazsam hocam. Bir de bunu deneyeyim bakalım ne olacak sonuç.

ozgur

Maalesef mod paketlerinin tamamını deaktif hale getirdiğim halde, aynı hatayı almaktayım.
Sunucu dahi inanılmaz derecede kasıyor. Memory inanılmaz derecede şişme yaptı tekrar.
Sanırım smf'yi tamamen kaldırıp tekrardan kurmayı deneyeceğim böyle devam ederse.

tarantula901

sıfırdan kurup deneyin ama ftp yedeğini alın eğer sorun devam edıyorsa smf den degıl sunucu kaynaklı oldugunu anlarsınız

Ücretli Smf Destek İçin

ozgur

Hocam şu anda sunucunun değerleri şu şekilde ;

CPU usage    94% user, 3% kernel, 3% IO, 0% idle    
Real memory    3.79 GB used, 3.86 GB total

Bunun bu kadar kasmasına sebebiyet veren ne olabilir ki, beni asıl şaşırtan konu bu.

tarantula901

bu arada siz copright kaldırmışşınız sanırım onu ekleyip kontrol edermisiniz.

ftpyi kontrol edin smf dışı herhangi bir dosyavarmı

bunlardan sonra sıfır dosyaları deneyerek test edın ondan sonra geri yazarsınız ok connect hatası verıtabanına yuklenınce olur bunun sebebıde gereksız bır mod yada bır bilinmeyen koddan dolayı olabılir.

Ücretli Smf Destek İçin

ozgur

copright ile ne alakası var ki hocam. Evet kaldırdım ama bu tamamen seo ile alakalı bir durumdu. Site yeni bir site olduğu için karşılıksız link çıkışı olmaması adına. Hepsine bakıcam hocam tek tek.

tarantula901

kod hatasından dolayımı kaynaklanıyor kontrol amaclı soyledım dedıklerımı yapın sız

Ücretli Smf Destek İçin

ozgur

Tamamen kaldırdım hocam smf'yi sistemden. Veritabanını sildim tekrardan yeni bir veritabanı oluşturdum, ve tekrar smf'yi kurarak sadece 2 tane mod ekledim. Bakalım şimdilik canavar gibi :) Eklediğim modlar da ; QRR: Quick Reply Reposition , Optimus Brave umarım herhangi bir problem yaratmaz artık.

tarantula901

Normalde sorun olmamasi lazim siz her modda bir sure gozlemleyerek yeni mod yukleyin hangi modda sorun var bulmaya calisin

Ücretli Smf Destek İçin

ozgur

Yok hocam yine aynı hatayı aldım. Şimdi şunu yapıyorum. Shellci ile irtibata geçiyorum, sunucuyu baştan kurdurucam. Düzgün bir panel ile birlikte. Ardından smf'yi tekrar kurucam. Eğer hala aynı hatayı alırsam, geriye şunlar kalıyor. Ya temadan dolayı kaynaklı problem var, ya da bu iki mod dosyasında QRR: Quick Reply Reposition , Optimus Brave. Bakalım makine tekrar kurulduğunda anlayacağız.

tarantula901

Sıfırdan smf doosyalarini deneyerek kontrol edip soyledigini yap

Ücretli Smf Destek İçin