Forum klasörüne direk yönlenmek

Başlatan RecepCakmakci, 16 Ağu 2016, 18:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

RecepCakmakci

arkadaşlar merhabalar. şuan bir forum kurdum fakat. giriş yaptığımda ana sayfa bu şekilde(ekte) görünüyor. ben direk /forum klasörüme yönlenmesini istiyorum.

tarantula901

anadizine index.html diye bir dosya oluşturun bu dosyanın içerisine

<meta http-equiv="refresh" content="15;URL=http://www.siteadi.com">
 kodu ekleyin 1 yazan yere ise kaç saniye içinde yönlenmesini istiyorsanız yazın ve siteadi kısmınada siteadi.com/forum şeklinde ekleyin.

Yada ikinci alternatif olarak

ftp anadizine .htaccess dosyası oluşturup içerisine şu kodu ekleyin

DirectoryIndex /forum
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

RecepCakmakci

1. yolu denedim. not defteri açıp dediğiniz şekilde değiştirdim ve index.html uzantılı şekilde public_html klasörü içine yükledim ama olmadı.
2. yol da ise ftp içerisinde sağ tıklayıp 'new folder' diyorum .htaccess yazdığımda klasör görünmüyor/kayboluyor

RecepCakmakci

1. yolu denedim. not defteri açıp dediğiniz şekilde değiştirdim ve index.html uzantılı şekilde public_html klasörü içine yükledim ama olmadı. şu hatayı verdi

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.
Server unable to read htaccess file, denying access to be safe

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

2. yol da ise ftp içerisinde sağ tıklayıp 'new folder' diyorum .htaccess yazdığımda klasör görünmüyor/kayboluyor

tarantula901

Forbidden hata vermesinin sebebi kodu yanlış eklemenizden dolayı kaynaklanıyor.

ftp programıyla bağlanıp .htacces dosyasını görebilirsiniz oradan onu silin.

html olanı dene index.html dosyasının içerisine test dıye bır yazı yazıp anadızıne ekleyın haber verın kontrol edeyim
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

RecepCakmakci

hocam ilk dediğin işlemlerden sonra dosyaları silip tekrar yükledim hata aynı. düzeltebilirsem ekleyeceğim

tarantula901

forumdan önce bulunan anadızınde .htacces vara ftp programıyla görebilirsin oradan silebilirsiniz. o sorunu .htacces kodsuz eklediğinden dolayı veriyor.

Ücretli Smf Destek İçin