SMF 2.0.17 Update1.0 güncelleme sonrası sorun ...Yardımcı olabilirmisiniz

Başlatan esudur, 01 Ekm 2020, 17:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esudur

slm sayfamla bayadır ilgilenemiyordum Sağlıklı Yaşam Formu sayfamın 1 hafta önce tüm yüklü eklenti ve sayfanın güncellerini taradım ve SMF 2.0.17 Update 1.0 güncelleme geldiğini görünce bende sayfamın yedeğini alarak güncelleme yaptım fakat siteme girerseniz ve altta resimde de göreceğiniz gibi bazen sayfamın üstünde bazen de sağ tarafında bu tür yazılar çıkmaktadır ,yazıları kaybede bilirmyim yoksa eski sürüme gerimi yüklemeliyim ...Teşekkürler

tarantula901

Smf sürümü 7 sürümüne uyumlu ancak portal uyumlu olmadığından dolayı böyle bir hata alıyorsunuz. Surum yukseltince hostingde php sürüm değişikliği yaptınız mı?
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

esudur

Alıntı yapılan: tarantula901 - 02 Ekm 2020, 16:13Smf sürümü 7 sürümüne uyumlu ancak portal uyumlu olmadığından dolayı böyle bir hata alıyorsunuz. Surum yukseltince hostingde php sürüm değişikliği yaptınız mı?

Evet php en son sürüm

tarantula901

Alıntı yapılan: esudur - 04 Ekm 2020, 19:53Evet php en son sürüm

portalın son sürüme uyumlu olmadığından dolayı oluyor portalı pasif yapın öyle kontrol edin eğer sorun yoksa portalden kaynaklıdır
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

esudur

Alıntı yapılan: tarantula901 - 06 Ekm 2020, 12:43portalın son sürüme uyumlu olmadığından dolayı oluyor portalı pasif yapın öyle kontrol edin eğer sorun yoksa portalden kaynaklıdır
Selam Hocam PHP deaktif ettim fakat sorun çözülmedi SMF şuan  ( SMF 2.0.16 Update  sürüm 1.0 ) bu paketten aşşağı bir sürüm yüklesem sorun gider mi  ve daha alt bir paket nasıl yüklenir sayfamın yedeğini almıştım ama onuda yükleyemiyorum

tarantula901

Sitenizin full yedeğini alın ftp ve veritabanı olarak sonrada portal modunu pasif yapın sorun hala çıkıyor mu kontrol edin, yada hosting php sürümünün düşürerek sorunu kontrol edin.

Admin panel de destek ve hazırlayanlar kısmında hangi php sürümü yazıyor oradakş bilgileri kopyalayıp buraya ekleyin bi bakayım.

Ücretli Smf Destek İçin

esudur

Alıntı yapılan: tarantula901 - 28 Ekm 2020, 13:40Sitenizin full yedeğini alın ftp ve veritabanı olarak sonrada portal modunu pasif yapın sorun hala çıkıyor mu kontrol edin, yada hosting php sürümünün düşürerek sorunu kontrol edin.

Admin panel de destek ve hazırlayanlar kısmında hangi php sürümü yazıyor oradakş bilgileri kopyalayıp buraya ekleyin bi bakayım.

Sürüm Bilgileri:
Forum Sürümü: SMF 2.0.16 (daha fazla detay)
Güncel SMF Sürümü: SMF 2.0.17
GD sürümü: bundled (2.1.0 compatible)
Veritabanı Sunucu Adresi: MariaDB
MySQL sürümü: 10.2.32-MariaDB
PHP: 7.4.9
Sunucu Sürümü: Apache

PHP pasif yapıp denedim bir şey değişmeyince eski haline getirmiştim
hocam sitemde sizin yöneticiliğiniz var girip bir bakarsanız belki daha hızlı sonuç alırız

tarantula901

Hosting php sürümünü bir alt sürüme getirerek en uygun sürümü bulup hata çıkmıyorsa o sürümde devam edebilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

esudur

Alıntı yapılan: tarantula901 - 30 Ekm 2020, 01:08Hosting php sürümünü bir alt sürüme getirerek en uygun sürümü bulup hata çıkmıyorsa o sürümde devam edebilirsiniz.
Teşekkürler baya alt sürümlere getrdim oldu sanırım