Üye grubu başvuru ve görsellerin .gif uzantısı

Başlatan caglahanoktar, 05 Nis 2020, 14:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caglahanoktar

Herkese tekrardan selamlar, bu ara çok oldum kusura bakmayın Tarantula hocama da sonsuz teşekkürler yardımlarından dolayı.
Forumuma üye olan insanların başvuru yapması için 4 tane üye grubu açtım fakat bunlara başvurabilmeleri için bir yer yok sanırsam modifikasyon gerekiyor bunun için ama aramama rağmen bir sonuca ulaşamadım. Çözümü bilen var mıdır acaba ? şimdiden teşekkürler.

Diğer bir sorunum ise, ekte örneğini göstermiş olduğum görsellerin uzantısı .gif bazılarının admin panelinden bulup .png olarak değiştirdim lakin konu başında çıkan iconların uzantısı hala gif ve bulamıyorum :(

tarantula901

Grup başvuruları şu şekilde ayarlayarak yapabilirsiniz.

Uye grubu oluşturken yada oluşturulmuş bir üye grubunu düzenleme yapma kısmında bulunan

Grup Türü: kısmındaki ayarlardan istediğinizi yapabilirsiniz isterseniz oto başvuru ister onaylı vs ayarlamalar yapılabilir.

izinler ayarladıktan sonra profil kısmına girince Grup Üyeliği diye bir kısım çıkar oradan üyeler başvurabilirler.

2.

Resim eklemeden önce hangi kısım olduğu ile ilgili detay verirseniz sevinirim.

resimdeki kısım anasyafa mı yoksa kategori içine giriline kısım mı.

ana sayfa için boardindex.template.php dosyasında kategori için ise messageindex.template.php dosyasında işlem yapılması gerekiyor.

herşeyden şunları deneyin, işlem yaptıktan sonra tarayıcı geçmişini silerek kontrol edin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

caglahanoktar

Alıntı yapılan: tarantula901 - 05 Nis 2020, 15:50Grup başvuruları şu şekilde ayarlayarak yapabilirsiniz.

Uye grubu oluşturken yada oluşturulmuş bir üye grubunu düzenleme yapma kısmında bulunan

Grup Türü: kısmındaki ayarlardan istediğinizi yapabilirsiniz isterseniz oto başvuru ister onaylı vs ayarlamalar yapılabilir.

izinler ayarladıktan sonra profil kısmına girince Grup Üyeliği diye bir kısım çıkar oradan üyeler başvurabilirler.

2.

Resim eklemeden önce hangi kısım olduğu ile ilgili detay verirseniz sevinirim.

resimdeki kısım anasyafa mı yoksa kategori içine giriline kısım mı.

ana sayfa için boardindex.template.php dosyasında kategori için ise messageindex.template.php dosyasında işlem yapılması gerekiyor.

herşeyden şunları deneyin, işlem yaptıktan sonra tarayıcı geçmişini silerek kontrol edin.

Hocam, grup üyeliği hakkındaki sorunu söylediğiniz şekilde çözmüş durumdayım, teşekkür ederim.

Uzantılar için dediğiniz yerlerde bulamadım daha detaylı görseller ekte sunuyorum.
Ekte kırmızı kare içerisinde aldığım iconlar icons/xx.gif şeklinde ama cssle ve phpler içerisinde yerlerini bulamadım uzantıyı değiştirebilmek için :( tekrardan çok teşekkür ederim.

not: ana sayfada, ana kategori içine girince çıkıyorlar hocam.

tarantula901

messageindex.template.php dosyasında ilgili resmi arama yaparak bulup ilgili kısmı değiştirebilirsiniz yada dosyayı eke ekleyin bende bakmaya çalışayım
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

caglahanoktar

Alıntı yapılan: tarantula901 - 05 Nis 2020, 18:26messageindex.template.php dosyasında ilgili resmi arama yaparak bulup ilgili kısmı değiştirebilirsiniz yada dosyayı eke ekleyin bende bakmaya çalışayım

Hocam, boardindex.template.php hem de messageindex.template.php dosyalarını ekte bulabilirsiniz. Cidden çok bakındım ama uzantıyı bulamıyorum bunlarda. Bide bunlar /public.html içindekiler değil. /public.html/Themes/kenditemam içinde olanlar. şimdiden çok teşekkür ederim.

Not: değiştirmek istediğim görsel Greeny\images\post içerisinde bulunuyor xx.gif uzantılı