Başlatan caglahanoktar, 04 Nis 2020, 00:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caglahanoktar

Selamlar, 2 gündür smf kullanıyorum, öğrenmeye çalışıyorum. Sitemde deneme yaparken avatar yüklemek istedim fakat profilimden avatar yüklerken Call to undefined function dl() hatasını alıyorum. Umarım yanlış yere açmamışımdır konuyu şimdiden herkese teşekkürler.

tarantula901

Default temayı aktif hale getirip test edin.

Admin panelde bulunan Destek ve Hazırlayanlar kısmından hosting php sürümü bilgileri buraya eklermisiniz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

caglahanoktar

Öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum.
Forumu baştan kurup, default tema ile denedim aynı hatayı almaya devam ettim.

Sürümler ise şu şekilde;
Forum Sürümü: SMF 2.0.17
Güncel SMF Sürümü: SMF 2.0.17
GD sürümü: bundled (2.1.0 compatible)
Veritabanı Sunucu Adresi: MySQL
MySQL sürümü: 5.6.47-cll-lve
PHP: 7.3.16
Sunucu Sürümü: LiteSpeed

Tekrardan teşekkür ederim.

tarantula901

Hostinginizde php sürümünü bir alt sürüme düşürerek deneyin örneğin 7.2 düşürün deneyin 5.6 vs düşürerek deneyin.

Bu söylediklerimi uygulamanıza rağmen sorun hala yaşıyormusunuz buraya yazın
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

caglahanoktar

Alıntı yapılan: tarantula901 - 04 Nis 2020, 04:54Hostinginizde php sürümünü bir alt sürüme düşürerek deneyin örneğin 7.2 düşürün deneyin 5.6 vs düşürerek deneyin.

Bu söylediklerimi uygulamanıza rağmen sorun hala yaşıyormusunuz buraya yazın
php versiyonumu panel üzerinden 5.5'e çekerek sorunu çözmüş bulunmaktayım. Yardımlarını için çok teşekkür ediyorum.
Şunu merak ediyorum ama php versiyonu böyle kalsa sorun olur mu ileride ?

tarantula901

Alıntı yapılan: caglahanoktar - 04 Nis 2020, 14:07php versiyonumu panel üzerinden 5.5'e çekerek sorunu çözmüş bulunmaktayım. Yardımlarını için çok teşekkür ediyorum.
Şunu merak ediyorum ama php versiyonu böyle kalsa sorun olur mu ileride ?

smf'nin php sürümü ile uyumsuz olduğundan kaynaklanıyordu, eğer yeni bir sürüm çıktığında php sürümle ilgili yükseltilme gerekirse sizde yaparsınız.

Ücretli Smf Destek İçin

caglahanoktar

İlginiz için çok teşekkür ederim.