Subdomain kurulumu

Başlatan celalyagmur, 21 Şub 2020, 17:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

celalyagmur

Hocam merhabalar,bir sorum olacak.? Diyelimki bir subdomain kurduk,ve bu domaine ait bir sayfa veya hazır bir site yükledik.Peki bu subdomaini ana sayfa,giriş sayfası yani www.islamvetarih.com'a tıkladığımızda bizi bu yeni subdomain olan sayfamıza atacak bir olanak veya böyle bir sistem varmı.? Mantık olarak olabilir gibi görünüyor ama pratikte nasıl olur bilmiyorum eğer böyle birşey oluyorsa çok işime yarayacak.Bu konuda bilgi sahibi olan varsa cevap yazabilirmi bana...Nasıl böyle birşey yapabiliriz.
Cahillik ne güzel birşey.! Herşeyi bildiğini zannediyorsun...

ramooo19

Alıntı yapılan: celalyagmur - 21 Şub 2020, 17:58Hocam merhabalar,bir sorum olacak.? Diyelimki bir subdomain kurduk,ve bu domaine ait bir sayfa veya hazır bir site yükledik.Peki bu subdomaini ana sayfa,giriş sayfası yani www.islamvetarih.com'a tıkladığımızda bizi bu yeni subdomain olan sayfamıza atacak bir olanak veya böyle bir sistem varmı.? Mantık olarak olabilir gibi görünüyor ama pratikte nasıl olur bilmiyorum eğer böyle birşey oluyorsa çok işime yarayacak.Bu konuda bilgi sahibi olan varsa cevap yazabilirmi bana...Nasıl böyle birşey yapabiliriz.
bu konuyu host yetkilinzle görüşün onlar yardımcı olacaklardır!

celalyagmur

Onlarda destek forumlarına sorun dediler.Sizden önce onlara sormuştum.Onlar biz bu konulara yardımcı olamayız dediler.! Aslında sizden önce çok araştırma yapmıştım fakat kayda değer bir şey bulamadım forumlarda.Eğer bir çözüm bulunabilirse Türkiyede ilk burda olacak sanırım çünki hiçbir forumda böyle bir paylaşım yok.! Belkide böyle bir olayın olması mümkün değilde ondan yok forumlarda  diye düşünüyorum.Belkide şöyle olabilir,ana dizindeki forumu bir alt klasöre taşıyıp forum domainini subdomaine yönlendirerek ordanda foruma bir menü linki vererek her ikisinide kullanabiliriz diye düşünüyorum...Tabi siz daha iyi bilirsiniz benden.

tarantula901

Tam anlamadım ama demek istediğiniz şu mu.

Anasiten var ve buna ait bir subdomain oluşturdun.

Anasite.com. Ve sub.anasite.com

Anasite.coma tıklayınca sub.anasite.com a mı yonlensin istiyorsun eğer böyle anasitenin ilk sayfadaki forum kısmı gözükmez.

Söylediğiniz bu şekil mi
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Evet aynen öyle,anasite.com'a tıklayan kişi subdomain.com'a gidecek yani.Subdomain.com asıl giriş sitesi olacak ana forum ise arka planda çalışmaya devam edecek.İsteyen ziyaretçi ordan foruma tıklayıp erişecek foruma...

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 22 Şub 2020, 09:40Evet aynen öyle,anasite.com'a tıklayan kişi subdomain.com'a gidecek yani.Subdomain.com asıl giriş sitesi olacak ana forum ise arka planda çalışmaya devam edecek.İsteyen ziyaretçi ordan foruma tıklayıp erişecek foruma...

Böyle birşey istemenizin sebebi nedir? subdomaine yönlendirme olayı biraz sıkıntılı iş. yönlendirme yapılır ancak sadece yönlendirme yapılır subdomainde bir site olacak mı?
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Hocam şuan daha önemli bir sıkıntı var.!!! Sabah saatlerinden beri site çöktü.! Hostumda ilgileniyor fakat bir çözüm bulamadılar daha.Bir önceki yedeğide yüklüyoruz olmuyor.Hostum bana yazılımsal hata göstermeye izin verin ve googlede bakıp o hatayı bize bildirin dediler.Ama o izni nasıl nerde vermem gerekli bilmiyorum.? Mozilladan bakınca beyaz sayfa...Cromeden bakınca error 500 yazıyor.Bunları ilettim hosta onlarda birşekilde o yazılımsal izni verip bize o hata msj göndermeniz lazım diyor...

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 22 Şub 2020, 22:48Hocam şuan daha önemli bir sıkıntı var.!!! Sabah saatlerinden beri site çöktü.! Hostumda ilgileniyor fakat bir çözüm bulamadılar daha.Bir önceki yedeğide yüklüyoruz olmuyor.Hostum bana yazılımsal hata göstermeye izin verin ve googlede bakıp o hatayı bize bildirin dediler.Ama o izni nasıl nerde vermem gerekli bilmiyorum.? Mozilladan bakınca beyaz sayfa...Cromeden bakınca error 500 yazıyor.Bunları ilettim hosta onlarda birşekilde o yazılımsal izni verip bize o hata msj göndermeniz lazım diyor...

hangı host firmasını kullanıyorsun bu hatayı durduk yere mi aldın.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Hayır durduk yere değil.ana dizinde backup klasörü içinde kullanmadığım modları sileyim dedim,site hafiflesin diye.Artık yanlışlıla başka şeylerimi sildim bilmiyorum.? Dönüp siteye geldim site açılmadı.Hostumla şimdi grş şuan yedekleme yapılıyor dediler biraz beklememi söylediler.Host GÜZEL HOSTİNG firması.

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 22 Şub 2020, 22:58Hayır durduk yere değil.ana dizinde backup klasörü içinde kullanmadığım modları sileyim dedim,site hafiflesin diye.Artık yanlışlıla başka şeylerimi sildim bilmiyorum.? Dönüp siteye geldim site açılmadı.Hostumla şimdi grş şuan yedekleme yapılıyor dediler biraz beklememi söylediler.Host GÜZEL HOSTİNG firması.

yedeklemeden sonra bakalım sorun düzelir umarım, bilmediğin dosyaları silmezsin artık bundan sonra  yuhphii

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Evet artık silme işi yapmam...Hocam sizin bu hızlı cevap yaz'da bir sıkıntı var sanırım bilginiz olsun.! Tıkalama yapılmıyor yani yazı yazmak için boşluğuna tıklıyorum birtürlü olmuyor...Şimdi denedim kendime cevap yazayım diye oldu ama size cevap yazılmıyor birtürlü anlamadım..?

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 22 Şub 2020, 23:04Evet artık silme işi yapmam...Hocam sizin bu hızlı cevap yaz'da bir sıkıntı var sanırım bilginiz olsun.! Tıkalama yapılmıyor yani yazı yazmak için boşluğuna tıklıyorum birtürlü olmuyor...Şimdi denedim kendime cevap yazayım diye oldu ama size cevap yazılmıyor birtürlü anlamadım..?

Durduk yere çıkan bir sorun sanırım sayfayı yenileyin sorun çözülebiliyor.

Ücretli Smf Destek İçin

Wyh

Daha pratik bir çözüm; domain.com içindekileri sub.domain.com'a taşıyın sub.domain.com içindekileri domain.com'a taşıyın böylelikle önce domain.com'daki ana sayfaya girerler ardından menüden ilgili bölüme tıklayınca sub.domain.com'a giderler

veya forumu kurarken public_html içerisine kurmak yerine public_html/forum 'a kurarsınız eğer internet sayfanız aşırı büyük çaplı değilse bu şekildede uygun olur.

celalyagmur

Çok mantıklı bir çözüm tebrik ederim...Peki bu taşıma işini yaparsam konu linklerde bir sıkıntı olabilirmi acaba.? Veya dosya yollarıyla alakalı bir değişim olurmu.? Nebileyim işte buna benzer sorunlar oluşurmu acaba.? Gerçekten çözümünüz mantıklı...

Wyh

SMF dosyalarında oynama yaptınız mı yoksa sadece tema dosyalarında mı? Eğer yalnızca tema dosyalarında oynama yaptıysanız subdomainin içine 0 bir smf kurup temanızı kurun eğer tema dışındada smf dosyalarında oynama yaptıysanız

bknz; Smf ayarlari_onar.php hakkında

((Hangi yolu seçerseniz seçin, yedek almayı unutmayın. KAMU SPOTU; Yedek hayat kurtarır))