Google Analiz İle Google Tags Asistanı Sorum ?

Başlatan htr368, 12 Eyl 2016, 09:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

htr368

Bu kodu istediği bölüme attım modu yükledikten sonra hatta o kısımda Özellikler Seçeneklerde yanlış değilseki zaten orda yazıyor ?

Ama o fotoda websitenize ekleyin yazıyor script vermiş onu eklememe gerek varmı ?

Bir diğer sorum ise bu asistan ne işe yarıyor ?

Bigchefstarys

Merhaba htr368 bu tür uygulamalar için mod taraftarı değilim. Google'ın stabil çalışabilmesi için her zaman manuel kurulum en iyisi olur çünkü modun tarihini ve google'ın bu moda güncel olup olmayacağını bilemeyiz. Kurulumu sana anlatmama izin ver.

Kullandığın temanın klasörüne git ve index.template.php dosyasını aç. Bu dosyanın içersinde aşağıdaki kodu bul.
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=', $context['character_set'], '" />Hemen altına resimde belirttiği izleme kodunu yapıştır...
Eğer line hatası alacak olursan ki alma riskin yüksek bu sonuçta izleme kodunu yorum ve kod olarak gönder tırnaktan kaçış uygulayarak sana geri vereceğim.

Bir diğer sorun için ise evet bunu ben sıklıkla kullanıyorum google'ın bu hizmeti aslında bir uygulama chrome üzerine yüklenen bu uygulama ile web sitenizi google robot gibi görebilirsiniz bu şekilde seo işlemlerini daha güzel bir biçimde yapabilirsin. Uygulamayı kullanmanı tavsiye ederim. Daha fazla bilgi için Google yardım merkezine başvurmalısın orada uzun uzun anlatışmıştır :)

tarantula901

Yunus arkadaşım anlatmış onun için teşekkürler.

Bende ihtiyacın doğrultusunda anlatayım.

Google analız kodunu ekleyebilmen için şu modu kurun = http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=410.0

Ve ardından aldığınız kodu sitenizin admin panelinden google analız kodu ekleme kısmında özellikler seçenekler yada moderasyon kısmından UA kodunu eklemeniz gerekiyor.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

htr368

Tam istediğim cevabı alamadım sanırım :) yani konu asistan değilmi ? bunun ne işe yaradığını sormuştum amacının ne olduğu ?

tarantula901

Google asistanın tam olarak amacı ne olduğu konusunda bilgim yok malesef
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin