smf de kullanıcı grup ayarları

Başlatan ramooo19, 11 Nis 2021, 02:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ramooo19

smf de kullanıcı grup ayarları varsayılan değerleri nasıl dönebiliriz!

tarantula901

smf uye grubu sıfırlama özelliği yok sanırım. ancak bir sıfır smf kurup ayarlarına bakıp aynı ayarları kendi sitenize uygulayabilirsiniz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

ramooo19

Alıntı yapılan: tarantula901 - 14 Nis 2021, 23:13smf uye grubu sıfırlama özelliği yok sanırım. ancak bir sıfır smf kurup ayarlarına bakıp aynı ayarları kendi sitenize uygulayabilirsiniz.

peki sıfırdan kurtuduğumuz farklı bir smf forumunun gerekli olan veri tabanı yedeğini alıp eski olana atsak olurmu sizce  ??

yada şöyle söyleyeyim konu bolumler kullanıcılar silinmeden orjinal haliyle sıfırdan kurulmuş değişiklik olmamış forum kurma şansım varmı ??yani yaptığım değişiklikleri geri almak gibi ??

tarantula901

Bir tane sıfır smf forum kurarsınız veritabanından uye izinleri tablosunu istediğiniz sitenizin tablosuyla değiştirebilirsiniz.

Her şeyi değiştirmek istiyorsanız değiştirmek gerek yoksa sorun olabilir hem üye grubu hem izin tablosunu değiştirmeniz gerek.

db'den tablo değiştirmek yerine sıfır smf kurup ayarlarına bakıp düzenlemek daha mantıklı dbden yapılan şeylerde hata olma ihtimali olabilir sonrasında işin içinden çıkılmaz hal alabilir.

Her şeyden önce bir şey yapmadan önce kesinlikle yedek alın.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Charismax

smfnin bir çok sorununun kaynagı .. veritabanında kurulum sonrası otomatik olarak kendisinin olurşturduğu kısıtlı tablolar..
ben sıfır kurulum yapacak arakdaşlara veritabanlarını panellerden değil phpadminden manuel olarak açmalarını tavsiye ediyorum.. açarken en az iki tablo verin çok işinize yarayacak debug mod bir developersanız

ramooo19

Alıntı yapılan: tarantula901 - 15 Nis 2021, 21:20Bir tane sıfır smf forum kurarsınız veritabanından uye izinleri tablosunu istediğiniz sitenizin tablosuyla değiştirebilirsiniz.

Her şeyi değiştirmek istiyorsanız değiştirmek gerek yoksa sorun olabilir hem üye grubu hem izin tablosunu değiştirmeniz gerek.

db'den tablo değiştirmek yerine sıfır smf kurup ayarlarına bakıp düzenlemek daha mantıklı dbden yapılan şeylerde hata olma ihtimali olabilir sonrasında işin içinden çıkılmaz hal alabilir.

Her şeyden önce bir şey yapmadan önce kesinlikle yedek alın.

anladım fakat ben smf den malesef soğudum phpbb3 geçiş yapmak ardından xenforo için size başvurmamız söylendi!

ramooo19

Alıntı yapılan: ramooo19 - 17 Nis 2021, 02:30anladım fakat ben smf den malesef soğudum phpbb3 geçiş yapmak ardından xenforo için size başvurmamız söylendi!

buyrun örnek siteyle değişiklik yapılmadığı halde bugun gibi hatalar alıyorum ben duzeltıyorum kendılığınden yıne gidiyor

bu hata misal üye yasaklaya tıklayınca geliyor

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

Charismax

Alıntı yapılan: ramooo19 - 18 Nis 2021, 03:54buyrun örnek siteyle değişiklik yapılmadığı halde bugun gibi hatalar alıyorum ben duzeltıyorum kendılığınden yıne gidiyor

bu hata misal üye yasaklaya tıklayınca geliyor
merhaba ..
paylaştığınız hata php sürüm ile alakalı ' ama bu php'nin hatalı olduğunu göstermez son yaptığınız işlemler sonucunda mood olabilir tema olabilir bu ekleme yapmışsınız.. ekleme yapğınız her neyse php sürümü uyumsuz görünüyor.. bu hatanın açıklaması bu şuan..

ramooo19

Alıntı yapılan: Charismax - 19 Nis 2021, 00:28merhaba ..
paylaştığınız hata php sürüm ile alakalı ' ama bu php'nin hatalı olduğunu göstermez son yaptığınız işlemler sonucunda mood olabilir tema olabilir bu ekleme yapmışsınız.. ekleme yapğınız her neyse php sürümü uyumsuz görünüyor.. bu hatanın açıklaması bu şuan..

iide belirli sure siteyle hiç ilgilenmedim ilgilenemedim geri geldiğimde ise böyle hatalar veriyor buda canımı sıkıyor artık

tarantula901

Alıntı yapılan: ramooo19 - 19 Nis 2021, 20:48iide belirli sure siteyle hiç ilgilenmedim ilgilenemedim geri geldiğimde ise böyle hatalar veriyor buda canımı sıkıyor artık

siz siteye dokunmamiş olabilirsiniz ancak hosting paylaşımlı sunucu php sürümünü değiştirmiş olma ihtimali olabilir.

Ücretli Smf Destek İçin

Charismax

Alıntı yapılan: ramooo19 - 19 Nis 2021, 20:48iide belirli sure siteyle hiç ilgilenmedim ilgilenemedim geri geldiğimde ise böyle hatalar veriyor buda canımı sıkıyor artık
hocam bazen sizin bizim haberimiz olmuyor .. php sürüm değşmese bile bazı eklentileri apachede aktif edip kapata biliyorlar ... paylaşımlı hostinglerde malesef bu durum kullanıcıya sorulmuyor .. ama kimse sorarsanız sorun bu hatanın karşılığı php sürüm hatasıdır .

tarantula901

Cpanel kullanıyorsanız cpanelde php sürüm değişikliği yaparak sorunun çözülüp çözülmediğine bakabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

ramooo19

Alıntı yapılan: tarantula901 - 21 Nis 2021, 17:52Cpanel kullanıyorsanız cpanelde php sürüm değişikliği yaparak sorunun çözülüp çözülmediğine bakabilirsiniz.

o işlem zaten yaptım bu sefer site beyaz ekran kalıyor hangi sürüm seçmem gerekiyor ??

tarantula901

Alıntı yapılan: ramooo19 - 22 Nis 2021, 14:22o işlem zaten yaptım bu sefer site beyaz ekran kalıyor hangi sürüm seçmem gerekiyor ??

5.6 ve üstündeki sürümleri sırayla dene test et

Ücretli Smf Destek İçin