Dil Problemi

Başlatan aybars, 14 Şub 2021, 23:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aybars

Uzun bu yana sitenin yavaş açılmasının en büyük nedeni olan dil problemini çözemiyorum.
şu anda sitenin dili Turkish   ISO-8859-9   49943   tr_TR  şeklinde.
Bunu Turkish   UTF-8   1   tr_TR.utf8 şekline çevirmeye çalışıyorum bu sorunu çözebilmek için ama yapamadım. Bu konuda bana yardımcı olursanız inanın çok ama çok minnettar olurum.

tarantula901

Alıntı yapılan: aybars - 14 Şub 2021, 23:47Uzun bu yana sitenin yavaş açılmasının en büyük nedeni olan dil problemini çözemiyorum.
şu anda sitenin dili Turkish   ISO-8859-9   49943   tr_TR  şeklinde.
Bunu Turkish   UTF-8   1   tr_TR.utf8 şekline çevirmeye çalışıyorum bu sorunu çözebilmek için ama yapamadım. Bu konuda bana yardımcı olursanız inanın çok ama çok minnettar olurum.

Sitenin hızını utf8 etkilediğini size kim söyledi, dil sorunu site hızını etkilemez. utf8 geçmek için detaylı bir anlatım gerekiyor zaman bulabilirsem bu konuda bir konu açarım oradan bakıp yaparsınız ancak ne zaman açarım bilemiyorum.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

Başka bir neden yok üstad. Dilerseniz bakın. Çok yavaş

tarantula901

Alıntı yapılan: aybars - 15 Şub 2021, 08:07Başka bir neden yok üstad. Dilerseniz bakın. Çok yavaş

bir dilin siteyi yavaşlattığını nasıl anladınız söyleyin bende kontrol edeyim.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

Türkçe karakter olan yerlerde çok geç açılıyor. Hızı arttırmak için 2.18 yaptım bir de hostun php 5 ten 7.4 taşımasını sağladım baya düzeldi.

tarantula901

Demek ki dil alakalı değilde php ile alakalıymış demekki.

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

Haklısın üstad