SMF Kategorilerin Boş Gözükme Sorunu

Başlatan Rentupad, 15 Nis 2020, 18:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Rentupad

Merhabalar, SMF kullanmaya yeni başladım. Bir ayarı mı değiştirdim bilmiyorum fakat kategoriler ek'te gözüktüğü gibi bomboş gözüküyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

(https://i.hizliresim.com/iEnHeZ.png)
(https://i.hizliresim.com/u4uGcp.png)

Edit: Tema dolayısıyla böyle bir sorun yaşamıyorum, herhangi bir temayı seçince de bu şekilde geliyor.
Edit 2: Default tema harici tüm temalarda bu şekilde oluyor.

tarantula901

Hosting php sürümü kaç, admin panelden Destek ve Hazırlayanlar kısmından php sürümünü öğrenebilirsin
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Rentupad

PHP 5.6 kullanıyormuşum. Fakat PHP ile ilgili olduğunu sanmıyorum. İki gün önce SMF kurulumu yaptım ve iki gündür gözüküyordu. Şimd ise Default tema hariç hiçbir temada kategoriler gözükmüyor. (Sadece default temada konuları ve kategorileri görebiliyorum) Tema kaynaklı desem o da değil, kurulu üç dört tane daha tema var ve diğer temalarda da gözükmüyor. SMF kaynaklarından birini mi sildim acaba? Ayarlardan her yeri didik didik aradım belki ayar değişmiştir diye ama yok, bulamadım. Ayar silinmiş olsa default temada da göstermezdi. Çok karmaşık bir duruma girdiği için buraya yazdım ben de.

tarantula901

Sorun kullanmış olduğunuz temanın php sürümünden dolayı olabilir. kullanmış olduğunuz temanın ismini öğrenebilirmiyim.

yedek alarak temanın sıfırını ftpdeki tema dosyalarıyla değiştirerek kontrol edin bakalım
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Rentupad

İlginç bir şekilde Default tema ve Geek temada sıkıntı yok. NightBreeze, SunRise, Boru_v1, Wgame gibi temalarda hiçbir şekilde kategorilere giremiyorum (Ek: Screenshot_4'de olduğu gibi). PHP sürümünden sıkıntı çıkarsaydı, ilk kurduğum zaman böyle bir sıkıntı olmaz mıydı? PHP sürümünü değiştirip, temayı sıfırdan FTP'den atıp yorumu güncelleyeceğim.

Rentupad

Alıntı yapılan: Rentupad - 16 Nis 2020, 02:12İlginç bir şekilde Default tema ve Geek temada sıkıntı yok. NightBreeze, SunRise, Boru_v1, Wgame gibi temalarda hiçbir şekilde kategorilere giremiyorum (Ek: Screenshot_4'de olduğu gibi). PHP sürümünden sıkıntı çıkarsaydı, ilk kurduğum zaman böyle bir sıkıntı olmaz mıydı? PHP sürümünü değiştirip, temayı sıfırdan FTP'den atıp yorumu güncelleyeceğim.

Temayı kaldırıp tekrar yükledim. Sonuç: Aynı
PHP sürümünü güncelledim. (7.3) ve hata mesajı almaya başladım;
Bir Hata Meydana Geldi!
Call to undefined function template_filterPrefix()

tarantula901

Alıntı yapılan: Rentupad - 16 Nis 2020, 02:18Temayı kaldırıp tekrar yükledim. Sonuç: Aynı
PHP sürümünü güncelledim. (7.3) ve hata mesajı almaya başladım;
Bir Hata Meydana Geldi!
Call to undefined function template_filterPrefix()

php sürümünü 5.4, 5.5 yada 5 6 dene

Ücretli Smf Destek İçin

Rentupad

Call to undefined function ILA_Setup()

Repair_settings.php dosyasını çalıştırdım. Sanırım artık geri dönüşü yok

tarantula901

Alıntı yapılan: Rentupad - 16 Nis 2020, 03:03Call to undefined function ILA_Setup()

Repair_settings.php dosyasını çalıştırdım. Sanırım artık geri dönüşü yok

bu hatayı php sürümünü kaç yapınca çıktı

5 3 yapıp denermisiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Rentupad

7.3 iken oldu fakat 5.3 yaparsam ana dizindeki WordPress çalışmayacak. siteadı.com/forum linkine kurulu olduğu için 5.6 öncesi kurtarmayacak siteyi. Bu yüzden 5.6 yaptım ama "Bu sayfa çalışmıyor". Nedir SMF'den çektiğim arkadaş  :(

tarantula901

Alıntı yapılan: Rentupad - 16 Nis 2020, 03:157.3 iken oldu fakat 5.3 yaparsam ana dizindeki WordPress çalışmayacak. siteadı.com/forum linkine kurulu olduğu için 5.6 öncesi kurtarmayacak siteyi. Bu yüzden 5.6 yaptım ama "Bu sayfa çalışmıyor". Nedir SMF'den çektiğim arkadaş  :(

Smf de bir sorun yok default temada sorunsuz çalışıyorsa smf sorunsuzdur. sorun tema kaynaklıdır.

sorun tam olarak neyden kaynaklanıyor onu anlamanız için php surum değiştirp test edin demiştim.

Ücretli Smf Destek İçin

Rentupad

PHP 5.6'da hiçbir şekilde erişim sağlayamıyorum.(Bu sayfa çalışmıyor) 7.0'a çekince de ILA_Setup uyarısı veriyor. Temada sıkıntı olabilir fakat SMF temalarının yüzde doksanlık bölümünde aynı anda bir sorun olmadı da garip değil mi? İki üç tema hariç hepsi aynı hatayı veriyor. 2.0.17 sürümü birden desteği kesmediyse bu çok zor bir ihtimal. Neyse, iki günlük uğraşı tekrar vermem gerekecek

tarantula901

Kurulmuş modları kaldırıp kontrol edin.

Ücretli Smf Destek İçin

Rentupad

Bunu nasıl yapabileceğim? Hiçbir şekilde admin girişi yapamıyorum. FTP üzerinden nasıl yapabilirim, hangi klasörü silmem vs. gerekiyor hocam?

tarantula901

Kurmuş olduğunuz modları manuel olarak kaldırmanız gerekiyor hangi modları kullanıyorsunuz.

Ücretli Smf Destek İçin