Smf açık olabilir.

Başlatan Matchless, 25 Ara 2015, 20:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Matchless

Merhaba arkadaşlar, bir oyun platformu için forum düzenlemişler yetkili kişiler fakat yetkili ekipten çıktıktan sonra kişiliksiz bir şekilde düzenlediği forumu hacklemiş fakat bu zamanda yetki vs. yokmuş. Şu an forumda açık mı var? Yoksa kendisi mi bir açık yaratmış olabilir ekipten ayrılırken? Yardım eder misiniz lütfen.

tarantula901

Smf'de şuanda bilinen herhangi bir açık yoktur eğer eskiden yetkili ise yetkililikten çıkarılınca yetki alabilmek için dediğiniz gibi bir açık bırakmış olabilir.

Onun için yapmanız gereken şey tüm bilinen şifreleri değiştirmeniz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Matchless

Alıntı yapılan: tarantula901 - 25 Ara 2015, 20:37Smf'de şuanda bilinen herhangi bir açık yoktur eğer eskiden yetkili ise yetkililikten çıkarılınca yetki alabilmek için dediğiniz gibi bir açık bırakmış olabilir.

Onun için yapmanız gereken şey tüm bilinen şifreleri değiştirmeniz.
Yetkili bir kişinin şifresini öğrenmiş olabilir mi? Veya ftp bilgilerini her gün düzenli olarak değiştirliyor. .css lerde açık bırakmış olamaz dimi?

tarantula901

css ile bir açık kullanarak hacklenmez  ama cpanel bilgileri ftp bilgiler ve db bilgileri yapılarak değiştirilebilir bu bilgileri kesinlikle değiştirmeniz gerekiyor.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Emre

2006'dan beri SMF forumlarına destek veriyorum. 2006'dan beri de kullanıyorum. Bir kez hacklenmedim :)
Hacklenmen için şu olabilir;
Cpanel ve FTP bilgilerini başkasına vermiş olabilirsin?
Vazgeçilmez sandıklarımdan vazgeçtim. Güvendiğim kişilerin güvenilmez olduğunu gördüm. İkiyüzlü suratlar, katı kalpler gördüm. "Bitmez" dediğim sevgilerin tükenişini, Emek verdiğim sevdaların, Düşüncesizce savruluşunu gördüm.
Acele etmiyorum hayat!

Senin; BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ ALMAK...
Benim ; BOYNUMUN BORCU OLSUN! ! !