Yedek almak hakkinda

Başlatan zulfu, 24 Şub 2015, 19:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zulfu

Selamlar
Simdiye kadar size sordugum sorularin cevaplari hep isime yaradi ve sonuclari olumlu oldu.
Cpanelden yedekleme sihirbazindan MYSQL veri tabanini pc indiriyorum.
Bu sekilde yedek alinmis oluyor mu ? Yani olurda forum cokerse , butun yazilanlar bu sekilde geri yuklenebiliyor mu? Emin olayim , sonra bir hata olmasin maksat:(

Bir de otomatik yedek almak diye bir sey yok sanirim?

tarantula901

otokatik yedek şu anda yok ama hostinginizde yedek alıyordur ama siz yinede her ihtimale duzenli yedeğinizi almaya bakın.

cpanelden backup alanından komple yedek alabilirsiniz.

phpmyadmindende db yedegını alın ıkı şekilde yedegınız bulunsun bazen birinde hata olursas diğerini kullanabilirsiniz.

yedek alırken phpmyadminden yedek boyutunu bakın ardından ındırdıgınız yedek boyutu yakınsa dogru cok uzaksa duzgun yedek alınmadı demektir
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

zulfu

Tamam,  cok tesekkurler

tarantula901

Rica ederim

Aklınıza takılabilecek her türlü soruyu sorabilirsiniz Elimizden geldiğince sorunuza çözüm bulmaya çalışırız.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

zulfu

Cok tesekkurler , oyle yaparim.

zulfu

phpmyadmin de nerden yapiliyor , yedek almak.

cpanlede yedekleme sihirbazi var. Yedeklemeler var.
Burdan , ...._smf yedegi  giris dizini yedegi al var.
Db derken tam nerden ve hangi db indirecegim.

Backup komple yapmayi denemistim , onda sorun yok.

zulfu

Galiba buldum..
localhost.sql  ?
Bumu dediginiz db

tarantula901

Alıntı yapılan: zulfu - 25 Şub 2015, 17:23Galiba buldum..
localhost.sql  ?
Bumu dediginiz db

phpmyadmıne ulaştıktan sonra veritabanının adını onceden yazmıssınızdır o adında db adı

Ücretli Smf Destek İçin

zulfu

cpnalelden yedek aldim , komple yedek.
phpmyadmin den disa aktar diyerek localhost.sql indirdim.
Bu ikisi yedek olarak isimi gorurmu?
Ikisinin boyutlari cok farkli ama..

zulfu

veritabani ismi_smf  sql olarak indirildiginde yedek alinmis oluyor sanirim ?
Dogrumu anladim acaba

tarantula901

evet sql olarak indirildiğinde yedek almış oluyorsunuz.

Ücretli Smf Destek İçin

zulfu