Pretty URLs eklentisi

Başlatan zulfu, 13 Şub 2015, 00:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zulfu

Tekrar selam..

Bir sorum daha var size.

Pretty URLs eklentisini kurdum.
Fakat linkler degismedi. htaccess dosyasina smf tarafindan yazilabilir olmasini nasil yapabilirim.

Tesekkurler

Sosyal Öğretmeni

Ftp'den giriş yapın. dosya üzerinde sağ tıklayın Cmod ayarları var onları 777 yapın Enter e basın tamamdır...
Herkes göründüğü gibi değil.

zulfu

Paketi admin panelinden yukledim.
Ftpye dosyalari da acip atmam gerekiyor mu ?
Hangi dosyayi 777 yapmaliyim?

Tesekkurler

tarantula901

paketi yukledikten sonra admin panelden pretty ayarlarını yapabilmeniz için ftp programıyla giriş yaparak .htacces dosyasının iznini 777 yapmalısınız admın panelden ayarları yaptıktan sonra aynı dosyanın iznini tekrardan 644 yapmanız gerekmektedir.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

zulfu

Tamam dediginiz gibi yaptim.
777 yapip sonra admin panelinden yeniden ayarlari kaydet yaptim..
Ama sanirim sonuc degismedi. Sadece htaccess dosyasi yetiyor mu

tarantula901

admin panelden pretty paketini yukledınızmı sadece paketı yuklemek degıl paketıde çalıştırmanız gerekır
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

zulfu

Yukledim paket simdi admin panelden gorunuyor.
Sorunsuz yuklendi ama o zaman htaccess ayarlarini yapmamistim.
Simdi 777 yapip , admindan pretty ayarlarina girip

Boards
Rewrite Board URLs
 Topics
Rewrite Topic URLs
 Actions

bunlar secili olarak yeniden save yapiyorum. Ama degisen bir sey olmuyor malesef..

tarantula901

site adı nedir sizin

değien birşey dediğiniz değişecek olan tek şey

linkleriniz bu sekıldeyse http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=459

şu sekli alır  http://www.smf.gen.tr/smf/test-bir-konudur/

Ücretli Smf Destek İçin

zulfu

Tamamdir hallettim sayenizde..
Cok tesekkurler.. :D

tarantula901

rica ederim iyi çalışmalar

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

Teşekkür ediyorum işime yaradı dönüştürdü :)

tarantula901

Umarım sizin sitenize faydası olur iyi forumlar.

Ücretli Smf Destek İçin